bugün

insanın neyi çok istediğini soran soru kalıbı
sevdiğim bir yazı
--spoiler--
kendini anlatırken yorulur bir kenara çekilip dururum dakikalarca beni anlamak isteyenleri arar gözlerim...
ençok anlaşılabilmeyi ve sevilmeyi istedim şu küçücük dünyada
çok şey istemişsin be üstadım hemde çok
bulamıyosun bunların hiç birirni
--spoiler--
ben allah yolunda öldürülmeyi dirilip tekrar öldürülmeyi dirilip tekrar öldürülmeyi ve hep böyle sürmesini isterdim.
Yurt dışına göç etmek.
Uludağ sözlükte yazarların maaşa bağlanması. Yeter artık zall. Boşuna mı entry giriyoruz burada. Bak emeklilikte yaşa takılanlar bile muradına erdi. Bize bir maaşı çok mu görüyorsun. Fransa'da 62'den 64'e çıkardılar emeklilik yaşını. Millet sokağa döküldü. Çöpler toplanmadı öyle yığdı millet protesto için. Ama gelin görün ki sözlükte bu tür protesto hareketleri göremiyoruz, evet.
Uludağ sözlükten gizlice babamın haberi olmadan maaş almak ve hesabıma aktarılması ve limitsiz kredi kartı ama full akbil.
En çok istediğin başına dert oluyor bu hayatta o yüzden fazla dillendirmemek lazım.
bir akşam sofrasında demlenirken dostlarla muhabbet etmek.
Ertesi ayı düşünmemek, ciddiden daha fazlasında gözüm yok zaten istediğim çoğu şeye sahibim.
Ailemin yaşıyor olmasını isterdim.
Sarılıp uyumak. Sevdiğim birine en sevdiğim şekilde.
kaşarlı pide.
Özgürce sarılabilmeyi.
Varsa 1.5 kıymalı pide ama ince ve gevrek olacak.
kılıçdaroğlu adaylıktan çekilsin ve kim meral akşenere oy verecek ise bilemiyorum.
Dünya barışı filan demeyeceğim. insan ırkı kendini yok etmeye programlıdır. En çok bu dünyadan gitmek isterdim.
tatillerde dünyayı gezebilecek kadar para kazanabileceğim ve bunun için günde 2-3 saat çalışmanın yeterli olabileceği sevdiğim bir iş. dilediğim kadar yiyip kilo almamak.
babamın susmasını isterdim.
kimseyle konuşmasın lütfen. bir insanın her kurduğu cümlenin altından kötülük çıkması nasıl mümkün olabiliyor anlamıyorum.
evet, her cümlesi batıyor bana. o kadar iğrenç geliyor ki.. anlatamam.
Zamanı geri alabilmeyi.
Oblomov gibi finansal özgürlüğü olan bir tembel olmak isterdim. En büyük hayalim.
Hayal kura kura geberip gideceğiz.
ülkem insanlarının medeni ve hoşgörülü olmalarını.
Herhangi Doğum günüme gidip kendime yeni bir bilgisayar hediye etmek kim bilir ne kadar mutlu olurdu.
(bkz: Allah rızası)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar