bugün

erdoğan'ın zekice ve günü kurtarmacı çözümü.

3g'nin demode olduğunu ve artık 4G’nin konuşulduğunu belirten Erdoğan şunları söyledi:

“Ben de diyorum ki, dünya şu anda 5G’yi konuşuyor, biz 3G’deyiz. Dolayısıyla 4G ile bizim zaman kaybetmemize gerek yok. Öyleyse biz şu anda 3G ile biraz daha sabır, iki yıl içerisinde Türkiye de 5G’ye geçmeli. Biz buna adım atmalıyız.

Aksi takdirde Türkiye adeta 4G ile bir çöplük haline döner. Bunu aşmamız lazım. 3G’de iyi bir noktadayız, sabırlı olalım, 5G’ye çalışalım, 3G’den 5G’ye atlayalım. Yapmamız gereken bu.
Bunu yapar mıyız? Kesinlikle yaparız."

yalnız şu da var. iki sene sonra da tam 5g'ye geçerken de dünya 6g'ye geçiyorsa o zaman da 2 sene daha bekleyip 7g'ye geçelim diyebilir adam bu mantıkla.

kısacası 5g isteyenler iki sene daha bekleyecek. evet!
geçelim dememiş bir kere,"atlayalım" demiş.
her boka atladığı gibi.
biz almayalım hacı.
atlayacaksan buyur.
Başkanım biliyor işte.
Ben hayret ediyorum bir adamın nasıl her şeyden bilgisi olur yorum yapar. Bana böyle bir soru gelse bunu uzmanlara sorun derim. Ama adam her konuda konuşuyor. bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir diyen ünlü filazofun kemikleri sızlıyor.
Türkiye 12 kat buyudu diyen cumhurbaskanimizin sasirtmayan ifadesidir. En iyisi 30-40 yil daha bekleyelim direkt 6g ya da 7g'ye geceriz.
Simdi aramizda 3un 5in lafi olmaz dedirtecek aciklamadir.
Klasik bir tayyip style çıkış. Öyle bir şey söyleki kitlene sempatik gelsin, kitlen lafını duyunca "he la doğru demiş ne de güzel demiş reyiz" desin mantelitesiyle ortaya atılmış laf.
saçmalık. ben de öğretim görevliliğinden direk doçentliğe atlamak istiyorum ama olmuyo öyle işte.
5g çin ve japonyada bile 7 8 yıl sonra hazır olacak. biz 20 yıl beklersek ancak 5g ye geçebiliriz.
bizi 14 senedir bu adam mı sikiyor dedirtir. 14 senedir bu adama mı sikiliyoruz lan, 14 senedir bu adam mı bizi ayakta uyutuyor dedirtir.
4G de takılıp kalmaktansa direkt olarak 5g yer geçmemizi ve bunun içinde 2 sene sabretmemiz gerektiğini söylemiştir. iyide birşey söylemiştir.
uzun zamandır bu bakınızı vermek istiyordum uzun efendi yine sağolsun koştu yetişti.
(bkz: şakaysa hiç komik değil gerçekse çok komik)

21 milyon insan bu adama ülke yönetme ehliyeti vermişti değil mi o daha komik galiba.
bu adam ibnelikten direk orospu çocukluğuna geçtiği için iyi biliyor galiba.