bugün

sözlükler aleminde bolca bulunan hadise. cinsel fantezilerini islamın düşünceleriymiş gibi yansıtıp, kendince alay edip 'çok değişik bi ergenim ben yea.' düşüncesi yaratma çabasıdır.

he kızlar veriyorsa sorun yok.
marjinal olma uğruna bilmediği boka saplanan ergenin yapacağı davranış halidir.
marjinal görüneyimde ilgi çekerim hesabı takılanların beynoca hareketleridir.
teomandan en sevdiği renk mor olan kadın şarkısı gelsin onlara.
faal yada, militant ta denen, bir diğer ateizm türüdür. diğer türlere tabii insanlara karşı, çok zayıf ve yersizdirler..

aktif halde, din ve tebliğlerini kötülemeyi şiar edinmişlerdir. böylelikle; popüler olana saldırıp, marjinallik enkarnesi aramaktadırlar.

negatif ve pozitif ateist kesimlere göre; kaale alınmamaları elzemdir!

(bkz: negatif ateizm)
(bkz: pozitif ateizm)
toplum içinde iyi yada kötü ne şekilde olursa olsun gündemde olmaya çalışan, götü tutuştuğunda da allah ım sen yardım et diye yalvaran, yakaran, beyinsiz, aciz bir ergenin ortaya çıkarıp savunduğu saçmalık.
hiçbir şey araştırmadan ve bilmeden körü kürüne bir şeye inanmak daha doğrusu inanmamaktır.
ateist de olsan müslüman da olsan bizi ilgilendirmez tabi ama tıpkı bir ergenmişcesine inandığın olay hakkında bir şey bilmeden araştırmadan ilgi çekmek amacıyla bir şeye inanmak ya da inanmamak(her neyse artık) bu kişinin en nazından olgun bir insan olmadığını bizlere gösteriyor.
sözlükte ara ara rastgeldiğim bilgili olduğunu zanneden tiplerin benimsediği ruh hali.

normal bir kitap açıp şu cümleyi oku ve yorumla deseniz okuyup yorumlamayı beceremez, hatta atasözü söyleseniz malca suratınıza bakar, buna rağmen ayet okumaktan, kendince ayetlerin çelişkilerinden falan bahsetmeye çalışır.

bazı ayetlerin yorumlanması, kur'an-ı kerim'in tefsiri bile çok yüksek bir uzmanlık gerektirmesine rağmen bu tipler ayetleri hikaye gibi algılayıp kendi hayal dünyasına göre yorumlar ve bir de diğer insanlar bunu nasıl anlamıyor diye gereksiz triplere girerler.

bu ruh halinde olanları çok fazla kaale almamak gerekir. "sie lan" deyip kafasına küçük şaplaklar da kondurabilirsiniz.
yanlışın nerede olduğunu anladığımız sıkıntı.

yobaz aileler. mesela benim ailem hiç yobaz değil. ama 7 yaşından beri camiye gittim her yaz.

ilk defa 6 yaşında teravih namazına dedem götürdüğünde çok etkilenmiştim. sonraları annemin anlattığına göre kendi isteğim ile giderdim camiye.

mesela köyde 1 yaz kuran kursuna yollamışlardı fakat hocayı sevmediğim için gitmedim evden hacı dedem de dahil hiç kimse neden gitmedi demedi.

anlayacağınız herhangi bir zorlama olmadan da insan dinini istediği gibi seçebiliyor. zorlama ile olanlar sonraları böyle ateist ergen tribine giriyorlar.

zorlama ile olmaz din sevdireceksin. müslümanlığın temeli sevgide yatar iken sen o çocuğa zorla o dini sevmesini tembihler isen ileride dini kabul etmeyenlerin kafasını kesmeye çalışır.

burada sıkıntı din de değil insanların kafa yapısında. peygamberimiz kimseyi zorla müslüman yapmamıştır anlatmıştır sürekli. anlatın istemez ise görüşüne saygı duyun. ama anlatın güzel dil ile sevgi ile anlatın.