bugün

Kişiden kişiye değişen tanımlamalardir.

At gibi, taş gibi vb. Gibi...

Evet.
mutfakta aşçı
sokakta hanımefendi
yatağımda geyşa
isterim.*
fiziken mi? abicim genel tanım yapınca, ketçap mayonez de olsun mu diye soruyorlar, aynısını ben ideal erkek tanımı yapan kadınlara da diyorum.

kadın dediğin böyle olur böyle olur böyle olur" diyeceksem, rönesans tablolarındaki kadın tasviri vücuden tamamdır, ayva göbeksiz karı mı olur yav.
fotosentez yapsın yeter.
nefes alsın yeterden daha fazladır. en azından akciğer solunumu yapsın, öyle kertenkele falan olmasın.
benden hızla uzaklaşıp başka erkeklere hızla koşanlar olarak görüyorum onları. yaşama sevincimin sönmesinde ciddi etkileri var.
Kadınlar, toplumların temel yapı taşlarından birini oluşturan önemli bir demografik grup. Biyolojik olarak dişilere ait olan cinsiyetleriyle tanımlanan kadınlar, sosyal, kültürel ve ekonomik açılardan çeşitli roller üstlenirler. Toplumlardaki kadın deneyimi, zaman içinde büyük değişikliklere uğramış olsa da, genel olarak kadınlar, aile içinde, iş dünyasında ve toplumun diğer alanlarında çeşitli sorumlulukları yerine getirirler.

Kadınlar genellikle çocuk bakımı, eğitim ve sağlık gibi alanlarda önemli roller üstlenirler. Aynı zamanda, modern toplumlarda kadınlar, profesyonel kariyerlerde liderlik pozisyonlarına yükselme, eğitim alma ve kendi kararlarını alma konusunda giderek daha fazla fırsata sahiptirler. Ancak, birçok toplumda cinsiyet eşitsizliği sorunu hala mevcut olup, kadınlar bazen erkeklerle eşit haklara sahip olma mücadelesi verirler.

Kültürler arası farklılıklar, kadınların yaşamlarını etkileyen önemli bir faktördür. Din, gelenekler ve yerel normlar, kadınların rollerini ve haklarını belirlemede etkili olabilir. Kadın hakları hareketleri, cinsiyet eşitliği için mücadele ederken, bir yandan da kadınların toplumda daha güçlü bir ses kazanmalarına yardımcı olur.

Kadınların güçlendirilmesi ve eğitimi, toplumların sürdürülebilir kalkınması için kritik önem taşır. Kadınların katılımı, çeşitlilik ve eşitlik ilkesi temelinde toplumların daha adil ve dengeli bir yapıya kavuşmalarına yardımcı olabilir. Ancak, kadınlarla ilgili genel bir tanım yapmak, bu çeşitliliği ve bireysel deneyimleri yeterince kapsamayabilir.
Canlı Kuluçka makinesi.