bugün

bütün sınıfa rezil olmaktır.

eğer hocanız erkekse ve kafa bi adamsa ne yaptın lan arkada gibi bir tepki verir.

hocanız despot pis biriyse;aile terbiyesinden girer ahlaksızlıktan çıkar.

eğer kadınsa ve meslekte yeniyse genelde ağlayarak sınıfı terk eder ki bence nedeni o anda ne yapacaığını bilememesidir.
dersi dinlemek yerine, ön sıradaki sınıf arkadaşı kızın bacaklarına bakıp, pantolon cebinden pipisini (pipi evet)okşayan ergenin karşılaşabileceği muhtemel durum.
dersle pek alakası olmayan bir öğrencinin osbir çekerken hoca tarafından dikkatini çekmesi sonucu ayağa kaldırma durumudur. eğer sınıfta hiç kız yoksa ve hoca da erkekse çeşitli espriler üretilir.
mesela;

- x bu ne hal ? uçağın kalkış saati mi geldi ?

* yok hocam yaa pisti bulamadı havada kaldı .
başıma gelmedik değildir. montla kapatılır. *
- sen arkadaki kalk tahtaya..

* ( öğrenci iki büklüm tahtaya kalkar )

- çüşş.. maşallah senden önce kalktı tahtaya, tamam gölge yapma terbiyesiz, otur yerine
rezilliğin dibine de vurulabilir, krallığı tasdik de edilebilir duruma göre. ancak kız liselerinde şahit olunamayacak durumdur. rezil olsan kız yoktu diye sevinirsin, kral olsan kraliçe yok diye üzülürsün. hangisi daha kötü bilemedim şimdi...
kesmeyi düşündüğün andır.
mazihteki "pipin kopsun" haykırışlarına hak verilen ender anlardan biridir
-sen arkadaki!
+hehohı ben mi?
-sen, arkadaki tahtaya gel.
+hocam arkdadaki tamam da öndeki ne olacak? (iç ses: in aşağı, inin in...)
-uzatma daha fazla,gel buraya da görelim ne var ne yok.
+(nasıl ya?oradan görmesi mümkün değil) hocam ben gelmesem?..
-gel buraya, tüm sınıf görsün marifetini.
+...

delikanlı çaresiz gider, hoca eveler geveler, iki soru sorup geri yerine yollar. ön sıradaki kızlar kıkırdaşır, erkekler, çocuk yerine geçerken sırtına vurur falan filan yani, feci bir durum.
önce tuvalete gitmeliyim deyip, tuvalette ufaklığı sakinleştirdikten sonra sınıfa dönerek atlatabileceğiniz durum.
tüm sınıfa rezil olduktan sonra,erkek arkadaşlarıyla yanlız kaldıktan sonra ''napıyım oglum cok büyük'' diyerek bu durumdan bile fayda saglayabilicek ergenin basına gelen olaydır.
ne orjinal hocalar vardır öyle..

aleti ereksiyon halindeyken tahtaya kaldırır böyle, öyle işler dersi.

+ sen, söyle evlâdım, nedir şu aletimin işaret ettiği?
- sen kalk bakalım.
+ kalktı hocam.
- lan o değil. sen kalkacaktın.
+ kendi imkanlarımla kaldırdım valla ilaç milaç yok.
ceketin önü iliklenerek çıkılır tahtaya. yazın bile.
(bkz: liseli erected)
erktil organla tahtaya bir şeyler karalamak düşer.
genelde geç uyanmış sabahçı öğrencinin sabah ereksiyonudur.
(bkz: sikinin doğrultusuna gitmek)
Caktırmadan kemerin oldugu bölüme konmaya çalışılması ve ardından beceremeyip kötü şeyler düşünerek indirmeye calışma çabası ( sonuc : başarısız ve kızarmıs bir yüz ifadesiyle sınıfın alay konusu olmak )
derste ereksiyon halinde olmak he kadar garip bir durumsa, ereksiyon halinde hocanın tahtaya kaldırması da o kadar garip bir durumdur. neden ben sorusunu soruyorsan kendine cevabı yanaklarının kızarıklığı olabilir sevgili liseli.
bizler için çadır tabiri yerinde olup bayanlar için tebeşiri tutunca farklı seslere neden olabilecek durumdur.
kahredici bir durumdur. lisedeyken çoğumuzun başına gelmiştir. yürüyüşünüzden herkes rahatça anlar.
kendi arasında yiğidin malı meydanda olur muhahahha gibi konuşmalar yapan şımarık liseli erkek çocuklarının korkulu rüyası. eee hadi bakalım koçun artistlik yapıyordun teneffüste kızlara, göster marifetini götün yiyorsa.
kaleme ihtiyacınızın olmadığını gösterir.
ayrıca, başıma gelmişti.
kalkmayıp eksiyi almıştım.
(bkz: naughty america)
(bkz: my first sex teacher)