bugün

Uzayınca kestiriyorum.
24 saatte bir. Çünkü Türk silahlı kuvvetlerinde isler böyle yürüyor.
20 dk. Bizdeki Sakal sakal değil anı ormanı aq.
şüphesiz kadın yazarların olma süreleri de merak konusu.
Ben bir keresinde tam yarım saatte zor olmuştum. Sizinde her bir teli bakır teli kalınlığında sakallarınız olursa sonuç bu oluyor. Jilet bir ara dile gelip küfür diye çok korktum. Kesilmiyor abi.
0 saniyedir. Tiras olmuyorum. Naturellik iyidir.
10 dk yaklaşık.
Kalitesine göre değişir, çok kaliteliyse hem süresi kısalır hem de uzun bir süre gerek kalmaz traşa. Ama kalitesi az ise süresi artar.

iyi kaliteli = 8-9 dk.

Orta kaliteli = 14-15 dk.

Kalitesiz = 20-25 çok kalitesiz de 30 dakikaya kadar uzar gider.
Saç sakal on dakikada kazıyorum makine ile.
Ustura ile 6 dakika 34 saniye.
pazardan pazara olurum. ortalama 10-12 dakika sürer. köpük ve tıraş bıçağı ile.
sabah akşam oluyorum ben.
her iş günü sabahı oluyorum.

sinek kaydı bir traş için öncelikle sakalı iyice yumuşatmak gerek. bunun için tercihen at kılından imal edilmiş traş fırçasıyla sakal bölgesi dairesel masaj marifetiyle güzelce köpüklenir. daha sonra ilk perde sakal, yukardan aşağı şekilde traş bıçağıyla alınır. son perde traş ise aşağıdan yukarı doğru gerçekleştirilir. sonra el ile sakala bölgesi kontrol edilir. elde hissen vuku bulan kısmi sakal bölgesel olarak bir kez daha traşa alınır. akabinde yüz iyice bol su ile yıkanır. yüz temiz bir havlu ile kurulanır ve kulak delikleri pamukla silinir. en nihayetinde yüze traş losyunu yada krem sürülür. sanırım bu proses asgari 15-20 dakikada ancak tamamlanabilir.
haftada 2 kere sinek kaydı olurum.
Sakal kısa ise+iyice yumuşatmış isem (su daha doğrusu sıcak su ile), traş bıçağı keskin ise ve de moralim iyiyse 10 dakika. Bunlar olmadığı takdirde yarım saat sürer.
Makine ile 5 dakika askerden sonra berber hariç jiletle traş olmadım.
Berberin dayama potansiyeline bağlı, 10 dakikada da bitiyor 1 saatte de
Ortalama 2 hafta.
2 güne bir.
En son askerde olmuştum.

Ortalamaya vurursak beş yılda bir falan.