bugün

net olarak görgüsüzlüktür.
kimse kusura bakmasın.

görsel
Bence kapitalizmin silkeleme operasyonudur.
bilezik takacağına bi cumhuriyet taksaymış aynı gram.
tamam takılır, hediye edilir, gecelektir, yatırımdır hepsine eyvallah da bunu paylaşmak, hava atmak da neyin nesi? böyle gösteriş budalası samimiyetsiz tiplere de uyuz oluyorum.
Üçkağıtçı annelerin doğum masrafını çıkarma uğruna gotlerinden uydurduğu hede..
olağan bir modadır. önceden künye vs yaptırılırdı şimdi bilezik takılmış, bunda sıkıntı yok. sıkıntı bunu paylaşmakta. karım/kocam/kardeşim/arkadaşım bu paylaşımı yapsa tanımıyormuş gibi yaparım.
Sünnetinde küpe düğününde de gerdanlık takıp halis bir damada gelin verirsiniz artık.
iyice geri zekalı yaptılar kendilerini.

t: saçmalıktır.
Kapitalizmin sonu bu olsa gerek. Hayır nasip bir zihniyet erkeğe bilezik. Etekte giydirin bari kız çocuğu gibi büyüsün. Sonra bizim oğlan neden travesti oldu. Herkese cinsine göre muamele yapılmadır. Erkekse erkeğe özgü kızsa kıza özgü.

illa bilezik takacak kız istiyorsanız yapın bir çocuk daha. Yazık gerçekten yazık. Boşa demiyorlar ilim cahilliği alır esneklik baki kalır diye. Birde bunu yapan okumuş insanlardır.
ayşen teyzeyle oktay amcaya bu kriz zamanı iyi girmiş modadır.
“Sesli gülüyorum, çok komik” anlamına gelen ‘Laughing Out Loud’ kelimesinin görgüsüzlerin bebeğin koluna bilezik takmasından doğan absürd hali yansıtması durumu. Görgüsüzlüğe gülmesek de olur kusura bakma..
Amaç teyzesi ile amcasının eşekliğine "bre öküz, oğlan çocuğuna bilezik mi olurmuş" imasında bulunurken reklam etmekse ok. Başarılı bir paylaşım. Fakat bende herkes gibi olayın gösterişe binaen yapıldığı hissine kapıldım. Kısacası, hediyeyi seçen bir öküz, gösteriş yapan iki kere öküz.
Nereden bakarsan bak rezilliktir.
Bu yuzden sosyal medyayi fazla kullanmamak lazim ama sosyal medyadan da geri kalmamak lazim.

Sirf bu gerizekalilar yuzunden insta ve face kullanimini minimuma indirdim.