bugün

Endonezya'da bulunan Amboyna Adasındaki bir gelenektir. tarladaki ürünün az olacağı farkedildiğinde, erkek çıplak olarak güneş batımında tarlaya gidip mastürbasyon yapmaktadır. Bu şekilde ürünün çoğalacağına inanılır.
endonezyadaki tsunami olayını açıklığa kavuşturan gelenektir. Sular yükselmişte falan.. bırak ya.
endonezya'nın ihracat yapamamasıyla sonuçlanır.
- okacmo neden salata yemiyorsun?

+ sebebim çok.
endonezya dan alınan ürünlerin cenabet insanlar tarafından yetiştirildiğini gösterir bilgidir. bundan sonra endonezyadan gelen ürünleri alırken 2 kez düşünülmeli. bir de dünya'nın en kalabalık müslüman nüfusu olacanız. geleneğe bak, sizin geleneğinizin ağzına sıçayım ben.
-hanım ekinler dize kadar ben bi attırıp geliyim.
+tamam bey. *
antik çağlarda da var olan bir gelenektir. doğa verimliydi, erkek mastürbasyonu da insan verimini ortaya çıkaran spermi ürettiği için güneş tanrısına karşı mastürbasyon yapılırdı. ayrıca sümerlerde tanrı enki'nin dicle nehrini şehvetle boşalması sonucu doldurduğuna inanılırdı.
oluşan melez canlının buğday-insan karışımı kısır olabilme ve tarlayı tümden kurutma ihtimalini düşündüren olay.
- ahhhhhh napıyorsun be

+ abi salatalık sanmıştım.
manav ve marketlerde, yaratık misali hormonları değişmiş tuhaf meyve ve sebzeler ile karşılaşmamızda payı olduğunu düşündüğüm gelenektir.
+çocuklar ben tek yaptım bi işe yaramadı birde beraber yapalım.
-tamam baba.
+- şak şak şak
+sigarayı uzatın.
(bkz: ondan sonrada organik derler)
(bkz: tarlada imece usulü mastürbasyon)

ilan: tarlada imece usulü mastürbasyon işinde deneyimli mastürbatörler aranıyor.
yağmur duası örneğinde de görülen, kökü ilkel çağlara dayanan bir bereket ritüelidir.
sonra aman efendim endonezyada niye doğal afet yaşanıyor sorusunun nedenidir.