bugün

deniz çıkışı odaya duş almaya gidip dakikalarca öpüşüp sevişmek, duş aldıktan sonra dayanamayıp tekrar sevişmek, sonrasında akşam yemeğine kadar malak gibi yatmak.
görsel
2004 2005 ve 2006 yılları.
2011-2016 yılları arasındaki zaman dilimidir. 2016dan sonra boka sardı her şey, dikiş tutturamadım bir türlü birçok alanda, elime geçen maddi manevi fırsatları kaçırdım her seferinde.

sözlük için ise özellikle 2015-2016 yıllarını özledim.

çok isterdim geçmişe geri dönmeyi ve reel ya da sözlükte, 2011-2016 arasındaki dönemleri tekrardan yaşamayı.

2010 yılındaki hiç bir şeyi kafaya takmadığım ve sürekli olarak gezdiğim ve içtiğim dönemlerimi de özlüyorum. ilk işimi, ilk başlarda nefret ederken şimdilerde ne güzel günlermiş dediğim o iş yerini ve insanlarını.

aga beee.
6 yaşımda, annem okul icin kilotlu corabi giydiriyor ve bi anda kendimi havada buluyorum.

okula gitmeden once süt icirmeye calisirdi.

hicbir seyin farkina varamadiğim günler... Güzeldi. eved
--spoiler--
6 yaşımda, annem okul icin kilotlu corabi giydiriyor ve bi anda kendimi havada buluyorum.

--spoiler--

o coraptan annem bana da giydirirdi arkadasim.
acikcasi hic ozlemedim.hatta o donemi keske beynimden sildirebilsem.
zira onu cikarip cis yapmak zordu ve altima isemistim.
93 94 95 96 97.
Çocukluk günleri...
Masumane kelimelerin buğusunda,
Sorumlulukların uzağında...
80 li 90 li yillar. Teknoloji iyi bir sey ama keske bu kadar hizli ilerlemeseydi...
Sabahları okula gitmeden önce minik sobanın karşısında ekmek arası zeytin yiyerek hayat bilgisi'nin tekrar bölümlerini seyrettiğim, abimle el ele tutuşup okula gittiğim, matematik derslerinden çişim var bahanesiyle arazi olduğum günler. Sırf o günler yüzünden sözelci olduk ama neyse. Güzeldi.
2005 günlerim.
çocukluk günleridir. misafirlikte bebelerle oynayıp yorulup uyuya kalınca ya anne ya baba kucağına alıp öyle gidilirdi eve. şimdi büyüdük işten eve gelip salonda uyuya kalıncan" kalk yerine yat uyuyup kalacaksın burada" deniliyor.
tek sorumluluğun, karanlık olmadan eve gitmek olduğu, günler.
çocukluğum, çocukluklarımız.
2013 6 Mart. Aşık olduğum kadını ölmeden son kez görmek isterdim
Kimsenin kimseden nefret etmediği günleri özledim.
Kimsenin kimseden nefret etmediği günleri özledim.
dünyanın daha güzel bir yer olduğu günlerdir.
ilhan mansız'ın 2002'de Senegal'e gol attığı zamanları özledim.
avrupa yakasının yayınlandığı günler.
Malum parti öncesi der susarım iyi kötü rayında giden bir ekonomi birçok şeye ulaşılabilir bir alım gücü toplumun henüz kutuplaşmadığı birbirine daha saygılı hoşgörülü yaklaşımı hukukun iyi kötü işliyor olması azda olsa devlet kurumlarındaki liyakat esaslılığı sansürün olmadığı eleştiri özgürlüğünün daha serbest olduğu medyanın bu denli lağım çukuruna dönmediği tarikatların ortalarda gözükmediği dönemler tüm hepsi hafızalarımızda bir anı olarak kaldı.
2015 yılından önceki dönem, sonra bir bir felaketler geldi, insanlar daha da değişti.
90'lı yillarin tamamı.
2015 yılı çünkü o zaman annem yaşıyordu.
akepeden önceki yıllar, ne mutluyduk...
Yakın olarak 2019-2020.
2012-2013-2014-2015 düz sonbahar kış hiçbirşey için kaygılanmıyorsun henüz belki.
2016 özgürlüğün son aşaması en sevdiğin oyun kapatılmadan önce yaz özgürlüğü yatağa yanlışlıkla kaçırmanın verdiği huzur anlamasınlar kokusundan diye parfüm şişesini bitirmek ama 2 haftada yatak kalmaması.2018-2019 gücü hissetmek ama hepsine ayrı ayrı doğru zaman da bölüşturememek minecraft ile güzel yaz ayı.
2020 pandemiden niye kısa sürdü demek son 3 ay eve kapanıp o yaşında ilerde çok büyük bişey yapacağını koltukta otururken kafanda tasarlamak.böbrek ağrısa bile bol bol şinav,mekik çekmek.eski evindeki zemine ayağını sürtünce huzurlanmak.
2020 aralık 2021 her birini yapmak istemek huzurlu akşam gerzeklik ve aptallık yapıp yanlış kararlar.
2020 ilkbaharda hafif güneş batana kadar vücud huzurunu koruması.
2020 uzun yolculukta bir süre uzaklaşıp memlekete gitmek hafif huzur.
2021 çok az huzur aklın evde kalması.
2019 dan önceki uzun yolculuklar bazı gariplikler çoğunlukla sıkılmak ama hafızalarda kalması.