bugün

Rusça. En kısa zamanda öğreneceğim.
Elf dili ve edebiyatı ama kpss var işte.
italyanca çünkü çok komik. ne diyore, yapıyore ben gidiyore gibi konuşuyorlar. çok tatlı bir dil. keşke italyanca öğrensem ama dil kapasitem sınırlı olduğundan cesaret edemiyorum. gerçi cesaret edemediğim çok şey ama neyse.
bu aralar despacitoyu cok dinledigim icin ispanyolca.

sadece corazón sözcüğünün güzelliği için bile öğrenmek isterim.

assassin's creed oynadigim zamanlarda da italyancaya merak salmistim.

onda da grazie kelimesi cok hosuma gidiyor.
çinlilerin kullandığı dildir. mandarin dili idi sanırım ismi. kung fu filmi izler gibi sanki her an kavgaya gireceklermiş gibi hızlı hızlı cip cip cip konuşuyorlar bakıyorsun öyle gülümseyerek.
iskandinav dilleri. Enteresan bir sertliği var bunların ama aynı zamanda kulağa kibar geliyor.
Fransızca.
norveççe , fransızca , italyanca.
Türkçe

Ez kırmanci.
Ich mag deutsch.
italyanca dır. Okunduğu gibi yazılıyor hemen hemen. Dili de şiir gibi ama maalesef pek iş imkanı vaad etmiyor.

Mi dispiace.:(
almanca havalı geliyor, ancak hiç bir şey anlaşılmıyor. ''eubeh mebuh da üel''
ingilizce'de havalı geliyor ara sıra ama klasik.
italyan'ca da güzel gibi...
ispanyolca dili benim için açık ara öndedir. hem gırtlaktan konuşuyorlar hem de hızlı konuşuyorlar çok hoşuma gidiyor.
Almanca. Biraz kaba lakin kulağıma hoş geliyor ne yapalım? ingilizce bir ihtimal ama almanca kadar olamıyor maalesef.
ingilizce gerçekten kulağa çok güzel geliyor bu bir gerçek. ama ben ispanyolca, italyanca gibi latin dillerini de çok estetik buluyorum. fransızca ve almanca net en kötü dillerden bana göre.