bugün

Bir gün şarkılar biterse bizde oturur iki kelam ederiz diyen harika kişilik.

Eski sevgilim çok severdi, kulakları çınlasın.
sanırım gitar çalanlarla gitar dinleyenler arasında yaşanan bir sıkıntıdır. her gitar çalan "vay suraya yanlış bastı der onu der bunu der.
canlı dinlemeyi istediğim sanatçılardan biri. gerçekten farklı bir sesi var insanı rahatlatıyor, türküleri de başka güzel yorumluyor. severek dinliyoruz.
yaşayan efsane değerini bilmek gerek..
Müzik yaşamı boyunca pek çok müzisyene ilham kaynağı olduğu gibi bağlama ustalarına da işlerini yaparken adeta sufle vermiştir. "insanın, salt yaşantısı ve yapıp ettiklerinin doğayla uyumlu olduğu müddetçe başarıya erişme şansı vardır." diyerek hayattaki duruşu hakkında ipucu vermiştir. Öyle ki saz ustası ve müzisyen Kemal Eroğlu meslek hayatını Erkan Oğur'u tanıdıktan önce ve sonra olarak ikiye ayırmaktadır.
12 Aralık Çarşamba günü tayyare kültür merkezinde ismail hakkı Demircioğlu ile konser verecek olan sanatçı.Gitmek isterdim ama bilet fiyatları yüksek geldi bana.Canlı dinlemek isterdim.
bu sene gümüşlükteki caz kampında 3-4 gün ensemble yapma fırsatı bulacağım büyük usta.
Eşsiz bir ses ve yorum. Bu kadar tevazunun altından nasıl kalkıyor şaşıyorum.
Mazhar Fuat Özkan ile bir dönem çalışan üstün yetenek.
Ömrü uzun olsun dediğim sanatçı, müzisyen abimiz.
gecenin bu saatlerinde ilaç gibi gelen sanatçı kelimesinin ete kemiğe bürünmüş halidir. allah uzun ömürler versin.
https://www.youtube.com/watch?v=2lEkmTycteI

hüsnü arkan' ile güzel bir şarkısını ben de bırakayım.

''Huy benim değil mi tanrım güzel sevmeli
Hem güzel sevmeli canım hem dert çekmeli..''
neşeli müzikler besteleyemiyorum, ne yapsam insan olmanın hüznü çıkıyor ortaya, biz sizi eğlendiremeyiz, sadece eyleriz diyebilen ,sanatıyla insanı büyüleyen ülkenin yaşayan efsanelerindendir. allah uzun ömürler versin.
Volor molor'u dinlediğimde tribe giriyorum. Bu yüzden dinlemiyorum. En mutlu insanın bile ruh halini s.k.p atacak güçte.
Şu yeryüzünde hiçbir insan evladının sesi beni büyüleyemez bu efsane kadar.
kendisinin söylediği "iki keklik" türküsünü dinlerken dünyalara dalıp giderim. müziği en iyi icraa eden sanatçılarımızdan biridir.
Gülün kokusu vardı albümü efsane olan sanatçı.Ülkemizde Sanatçı sıfatını fazlasıyla hak eden insandır.

https://m.youtube.com/watch?v=JYfneDfzqd4
eve yalnız dönenlerin peygamberi.

ne vakit perdesiz gitarından 'seyreyle güzel' eserinin notaları dökülse, benim de sol tarafımda bir şeyler eksilir.
Muazzam bir sanatçı.
sesi, yorumu beni benden alir.
Üstad kime denir sorusunun cevabı olan adam. Bir Fırat ağıtı yakar ki, insanın ciğerini yakar.
Sizde de ne çok üstad varmış be kardeşim.
erkan oğur bu ülkenin şuanda yaşayan en büyük müzisyenidir. sezen aksu falan hepsi hikaye.

değeri biliniyor mu?

tabiki hayır.
çok üzülüyorum ya her dinlediğimde.

belki de bir yüzyıl daha gelmeyecek yetenekte bir müzisyen.

değer görmüyor, değeri bilinmiyor...
fırat'a ağıt türküsü pek hoştur. insanı alır götürür bir yerlere.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar