bugün

istanbul’da tekerlekli sandalyeye bağlı yaşayan kas hastası D., bir AVM’nin engelli tuvaletinde tecavüze uğradı. Hayata tutunmaya çalışan kadın isyan etti: “insanlara karşı inancımı ve güvenimi yitirdim!”

http://mobil.hurriyet.com...uvalette-tecavuz-40354256

iğreniyorum. Böyle şeyler gördükçe bu ülkeye dair inancım kayboluyor.
kardeşim her tecavüz olayında yok ülkeme inancımı kaybediyorum yok siktirolup gitmek istiyorum tarzı yorumlar yapmaktan bıkmadınız mı?
sizin aklınızda nasıl bir Türkiye var allah aşkına? yani 78 milyon harika insan bir araya toplandık güzel işler için sırada bekliyoruz gibi bir şey mi? bu ülkede çok kötü insanlarda var. ve bu dediğime kızacaksınız ama dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin yine bu olaylarla karşılacaksınız kesinlikle meşrulaştırmak için söylemiyorum. söylüyorum çünkü kaçmak iğrenmek bir çözüm değil burada kalıp bu işi çözmek zorundayız. artık bu gerçeğe uyanın. hayal kırıklıklarınıza biraz ara verin çünkü yapılması gereken 3 önemli şey var.

1) en yakınlarınızı koruyun.

2) eğitime önem verin.

3) ceza sistemini ağırlaştırın.

edit: bu başlıktaki ortak duyguyu anlıyorum ve kesinlikle aynı duyguyu hissediyorum bende. ama türkiyenin tamamı kontrolünüz altındaymış gibi ızdırap çekmekten vezgeçin. zira bunun kimseye faydası yok. güzel bir şey yapmak istiyorsanız yukardaki 3 maddeyle ilgili eksikleriniz varsa giderin özellikle 2-3 maddelerle ilgili başlıklar açın, kampanyalara katılın, mektuplar gönderin, şüphelileri ihbar ve ifşa edin kısacası sesinizi duyurmaya çalışın. ve yine tekrar ediyorum bu olaylar karşısında hissettiğiniz acı oranında mantıklı bir duruşunuz yoksa, ya internetin kablosunu sökün görmeyin öğrenmeyin ya da burada gelip bu olayla ya da dünya üzerinde hiçbir tecavüz olayıyla ilgisi olmayan insanları "bu ülkeden iğreniyorum gitmek istiyorum hiç kimseye güvenmiyorum" diyerek günlerini sabahından altüst etmeyin.
Ilımlı şeriat şart bu tarz adamlar için kesinlikle şart.
Ulan idama karşıyım ama bazıları gerçekten hak ediyor.
bir insan ne kadar alcalabilir ki diyorsun ve bu baslık cıkıyor karsına.
yeni anayasa içerisinde bu adi suçlara dair bir şey var mı acaba düşüncesine akla getiren iğrenç olaydır. bu kadar millet vekili bakan başbakan cumhurbaşkanı toplaşmış çatır çatır meclisten yeni anayasayı geçiriyor khk lar geçiyor ama ülkenin terörden sonraki en büyük sorunu olan tecavüz ve taciz suçlarına ağır yaptırımlar getiren bir karar çıkartamıyor..

sonra buralara yazınca bunlar bazı arkadaşlar rahatsızlık hissediyor karşı çıkıyor. ülkenin en büyük 3 sorununu çözmek şart. terör suçlarına idam tecavüz suçlarına idam veya müebbet cezaları gelip ekonominin şekle şemale sokulması lazım artık. tecavüz insanlık suçudur şunu bir anlamamız lazım ülkece..
ondan sonra idam istemeyin geyikleri dönüyor, bu ...........nı asmayalımda besleyelimmi.
en ağır cezaları almaları gerekiyor artık bu tür insanların en ağır en vahşice en caydırıcı ceza neyse hukuk sistemimizde yasalaştırılmalı.
Bu yapılan kesinlikle oç luğudur bunu yapan kesinlikle insan olamaz ben laik demokrasi ye hukugun üstünlügüne inanan bir kişiyim ama bunlar için idam gelmeli bu şerefsiz yaşamamalı kesinlikle....
Küfür yetmiyor bu adamlara bunları karşılayacak küfür yok lan.

Böyle zihniyette sahip olan herkesi katledip öldüreceksin ... Evlatları.

Böyle çocuk yetiştirenleri de asacaksın bu şerefsizi de bunun yakın çevresini de nasıl bir orospu çocuğu bunlar anlamıyorum ki.
Tecavüz olayı ayrıntısız rezalet idamdan başka çözüm göremiyorum tüm hümanistliğime rağmen.
Orospu çocukları ile aynı ülke de yaşıyoruz dedirten iğrenç olaydır.
kılıçla ikiye bölsem şimdi, hıncımı almam böyle tipleri ulan ALLAH korkusu olmaz mı bir insanda hiç ya? vicdan da mı olmaz?
ya ne diyeceksin ki? adamı assan nolur kessen nolur? o kadın nasıl yaşasın şimdi? zaten engellisin kendini koruma kabiliyetin oldukça sınırlı bir de üstüne bu geliyor başına. kime nasıl güvenirsin evinden nasıl çıkarsın artık. insanların içine nasıl karışırsın. duyarlı bir vatandaştan gelen her hangi bir yardım teklifini nasıl kabul edersin. yazık çok yazık.
Fazla açıklamaya gerek yok sadece engelliye değil hiç bir kadın ve erkeğe bu yapılmaz. Yazıktır, günahtır.