bugün

erkek dediğin biraz göbekli kıllı olur tadında , yalan olan söz.
"balıkta göz yaşı döker ama haberi olmaz denizin."
yok öyle bir şey ağlamaz olur muyuz. ağlayın koçlarım sıkmayın en çok erkekler ağlar.
erkekler yalnız ağlar.
erkekler de ağlar sadece damlalar dışa vurmaz zerre zerre yüreğine akar.
erkekler ağlamaz
sil gözünün yaşını...

çok hasta olduğum zamanlarda, babamın hastane koridorlarında beni kaybetme korkusuyla hüngür hüngür ağladığı günler aklıma gelir, her bu şarkıyı dinleyişimde, nedenini çözemedim. güzel bir şarkıdır, ne varsa eskide var dedirtir.
nilüfer ve funda arar'ın birlikte düet yaparak söyledikleri mükemmel şarkı...
nilüfer ve şebnem ferah'ın birlikte düet yaparak söyledikleri mükemmel şarkı...
Katılmadığım önermedir. Benim gözümde, içinde hissettiği şeyi cesurca yaşayabilen, yüzleşmekten korkmayan erkek, erkektir.*
Tamamen yalan olan önermedir.
(bkz: dünyanın en büyük yalanları)
kim demiş ağlamaz diye. erkeklerin duyguları yok mu. yeri geldiği zaman onlarda ağlar.
erkeğe göre değişen olaydır. ama sanmayın ki bu ayrım 'kırık erkek' 'has erkek' şeklinde. eğer o gözyaşı kadının sevdiği adama aitse, kadında bıraktığı izleri ve duyguları kelimelerle anlatmak imkansızdır. sevdiği erkek kahramanıdır çünkü kadının, hazinesidir. herşeye değil ama yeri geldiğinde ağlayan erkekse dünyanın en cesur erkeğidir. duygularını yaşamaktan korkmayan erkek cesur değil de nedir allah aşkına? acı çekmekten acı çektiğini göstermekten korkmayan bir erkek candır, uğruna feda olunasıdır. eğer bu duyguları biraz olsun anlatmak gerekirse, bir kadının aşık olduğu adama aşkını en çok hissetiği anlar bu anlardır diyebilirim. hatta dedim.
nilüfer'in 12 düetlik albümünde şebnem ferah'la coverlayıp düet yaptığı parçadır.
piiiii. 300küsür yorum yapılmış da "boys don't cry" filminden kimse bahsetmemiş ya. kimberly pierce'in yönetmeni olduğu aynı zamanda senaryosunu da yazdığı, başrolünde hilary swank'ın oynadığı müthiş filmdir. bu filmde hilary'nin oyunculuğu paçalardan akmaktadır. bir lezbiyeni canlandırmaktadır. ve kanımca, hilary swank, million dolar baby'den ziyade oscar'ı bu filmiyle almalıydı.

--spoiler--
hele ki tecavüzden sonra karakolda polis tarafından sorguya çekildiği sahnedeki oyunculuğu adama diz çöktürür cinstendir.
--spoiler--
fethullah ın yalanladığı söz. çatır çatır yalanlıyor hem de.

http://www.youtube.com/watch?v=eNVPibhuxic
şebnem ferah la nilüfer in yaptığı süper düettir.
ne akla hizmet söylendiğini anlamadığım sözdür *
hayvanlar bile ağlar. salya sümük bağıra çağıra yardırırlar damlaları.
yalandır. erkekler ancak ve ancak annelerini kaybettiğinde ağlarlar. anne, erkekler için bir sevgiliden öte hayatın anlamıdır. onu kaybetmek demek hayatın acımasızlığını öğrenmek demektir. çünkü anne şefkatidir bu dünyanın acımasızlığını bizlerden uzak tutan şey.
ağlamamak için kasarlar ama genelde hepsi ağlarlar.
nilüfer'in sözlerini yazdığı tek şarkıdır..
çok acayip bi olay olmuştur duygusal patlamalar volkan olmuş yanıyordur, siz adamın boynuna sarılıp hüngür hüngür ağlarken o sizi teselli ediyor ve bir gram göz yaşı dökmüyordur. Allahın bu kadar acımasız ve gaddar bir cins yaratmış olduğuna inanmak istemediğim olaydır.
ağlarsa çaresizlik içinde ne yapacağınızı bilemeyeceğiniz bir duruma sürükler sizi. ağlamamaları en hayırlısı olsa gerek.
erkekler ağlamaz insanız unutma diyerek açık kapı mı bırakmak istemiş bilmem ama bana çelişki gibi geldi.
edit:daha önce değinilmişse affola.