bugün

kişi kendinden bilir işi.
eskiden romantik olduğunuzu düşünürdüm. 'Bu çocuklar hayat hakkında epey heyecanlı' derdim kendi kendime.

son bir iki aydır şundan eminim, ilişkiler ve hayat hakkında bilginiz sınırlı. gözlerinizde de at gözlüğü var.

cahilsiniz.
doğru olabilitesi var ancak saygı duyduğumuz, fiziği düzgün oturup kalkmasını bilen, sıcak kanlı bir sürü kadın da var. arkadaş gibi görebiliyoruz.
her seye burnunuzun ucundan bakmayın.
Kıskanç erkek arkadaş bahanesi bu.

He yedik biz de evet.
(bkz: Güzel kadından kanka olamaması)
kısmen doğru bir düşüncedir. ama bazı kadınlarla muhabbet etmek için de konuşuyorum. onların götü kalkıyor. ya mesaj yazmayı bırakıyor ya da şımarıyorlar.
Temelde Doğrudur bilinçaltı diye birşey var.
Diğer taraftan genelleme yapılmamalıdır bir sürü evli barklı çoluk çocuklu bayan arkadaşımız da var kardeş gözüyle baktığımız.
Zaten niyetini hareketlerinle belli edersin ki sen etmesen de kadın anlar bir şekilde.
Kanıtlanamayacağı için boş vir iddadır.
freud'un 'kadınlar, altında yatmayı kabul etmeyecekleri erkekler ile arkadaş olmazlar' lafını evirip çevirip erkeklere yediren orospu beyanı.
(bkz: kızların beni sikecekler korkusu)

Bu zihniyeti taşıyan kız sikilmez bile lan böyle bir kezbanla aynı havayı solumak bile iğrenç. Yatmak istemediklerimle arkadaşlık yapıyorum. Hatta sarılık hastası bir arkadaşım bile var.

Erkekleri araba ve cüzdandan ibaret sanan bir kevaşenin katılmaması mümkün değildir bu mevzuya. Çünkü amı veririm her türlü yararlanırımdır onun derdi.
arkadaşlar samimi konuşmak gerekirse verme ihtimali yüksek olan ya da bu minvalde bir ışık gördüğü hiçbir kızla cidden arkadaş olmaz bir erkek.

evet, bu kategoriye giriyorsanız etrafınızdaki bütün erkekler sizi sikmek istiyordur.

diğer, normal kızlar ise bittabi erkeklerle çok samimi ve cinsellikten uzak arkadaşlıklar kurabilir.

bu durumda sorunu biraz da kendinizde aramalısınız bence.

yani sözün özü;

biraz ağırlığınız olsun, kadınlığınızı ayaklar altına almayın.

gün boyu erkekler aşağı erkekler yukarı deyip de sonra beni sikmek istiyorlar paranoyasına kapılmayın, zira bu durumda istemem yan cebime "koy" algısı oluşturuyorsunuz dışarıdan bakan insanlar için.

erkekler dışında ilgi alanlarınız da olsun şu hayatta.
tıpkı kadınların istediğini yaptıramayacağı erkeklerle arkadaş olmaması gibi.
(bkz: yok artık)
Yeter lan, yaptiginiz genellemelerden, olum sizin yuzunuzden kadin arkadaslarimiz bizden soguyacak, neyseki ulu eksi kadar okunmuyor.
herkes beni sikmek istiyor hastalığına yakalanan kezban sanrısı. hem böyle düşünüp hem sevgili yaptıklarında onların benim arkdaşım karışma banaa derler bir de. e hani herkes seni sikmek istiyordu ?
%99.9999 gecerliligi olan bir beyan. cevrenizde guya sizinle arkadaslik bahanesi ile dolanan tipler vardir kesin. evet iste o tipler ile arkadas oldugunuzu falan dusunmeyin cunku hep bir aciginizi kollarlar size yaklasmak icin. erkek milleti ile arkadas falan olunmaz. illaki bir yerden sonra sapitirlar, illaki. yuz vermeyin su erkek musvettelerine ya ne halleri varsa gorsunler.
her gördüğü kız hakkında aha sikilecek kız diye düşünen abazanların düşüncesidir. gayette güzel arkadaş olunuyor kızlarla.
doğru olan önermedir. ama bu şekilde ifade edince olmuyor. şimdi buınun altında ki düşünce şuradan geliyor '' sevginin kimyası '' nedir ? bir insanı görünce illa etkilenmemiz gerekmez bunu söylemek için. bir düşünün size itici gelen ya da diktiği şişeden dikmeyecek seviyede iğrendiğiniz biriyle yakın arkadaş olmazsınız. yani kısacası '' birlikte olmak '' orda bir metafor gibidir. betimdir. tek katılmadığım nokta erkekler kısmıdır. diğer cinsel ırk için de aynısı geçerlidir aslında.
kısmen doğrudur. tabii belli bir yaştan sonraki erkek- kız arkadaşlıkları çıkar ilişkisine dayanır bence. ama bu çıkar ilişkisi sadece seksten ibaret değildir. birbirilerini manevi anlamda rahatlatanlar da çok iyi arkadaş olabilir.
Buna göre sokaktaki herkes sevgili.
yanlış önerme.

arkadaş olunacak kadın ''kuzen, yeğen, teyze, yengede'' olabilir.

önerme doğruysa,

herkes kuzeni, yeğeni, teyzesi ve yengesiyle de yatmak istiyor demektir.
yatmak isteyeceği güzel arkadaşı olabilir diye arkadaş olunur gideri olmayan hatunla da.
kısmı olarak cınsel ilişkının baskın erkekteki arkadaşlık duygusunu kullanarak öne cıkarılması durumuna değinilmiştir. ve lakın cahıl cuhela ınsan yaklaşımları bıle arkadaşca ıse cınsellıkle yorulmıycağından savsata söz konusu olmuştur. ne alakası var demek lazım .
sadece am için yaşayan erkek modelleri için geçerlidir.
aşırı genellenmiş bir yargıdır bu. Evet erkekler birçoklarını arzular lakin her arkadaş olduğu kıza da aynı şekilde bakmaz.
kanka ayağı göt ayağı mı sorusunu akla getiren düşünce. erkek olan anlar ancak erkeğin kimyasını. kısmen doğru buluyorum bunu aslında. yani gerçeklik payı var. hani deli gibi hergün onu elde etmek gibi düşüncelerle geçmiyor gününüz ama ara sıra arzularınıza yenik düştüğünüz anlar olabiliyor en yakın arkadaşlarınıza bile.