bugün

bir nevi "Nida"dır. Şaşırma, korkma, üzüntü vb hallerde durumun ciddiyetini artırma amaçlı kullanılır ve oldukçada etkilidir .
dervişin fikri neyse zikride odur . sıkıysa ölürken deyin bakayım .
amk diyeni samimi bulmak da bu topraklara has bir ayılık.

ben bile yazım dilinde kullanıyorum zaman zaman. ayıyla yatan ayı kalkar.
eril küfürlerin babası olduklarından mütevellittir.
Nokta yerine kullanıyorlar artık.
iticidir. kelime hazinesi espri yeteneği gelişmiş olmadığı için amk diyerek dikkat çekmeye Çalışır.
Şahsen benim gözümde amk diyen erkek yerine amk demeyen daha çok dikkatimi çeker.
(bkz: bende koycam ha)
söze amk ile başlama alışkanlığı.
ne kadar uzattınız amk.
Ağız alışkanlığını.
kadınların hemen her kelimesinde söyledikleri "ayy" ile aynı manada olup, söylerken bu fiili düşünmez erkekler. yani "ayy" kadar temizdir o da *
sadece erkekler dese yine iyi denilesi durum.
kızlar bile diyor, onlar derken yerin dibine batıp çıkıyorum.

"insanlar diliyle söylediklerinden başka bir şey yüzünden yüz üstü ateşe atılırlar mı?" (Tirmizi).

"Ümmetimden gerçek müflis şudur: Kıyamet gününde namazını, orucunu ve zekâtını getirir. Bu arada başkasına sövmesi, zina iftirasında bulunması, kan dökmesi ve başkasını dövmesi ile ilgili kötü amelleri gelir. Bunlara karşılık iyi amelleri (hasenâtı) verilir ve borçları (kul hakları) bitmeden iyi amelleri tükenir. Alacaklıların hataları kendisine yükletilir ve ateşe atılır." (Müslim, Birr, 60; Ahmed b. Hanbel, II, 303, IV, 372).
boktan bi alışkanlıktır.
Külliyen yalandır. Asıl teenage manitalara bakın sosyal ağlarda, her cümle içinde hoyamına,amk gibi kelimeler olmadan yaşayamıyorlar.
yeterli bir kültürel birikimi olmayan kimselerin savlarını kuvvetlendirmek için kullanageldiği kısaltma.

normalde amk'yi kullanmama rağmen bu tarz arkadaşlarımla muhabbet ederken ortama iyi gidiyor. tabi genelde konuşma içeriği futbol, sex ve siyaset olur. bu üç konuda uzmandır bildiğiniz gibi bu arkadaşlar.
Cahilliktir.
sadece dil ile koyulmuyor hocam denmesine neden olan söylemdir.
erkek dil bilgisi kurallarına göre "amk" bir bağlaç olarak kullanılır.
tamalayan, tamlanan, sıfat, fiil , yüklem ve özne olarak bile kullanılabilir.
özellikler erkeklerin cinsel aktivitelerinin düşük olduğu dönemlerde kurulan cümlenin başı ve sonunda da yer alır " amk"
O olmazsa cümle kuramayacak insanlar tanıyorum...
Çok seksi olduklarını gösterir.
Bastırılmış cinsel dürtülerin bir dışavurumudur. eheheh. tabi şaka yapıyorum. ağzı alışmış pezevenklerin.
Ortamlarda söylememek için kendimi zor tuttuğum, bazen de yanlışlıkla söylediğim sözdür.
doğru olanı yapıyolardır mk. siktirin gidin başka erkeklere o zaman soktumun kaşarları.
cahillik ile ilgisi oldugunu dusunmedigim, benimde surekli kullandigim, cogu cumlemin sonuna ekledigim, tarihte var olmus, her seye yakisan nadir eklerdendir.bu yuzden devamli derim, evet.
Artik itici gelmeye baslayandir. Bu tur kelimeleri her cumlesinde kullanan erkeklerin liseli birer ergen olduklarini, ya da liseden kalma ergenligini henuz uzerinden atamadiklarini dusunuyorum.