bugün

Özünde türk olmadıgının göstergesidir.Ortada ispatlanan birşey yokken böylesine bir davranışta bulunmak ne derece mantıklı ne derece samimidir.
bir kısım aydınlarımızın (!) başlattığı kampanyadır. tarihini bilmyen bir genç nüfusun olduğu ortamda işe yaraması muhtemel bir kampanya olduğuda söylenebilir. balkanlarda ecdadının kıtır, kıtır kesilmesine ses etmeyen bu canım aydınlarımız, 1915 olaylarında ermenileri katlettiğimizi savunarak dünya kamu oyunda prestij kazanma yoluna gitmişlerdir. bazı'sı kazanmıştırda (bkz: orhan pamuk). bu kampanyanın var olmasının yarattığı ve bizleri ilgilendiren önemi, tarihimizi ve ecdadımızı tanımamız gerekliliğidir. ancak cahil veya şerefsiz olarakta aydın(!) sayılınan bu ülkede aksini düşünenlerinde olması gayet doğaldır.
(bkz: aydın derken)
(bkz: kuşum aydın)
(bkz: aydın aydın)
(bkz: büüüü meeee sen ne güzelsin he he)
ırkçıları kızdıran antifaşist kampanyadır.
Peki Türklerden kim özür dileyecek? Ermeni çetelerince, Rus ve Fransız ordusuna katılan Ermeni gönüllülerince katledilen Türkler, Kürtler ve bilimum müslüman ahaliye yapılanlar için kim özür dileyecek? Çorum'un bir köyünde onlarca insanı bir eve tıkıp ardından evi yakan Ermeni çetecilerinin yaptıkları için kim özür dileyecek? Ne biçim bir soykırımdırki kimse bir tek delil bulamıyor? Ama suç bu ülkede ve devlette. Sen Balkanlarda katledilenlerin ya da zorla göç ettirilenlerin keza Kafkaslarda yapılanların hesabını sormazsan yüzsüzler topluluğu gelir sana hesap keser.
(bkz: bizanslılardan özür diliyorum)
bize dinlenmemesi, okunmaması ve izlenmemesi gereken kişileri gösteren sitedir. evet bu kampanyaya destek verenleri ne yazıkki bizim halkımız buralara getirdi ve vatana ihanet ettiler işte akla gelen o kişiler :
(bkz: ayşegül aldinç)
(bkz: halil ergün)
(bkz: julide kural)
(bkz: serra yılmaz)
(bkz: coşkun aral)
(bkz: yavuz bingöl)
(bkz: baskın oran)
(bkz: rasim ozan kütahyalı) *
ve siteye girilince daha fazlasıda vardır. ayrıca eski dtp şimdi ki bdp lilerin neredeyse tümü.
o değilde bakıldığında birisi solcuyum diyor, birisi liberal, birisi kürtçüyüm birisi sağcıyım ama hepsinin aynı geminin yolcusu aynı adamlara hizmet ettiği anlaşılıyor.

not : içlerinde türkiye de yaşayan ermenilerin olmaması ilginçtir ve bir şeyleri düşünmemizi sağlar. bu isimler onları kışkırtmak için tezgah yapanlardır. tek zaten türkiye dekiler soykırım yoktur diyor diasporaya girmiyor onlarıda yanlarına çekme politikasıdır.
hepsinin hizmet ettiği yolun vatan hainliği olduğunu söylemeden geçemeyeceğim hainler ordusu.
(bkz: sözlükteki ermeni diasporası) ****
az önce kim kardashian'ın belgeselini izledim ve ermenilerden özür diliyorum *
süryaniler aklıma geldi, küçük gariban bir toplum. araplardan kürtlerden türklerden çekmediği şey kalmadı. niye kimse süryanilerden özür dilemek için bir çaba sarf etmez. çünkü süryanilerden özür dilemek insana kendisini entellektüel zannetmesine yol açmaz, siyasi bir ikbal vad etmez. o zaman ne gerek var allahın gariban toplumuyla uğraşmanın. süryanilerin de bizden özür dilensin diye bir beklentilerinin böyle bir siyasi projelerinin olduğunu pek zannetmiyorum. onlardan özür dilenmesi onların hoşuna gider ya. öyle işte süryaniler insana bir getirisi olmayan bir topluluk, ne siyasi lobileri vardır ne diasporası.

