bugün

daha çok ferzan özpetek sayesinde tanıdığımız oyuncu.
bir ayağı italya'dadır. beyoğlu'nda bulunan kaktüs adlı kafede karşınıza çıkabilir..

oynadığı filmler:
*Vanilya ve Çikolata (2004)
*Karşı Pencere (2003)
*9 (2002)
*Cahil Periler (2001)
*Gönlümdeki Köşk Olmasa (2001)
*Harem Suare(1999)
*Anayurt Oteli (1986)

en son turk sinemasinda kadin oyuncular sergisinin tanıtım broşürlerinde ve afişlerinde yer alan fotoğrafta kocaman açtığı gözleriyle görünmüştür.
çok iyi italyanca ve fransızca tercüme yapabilen, başarılı bir oyuncudur. ayrıca fransa'da caen üniversitesi psikoloji bölümünü bitirmiştir.
yetim büyümüştür. hayatı kenarından kıyısından değil tam iki kaşının ortasından öğrenmiştir.
papa'nın türkiye ziyeretine geldiğinde esenboğa hava limanın da recep tayip erdoğan ile yaptığı görüşmede tercümanlık yapmış kişi.
zaman gazetesi reklamını seslendiren kişidir.
ferzan özpetek'in vazgeçemediği oyunculardan..
öyle ki; deniz akkaya kendisine yalvarmasına yakarmasına rağmen filmlerinde rol alamazken, bu acuze görünümlü minik kadın bunlarla hiç uğra$mamasına rağmen banko oynamakta..
polyglot $ahsiyet bir de; papa'nın bile tercümanlığını yaptı en son.
tarih itibariyle atv'de oynayan demir parmaklıklar adlı dizide rol almaktadır.
ekleme: desiree'nin uyarısıyla parmaklıklar ardında diye düzeltiyorum ibret olsun diye yanlışını yukarıda bıraktım.
parmaklıklar ardında dizisiyle ekranlara dönen yetenekli oyuncu. başrol oynamasa da ufak rollerin başarılı oyuncusu olarak bilinir. aynı zamanda kusursuz italyancası ile hayran bırakır.
sarı mersedes te gumruk gorevlisi olarak kısacık gorulmustur, papa nun turkiye ziyaretindeki tercumanıdır.
Bir zamanlar istanbul şehir tiyatrolarında çalışmış oyuncu.
hiç konuşmasa bile bakışları ile uzun bir öyküyü tek başına seslendirebilecek,ender rastlanan yetenekte bir oyuncu...
bizim kıymetini bilmediğimiz italyanlarınsa vazgeçemedikleri bir hayat rengi...
"ben dünyadaki en büyük azınlığa üyeyim: ben kadınım!" diyor.
çevirmenliğiyle, biriktirdikleriyle, "haklı ukalalık çok büyük zevk!" diyor.
güzelliğin ölçüsünü sorgulatacak insanlardan, çünkü o çok güzel bir kadın.
çok fazla kaba bir tabir ama piyasada tanımayan ancak yaptığı işler ile her geçen gün devleşen minik dev kadın.
bilip bilmeden atıp tuttuğumuz saçmasapan şeyleri öle bir bilgi birikimi ve yorumla anlatıyor ki bu kadını sevmemek elde değil bir de oyunculuk için aynı zaman da güzel bir fiziğe sahip olunması gerektiği saçmalığını savunanlara iyi bir örnek.dünya çapında bir oyuncu
fransızca ve italyanca bilen, Türkiye'nin övünmesi gereken oyunculardan biri.
Türkiyede pek tanınmasa da italyada oldukça büyük bir üne sahip,Ferzan Özpetek filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu,çılgın,hayranlık uyandırıcı mavi saçlarıyla daha bir sevdiğim oyuncu.
oyuncu.
nasıl tanım yapsam bilemedim. italya'da bir tiyatroda oynuyormuş diye bir detay bilgi girmeyi düşünürken...
nerde doğup büyüdüğü, yaşı maşı, kaç filmi eseri vesaire çok ilgilendirmiyor hele ki şu esnada. çok iyi bir oyuncu, gerçek bir sanatçı onu biliyorum. ferzan özpetek filmleri ile adı daha da duyuldu. tarkan'ın hüp klibi ile biraz pop oldu ama dedim ya çok ilgilenmiyorum. sanatçı dediğin üç nokta kısmının devam repliği. kayıtsız biri değil, kapalı biri değil. özel ve saygı duyulası biri. ayrıca da çevirmen. son olarak, tek dinlerin erki söylemi ve yorumları gerçekten takdir edilesi. ama nar filmindeki performansı da tam bir hayal kırıklığı.
hrant dink adına düzenlenen 19 yazısını seslendirme projesi tililili de görev almış şahıs. hrant ın Sırtlayıp Getirenlere başlıklı yazısını seslendirmiştir.

http://www.bianet.org/bia...ianette-tiklayin-dinleyin
(bkz: netice itibariyle)
vavien filmindeki oyunculuğuyla aynı zamanda iyi bir komedici olduğunu göstermiştir.
sıdıka'da klübede yaşayan çöpçü kadın.

ayrıca baykuşa benziyor.
sıdıka'da zehra rolündeki evsiz zat
facebook'ta tam daşehit verdiğimiz günlerde,sürekli olarak kürtler ile alakalı gönderiler paylaşan, ama şehit yakınlarına bir baş sağlığı dilemeyi çok gören, duyarlı bir aydın olmayı sadece barışçıl söylemlerden ibaret zanneden, oyuncu. Oyunculuğu sağlamdır, o ayrı konu.
cihangir'in demirbas ünlülerinden, teoman'la ayni sokakta ikamet eder. muhtesem bir balkon manzarasi vardir.
ntv'deki programında vedat milor tarzı yemek yiyen oyuncu.