bugün

Bu kadar uzun cümlenin o beyinden nasıl çıkabildiğine şaşırdım doğrusu. Şu yorumlarınla erkeklerin zeka ortalamasını daha da aşağı çekiyorsun. (bkz: #28167930)
erkek egemen toplumlarda ortaya cıkan yanılgı. Bazen bunu kadınlardan da duyuyorum,bilinçaltlarına erkekler bizden üstün diye kodlanmış galiba.
erkeği kadını bilmem ama varoluşunun en önemli unsuru olan karşı cins ile zekasını karşılaştıran bir canlının zeki olmadığını söyleyebilirim.
(bkz: zeka vs bilgi)
zeka, cinsel kıyaslama yapılmaması gereken bir konudur. Yanlış anlamayın ama mal kadın olduğu kadar da mal erkek vardır. Erkeklerin kadınlardan daha zeki gözükmesinin sebebide, ülkemizde kadınların şiddetle ve yasaklarla bastırılmasıdır. Ayrımcılık vardır ve kadınlar her istediklerini yapamazlar. Burda zeka karşılaştırması yapmak yanlış olmaktadır.
annem ve üç teyzem zengin kocaları genç yaşta kafalayarak ömürlerini altın günlerinde beş yıldızlı otellerde gezmede tozmada geçirdiler, ikisi kocaları gömdü, diğerlerinin kocaları da bir ayakları çukurda çalışmaktan içleri kurumuş vaziyetteler. kadınlar hala tuzu kuru geçen ömrün getirisiyle genç kız gibiler. kim akıllı kim değil bilemedim ben.
Biraz dogru oldugu aşikar gerçektir.
Mesela bakin her yil ygs lgs sbs oks gibi sinavlara hepsinde her yil birinciler erkekler.
Kizlar tek tük.

Çünkü kizlar zihinlerini giyim kuşam makyaj saç diziler dedikodu ile dolduruyolar erkeklerde boyle bir durum yok dolayisiyla biraz daha zekiler.

Edit:tum erkekler icin gecerli degil ama bu dedigim.