benim anne tarafından dedem batumlu bir çepnidir. kalkar batumdan yolunun üzerinde rastlar artvinli gürcülere onlarla beraber manyasa gelir. bir mohti lazıyla evli. bu gürcüler lazlar manyasa niye gelsin. benim dedemin çepni akrabaları nerdedir kimdir bilmiyorum. merak da ediyorum açıkcası. bunların da sorumluluğunu kimseye yüklemiyorum. ama birisi soykırım özür müzür derse ben de böyle böyle benden kim özür dileyecek hakkını sorarım. ha benim hakkımı savunmak da kimseye siyasi bir gelecek vaad etmez, söyleyim. hele entellektüel bir gelecek hiç mi hiç vaad etmez.
tarih hakkında en ufak bir bilgisi olmayan insan söylemi.
z eki eğer biz i temsil ediyorsa "bu ibneler kaç kişi" denecek durum.
ihanetlerine göz yumup sağ bıraktığımız için özür diliyoruz.
özür mözür dilemiyorum o gavatlardan. karabağ'ı unutmadık hala.
yüksek ihtimalle ermeni dölüyle mayalanmış insanların bulunduğu davranış.
(bkz: içimizdeki ermeni)
http://www.ozurdilemiyoruz.biz/
siz istediğiniz kadar dileyebilirsiniz, biz türklerin öyle bir gündemi yok, olmayacak...
özür dilemek için bir sebep yoktur.
sebeb? daha savaşa bile girmemiş osmanlı'yı çeteleriyle vuran, van'da katliam yapan anadolu'da 400 bin müslüman'ı katleden, fransız ve rus orduları saflarında osmanlı'ya karşı savaşıp ölenlere karşı ne tür bir soykırım yapılmıştır merak içindeyim. 1 250 000 ermeni olan osmanlı topraklarında 900 bini zorunlu tehcire maruz kalmış bunların 500 bini suriye'ye gönderilmiştir. bize inanmıyorsunuz dönmin halep abd elçisinin istanbul'daki başkonsolasa gönderdiği şu kadar ermeni'ye yardım ettik raporları vardır. siz ermenilerden özür dileyene kadar karabağ'da katledilen binlerce azeri içinde biraz kılınızı kımıldatın. bu günkü cumhurbaşkanlarının hocalı katliamının sorumlularından biri olduğunu unutmayın. hocalı katliamını yapanlarda ve ardından geberenlerden markar melkonyan gibi bir pisliğin anıtının erivandaki "soykırım" meydanında olduğunu da unutma. biz ermeni kiliselerini onarırken erivan'daki tüm camilerin yıkıldığını hiç unutma.
neden birinci çoğul şahısta kullanıldığı anlaşılmayan cümle.
sen dileyeceksen dile. başkasından sana ne?
ermenilerin kendi kendilerine yaptıkları eylemdir. böyle söylemler yeni nesillerin beraber dostça yaşamasını engellemek için yapılan provakasyonlardır, özür mevzuu iki tarafıda gerip, iki tarafında sinirini bozup birbilerine kin beslemesi ve bu kinin artmasından başka işe yaramaz, kapatın özür konusunu kimse birşey beklemesin, kimse de dilemesin ve dillendiren olmasın bakın bakalım sorun kalıyormu.
tam tersine ermenilerin kusura bakmayın biz zamanında şerefsizlik yaparak türkleri sırtından vurduk diyerek özür dilemelerini bekliyorum.
ermenileri hala insan yerine koyduğumuz için özür diliyoruz.
(bkz: niye lan)