bugün

yanlış önermedir. bir gün dedim ki aşkım hep dışarıdan yiyorsun bugün de ben sana sulu güzel bir yemek yapayım. olur dedi çok sevindi. öğrenci evi malum buzdolabı boş, tavuk sote pilav yapalım dedim gidip malzemelerini aldık. bir güzel yıkadık tek tek ön hazırlığı yapmaya koyulduk balkonda. biberleri jüliyen yapar mıymışım olur tabi dedim. soğanlar domatesler biberler hazırlık bitti sıra pişirmeye geldi. beyefendi çok heyecanlı. her şeyi kendi yapmaya çalışıyor ben de kızdım. tavuk sote bu herkesin bir tarzı var önce tavukları haşlayan bile gördüm ben. annesini aradı senin yaptığın gibi nasıl yaparım falan diye aklınca annesini mutlu etmeye çalışıyor. eyvallah. güzel bir şeye vesile oldum. sonra pişirme aşamasında her şeye karıştığını gördükçe al sen yap diye tersledim. ekmekleri keselim aşkım dedi. aşkım ne gerek var yorulma parçalara ayırıp koy alırız ordan zaten çok acıktık dedim. insan gibi yemek varken minvalinde bir şey söyledi. üzüldüm o kelimeleri kullanmasına. yemeği tabaklara servis ettik. suyun içinde yüzen birkaç tavuk ve biber vardı. zaten sote asla çorba gibi sulu yapılmaz. bir daha asla ona yemek yapmadım makarnadan başka. zaten bir seferinde dolma götürdüm onu da yemedi.
şeflerin kahir ekseriyetinin erkekler olması bunun bir delili olsa gerek.
Yapın da yiyelim ya hep klavyeden havalar olmuyo.
Doğru tespittir lâkin kızlar hiç heveslenmesin. hamarat hiç bir erkek evlendikten sonra iş yapmıyor.
Ben de öyle yapacağım çünkü.

Teşekkürler.
Erkeklerin her zamanki gibi kendini birşey sandığından dolayı olan düşüncesidir.

Becerikliliğin cinsiyetle alakası yoktur. Fakat şu evlenince tüm işi kadına/erkeğe yaptıracağım modunda olanlara ayrı bir gıcığım.
Katılıyorum ve arttırıyorum bence temizlik, ütü gibi diğer ev işlerini de daha iyi yapıyorlar tüm işleri erkekler yapsın.
Kız grubundan olunca haklı bulduğum önermedir. Onlar yapsın biz yiyelim.
Yaparım çünkü boluluyum.
evde belki hepiniz kendi çapınızda döktürüyorsunuz ama işin mesleki kısmına girince maalesef sınıfta kalıyorsunuz bende bu sektördeyim bir şey bilmezken 3 haftada 20 yıldır evde yemek yapan hanımlardan daha iyi konuma geldim. fiziksel olarak erkek daha güçlü ve cesur olduğu için mutfakta da daha seri ve hızlı oluyorlar. işletmeler de hızlılığa sonuca bakarlar. mesela seri seri kesen biçen kadın pek göremiyorum mutfaklarda... bu sektöre giren stajer kızlar özellikle emanetmiş gibi tutuyor bıçağı ayy elin kesilmesin güzelim.. la ben bıçak tutmayı öğrenecem diye elimin her tarafını kestim biçtim. doğrayacan kesecen o eli.. benim sol serçe parmağım yamuk amk. kadınlar gözü kara değil hoş hızlı kesmekte marifet değil bizim burda bir adam var kendisine ingiliz kürdü diyoruz amk bir soğan doğrayışı var 3 saniyede soğanı kesip atıyon da düzgün orantılı değil amk ingiliz kürdü diye boşuna demiyoruz ama kadınlarda şekilcilikte titizlikte erkeklerden daha iyi. o yüzden en iyi pasta, tatlı yapanlarda kadınlardan çıkıyor. hamur işinde de iyi sayılırsınız. ya işte yapan yapıyor iyisi de var kötüsü de. mutfakta da kadına karşı bir ön yargı var o yüzden kadınlar bu sektörde pek ilerleyemiyor
Evet dogru lan mesela babam annemden daha iyi yemek yapar.
Birde en iyi ascilar erkeklerden çikiyor.