bugün

Kaos ardından darbe net. Ama seçim güvenliği yok diye erteleyecekler ve amaçlarını gerçekleştirmiş olucaklar. Hükümette kalmak.'
türk siyaseti pkk yi bitiremeyecek tek çare askeri darbedir askeri darbe geldi diye suçsuz olan bizler ölmeyeceğiz milliyetçi bir darbe bekliyoruz 1980 de ki darbe nasıl üllkede ki solcu kominist terörünü bitirdiyse bu darbede kürt milliyetçiliği terörünü bitiricektir.
darbe darbe diyenlere sorarım. hangi subaylarla ?
koalisyon olacak ve en kisa surede tekrar secim yapacaklar. yani 2016 kasim secimlerine hazirlanin simdiden.

2015 degil 2016.
iç savaş...
iç savaş hiç bi zaman çıkmayacak. günlük yaşanan çok acı olaylarla genelleme yorum yapmayın. o durumda olacak şey bellidir, erdoğan korkudan geri çekilip ahmet davutoğluna bırakır işleri ve ahmet davutoğlu chp ile anlaşır. bence yani.
Mhp gibi embesil bir parti varken gene kurulmaz. Koalisyon yapma emi evladım sana verdiğimiz oyları götüne sok emi kuzum. Bi sike yarama emi yavrum. Olm seçimin ertesi günü verdim kararımı ne malmışım ne mhp si direk ak parti zerre düşünmem mhp yi bir daha. Seçmenini bu kadar siklemeyen bir parti olamaz.
Mecbur koalisyon olacaktır ve her partinin eski,yeni büyün foyaları ortaya çıkacaktır. (bkz: birbiri götlerini açmak).
Hükümet kurulacaktır. Bu teamül gereği değil anayasa gereğidir. Konu kilit.
Belçika 1 ay boyunca hükümetsiz yaşayabilmiş. Ama burası Türkiye.
Bu şartlar altında düzgün seçim yapılmıyor denip seçim hükunetiyle yola devam etmeye çalışırlar.
inanın bunu da yaparlar.
dolar 3.85, euro 4.3 tl. olur.
işsizlik artar.
üretim azalır.
dış ticaret açığı artar.
cari açık tavan yapar.
faizler artar.
ülkeye sıcak para girişi zorlaşır.

yani ekonomi çöker.
Bana farketmez, hdp ye oy vermeye devam.
hiçbir şey olmayacaktır.

bir ülkenin hükümetsiz kalması teknik olarak zaten imkansız bir şey seyyidi. mutabakat kurulamazsa kurulamasın. geçen 4 ayda kurulamadı da ne oldu ? maaşlar ödenmedi mi ? cereyanlar kesildi mi ? fırınlardan ekmek çıkmadı mı ? yoo...

gideceksin canının istediğine oy vereceksin. olay bu.
hdpkk saldırılara devam edecek ve hükümet boşluğundan yararlanarak özerklik ilan etmek isteyecek, bu amaç uğuruna masum insanları öldürecektir.

dolar fırlayacak, borsa düşecek, faizler coşacak, borçlu olanın borcu katlanacak..
geçen seçimdeki aynı oy oranları çıkarsa cb yine davutoğlunu görevlendirecek. davutoğlu hükümeti kuramayacak. bu esnada chp görevin kendilerine verilmesi gerektiği ile ilgili anayasa mahkemesine başvuracak. öncelikli mesele olduğu için anayasa mahkemesinde hemen görülecek ve karara bağlanacak. Karar hükümeti chpnin kurması yönünde olacak. chp mhpye gidecek önce. mhp hadepi hükümette istemeyiz diyecek. chp ve mhp azınlık hükümeti kurarak hdpnin desteğiyle hükümet kuracaklar.
Sonrasında ise......

görsel