Pek inanmazdım hatta eskiden internet bu kadar yaygınlaşmadığı için bu korku yoktur diyorum. Ama simdi bizzat sahit oluyorum çevremde evde kaldim kadinlar beni tercih etmiyor diye sacma sapan hareketler yapiyorlar yeminle erkek olmaktan utaniyorum bu yüzden.
evlenme korkusu var.
evde kalmama korkusu var.
Evde kalma değil de sikecek am bulamama korkusu var herkeste.
erkeklerin gözünü en çok korkutan tuzağa düşürülme hissi. Kadının gerçekten kendisini sevdiğine inanmayan, sadece evlenme derdinde olduğunu düşünen erkeğin gözü, doğal olarak daha çok korkuyor.

‘Onun derdi ben değilim; o evlenmek, kendi evini kurmak istiyor. Onun için şimdi çok uyumlu. Ya evlenince değişirse’ diyerek kararı annesine bırakıyor ve anne başka annenin evladı ile iki gencin başını yakıyor buna en çok babalar üzülerek "keşke evde kalmaktan korkmasaydım da, gençlerin başı derde girmeseydi" diyerek evden hızla bir başka bahara uçuyorlar...
evlenmek çok mu güzel şey de, evlenememenin korkusu olsun?
cevap holmes ustadan:
"sen evlenip mutlu olacaksın ve benn.. yalnız ölücem"
yaş geçtikçe korkuyorum yahu.
abi götüm yemiyor net. insanlarda bu kadar evlilik iç güdüsü niye var onu bile anlamıyorum.
aslında vardır da, kadınlara göre çok çok geç başlar. bir de bizim belli etmeme durumlarımız da var.
hayatını beraber geçirecek insanı bulamama korkusu var. yoksa evlenmek kolay.
Erkek dura dura koç olur, kızlar dura dura hiç olur diye şarkının olduğu toplumda pek de korkularının olmadığı dusunulendir.
Öyle bir şey bulunmamaktadır.
Not: yas 32 kips.
Var. Akşamları dışarı çıkmak en büyük hobim evde kalırım diye ödüm kopuyor.

Hadi dışarı çıkalım.
sadece cumartesi akşamları oluyor bende.
üniversite 2. sınıftan itibaren hadi evlen baskıları başlar.
Ben istesemde evlenilecek insan yok.
Korkusu degil sevinci vardır hadi eyv.
yoktur, evlilik değince kadınların götü başı ayrı oynuyor zaten. erkekler kadınlar gibi evliliğe programlı da değildir. sonuçta kadının toplumsal rolü onu daha garantici yapıyor ve erken yaşta evde kaldım korkusu beliriyor. fakat bizde yok, evlenmek istesek bize karı çok. elimizi sallasak karıya çarpıyor.
zaten türkiye de evlenmemek gibi bir sorun yoktur. benim mesela bir tane akrabam var 11 tane kızı var istesem üç tane bile verir bana.
ama ben istemiyorum çünkü neden?
evlilik aşkı öldürüyormuş.
Biz insan değil miyiz?
Yok. Da ben birine guvenmeden deli gibi sevmeden hayatta evlenmem.
Korku insanoğlunun yaratılışından, hamurunda var. Korkuları yenmek için üstesinden gelmek için değil mi bu hayat ? Ucunda ölüm yoksa korkmayın.

Evlenince Geçer.
kesinlikle olmadığını düşündüğüm korkudur. kızlarımız saolsunlar maddiyata çok düşkün oldukları için 50 yaşında olsak bile düzenli bir işimiz, arabamız ve bi evimiz varsa 20lik çıtırlarla evlenebiliyoruz. ha fakirken bu korku oluşur tabi...
öyle bir hayalim olmadı nedense evleneyim çoluk çocuk sahibi olayım gibi.. bu düzende evlenecek ne param var ne de cesaretim...
Şüphesiz ki vardır. Ben evde yalnız kalamıyorum. Panikatağım var ve bu beni fevkalâde üzüyor.
evde kalma korkusu yerine, istediği kişiyi bulamama korkusu dersek; bence var diye cevap verebilirim. Sonuçta iyiler seçiliyor, nikaha alınıyor. sona kalan ya soğan ya süven oluyor derler :/