ben 15 yasındayım. o da 22-23 yasında filan. o yıldız elektronik muhendisliginden yeni mezun olmus. ben galatasaray lisesi nde okuyorum.

antalya d aksu dan cıktık sahil boyunca lara nın ilerisine yaklasık 1,5 saat yuruduk, 1,5 saatte geri donduk.
yururken kitaplardan konustuk, hayattan konustuk, dunyadan konustuk, dusunduk ve bol bol kikirdedik.

hayatımda ilk defa bir erkekle bi sey yapıyorum olm. * o da sahil yuruyusu. ve nasıl keyifli.

bana donerken dedi ki:
-hayatımda tanıdıgım en zeki, en akıllı, en kulturlu kızsın.

ben şok:)
cunku o gune kadar bana herkes sadece "cok guzelsin" demis.

o yuruyus belki hayatımın en guzel yurusuydu.
şüphesiz ki geç kaldığın bir yere yürüdüğün süreçtir.
15 yaşındaki senin neyini kültürlü zeki akıllı buldu mk. Ben o yaşta g.tumu peceteyi 2 kat yapıp mı silsem tek kat mı silsem diye düşünüyordum. Çocuk zarf atmış sen de düşmüşsün.
22-23 yaşındayken 15 yaşındaki bir kıza takılmıştım. Tabi ben başta daha büyük zannediyordum yoksa ne işim olur çoluk çocukla. Hem reşit değil başım belaya girer. Ama çok güzel kız taş bebek.
Yeni tanışmışken bir gün yürüyüşe çıktık. Yazlık yer, hava sıcak. Yürü yürü Allah’ın sıcağında, bir de kızda bir çene bir çene beynim eridi. Konuşuyor susmuyor. Artık dönsek mi diyorum yok daha yürüyelim diyor. Tam üç saat kafamı sikti, gözüm ne gözlerini, ne memelerini ne de başka yerini görmez oldu.
Neyse sonunda geri döndük ben de ayrılırken çok güzelsin harika birisin demek yerine çok zekisin akıllısın gibi bir şeyler geveledim. Hani erkeklere sempatiksin denmesi gibi bir şey. Belki anlar da yakamdan düşer diye ama kız tabi toy. Bir sevindi bir sevindi. Dedim lan noluyoruz, keşke bir şey demeseydim.
Neyse o gün öyle bitti. Sonra başka şeyler de oldu ama hiç birini hatırlamak dahi istemiyorum. Ama Belki bir gün onları da yazarım.
işte bu bana en uzun gelen yürüyüştü. Üç saat üç yıl gibi ömrümden yedi.
Bir yere yetişme telaşı yoksa yormayan yürüyüştür.
Hatta insanı dinlendirir.
belli bir yaşa kadar evlenememiş olanların, hayatları boyunca önüne gelene sürekli yürümeleri sonucu kırdıkları rekordur.

(bkz: yoklukta zirveye oynamak)