bugün

Bazen görüyorum, bildirim geliyor "x yazar şu entry ni favladı" diye.
Ne işe yarıyor ola ki bu favlamak, Artı eksi oy ver de bari bir işe yarasın.
baya bi beğendim demek o.
ilginçtir, şu ana kadar kullanmadığım bir fonksiyondu ama artık kullanacağım. bazı entryler gayet güzel bilgiler içerebiliyor ve zaman zaman o entrylere dönmek de gerekebiliyor. artık böyle enrtyleri favlayacağım. buna sadece bilgi değil beğendiğim düşünceleri, ilginç fikirleri de dahil edeceğim.
Profil sayfasından falan uluşabilsek o entrylere anlarım. Şuan için açık oylamayı unuttuğum kisilere entryni beğendim demem için veya açık oyladıgım halde hızımı alamayacak kadar çok beğendiğim entrylerde kullanıyorum.
ileride okumak isteyenler için kolaylıktır.

her entryi ivil ivil aramaktansa favoriler listesinden seçip okuyabilir.
sevilen entryi favoriler listesine eklemeye yarıyor.
Şahsım adına Açık oylamanın bir üst halidir,

Çok beğendim, çok güzelmiş; izninle entryni edinmek, yeniden okumak üzere saklamak istiyorum.

Anlamındadır.
Double beğenme. Çok beğenme. o biçim begenme.

Gerisi size kalmış.
Kız yazarlara yavşamak için getirilmiş özellik. Mesela bir kız yazarın entrysini favladığınızda, bir süre beklersiniz eğer o yazarda sizin bir entrynizi favlarsa iki gönül bir demektir. Özel mesajdan yürüyebilirsiniz.
Çok beğendiğini göstermeye yarar.
Yazdığını, seni değil.
Cidden bilmediğimden sorduğum soru başlığı varmış buraya yazayım. Eyyy sevgili dostlarım arasıra favlıyorsunuz bağzılarınız havlıyor da neyse bu favlamak nedir nereye varmak istemektedir gerçekten bilmiyorum yani fav yapınca bir yerde birikiyor da sonra ulaşmak isteyince ulaşıyor musunuz? 23 yıldır sözlükteyim bunun ne işe yaradığını bilmiyorum. kimisi favladı kesin verecek falan diyor bu doğru mu ona göre liste yapacağım.

Edit: elmaboğasaçı na teşekkür ediyorum yarılmaya yarıyormuş aydınlandım.

Edit2: arkadaşlar beni kandırmayın sizin dediklerinize göre ben harem kurmuş olmam lazımdı. Hala bulgur pilavım soğuk bekler full jarjör.
biraz gerçekçi olun ama.. Hoşlanmak açık oyla olur, favlamak evlenmeye , tez vakitte alınacak evlilik teklifine işaret.

Beğendiğim ve çok beğendiğim.
Ne kadar aynı fikirde olduğumu göstermek için kullanıyorum veya çok güzel tespitlerin hakkını vermek için. yürümek için kullananları kınıyorum.
normalde daha sonra okumak için entry'i işaretlemeye yarıyor ama burada "oo ne kadar tatlısın bebeyim, yalarun" anlamında kullanılıyor.

neye yaradığından çok niye kullanıldığı önemli demek ki.
Tartışmaya gerek olduğuna göre bir şeye yaradığı kesin.
ekşi'de iş yapan hede ekşide oylama bazlı bir + veya - gözükmediği için herkes sevdiği entry'i favlıyor mecburen.
(bkz: yaran yanlış okumalar)
" Erkek tavlamak ne halta yarıyor sorunsalı"

Tam ohaaa! diye haykıracakken, sakallı bir dede belirip, hadi uyu artık kızım dedi.
Dede haklı!
iyi geceler sözlük!