bugün

kişinin en son dayak yediği zamanı sorgulayan durumdur. genelde kişiler dayak yedikleri anları ve sebepleri hafızalarından silmek isterler.
ya da bunu anlatamayacak yazarlar en son ne zaman kapıya çarptıklarını anlatabilirler.
hafıza tazeleyici sorunsal

yaklaşık 20 yıl önce.

ben şehirli çocuk o köylü çocuk. yedik işte dayağı..
2010 izmir alsancak - opus - a4 sahnede.

sikerttiler beni bi güzel.
hayatımda 1 kere dayak yedim, 6 ya da 7 polisten tek başıma karşılık dahi vermeye teşebbüs etmeden dayak yedim. aklınıza hemen siyasi durumlar, gezi, eylem vesaire gelmesin.

otobüse binmiştim ve öğrenciyiz o zamanlar. cebimizdeki paranın yokluğu ile yola verilen paranın dengesini kurmak için yarı yürür yarı dakika dakika aktarma süresi hesaplanan günler anlayacağınız. üniversiteden çıkmış aktarma yapmak için otobüse binmiştim. otobüste de şöför, şöförün etrafında 5-6 kişi ( o zamanlar halk otobüslerinde muavin ve muavin bölümü var), muavin ve benim haricimde toplasanız 8-10 kişi var. durağa yaklaşmadan ayaklanıp inecek düğmesine çoktan basmış ve durağa yanaşmasını beklerken delikanlı şöförümüz durağı es geçti, es geçtiğinin farkında bile değildi. son sesimle 1-2-3 seslendim ve en sonunda sesimi duyurdum ve şöför durakla alakası olmayan bir yerde kapıyı açtı. ben ne yaptım, inmedim. paramı istedim, bu kadar yolu yürüyecek olsam zaten otobüse binmezdim deyip ısrarla paramı istedim. önce şaşkınlıkla baktılar sonra evet paramı versenize dedim. kısa bir sessizlikten sonra o zamanki öğrenci bileti karşığılığı paramı muavine vermesini söyledi şöför. paramı alıp tam inerken şöförün başındaki topluluktan birisi al şu 1 lirayı da koy cebine harçlık yaparsın gibisinden küstahça bir laf etti. benim cevabım ise "sen git önce aç karnını doyur" olmuştu. 19-20 yaşlarında gencecik bir adama küstahça bir laf edersen alacağın yanıt çok da farklı olmayacaktır haliyle. bunu dememle birlikte şöförün başında toplanan grup inip beni otobüse doğru sıkıştırıp tekme, yumruk, diz gibi uzuvlarla bir güzel patakladılar beni. o esnada polis çağırın diye bağırırken ben otobüstekiler duyar umuduyla, biz zaten polisiz lafını işittim. hemen kimlik göstermesini istedim ve nitekim göstedi. bunun üzerine memura hakaretten beni gözaltına almaya çalıştılar. tüm bu olaylar yaşanırken otobüsteki izleyici gruptan 30 yaşlarında birisi inip "bırakın lan çocuğu yakarım hepinizin memuriyetini" şeklinde bir laf etti. sonra gerçekten de bıraktılar.

çok temiz bir dayaktı efendim, herkese tavsiye ederim.
Lisede ulkuculerden dayak yemistim okulun tuvaletinde elemanın elinde jilet vardı. Nerden bir iman gücü geldiyse tam jileti sallarken elini tuttum avucunun icindeydi jilet yumruğunu kendi avucumun içine aldim (eski milli basketciyim o yüzden elim buyuktur) ve siktim. Çocuğun avucundan oluk oluk kan gelmeye başladı jilet derin bir yarık açmıştı avucunda hastaneye kaldırdılar ertesi gün okulun ulku ocaklari reisi geldi sikeceklerdir beni 9-10 kisi bir baktım reis ilkokuldan beraber gitara basladigimiz babamın evimizde özel ders verdiği arkadaşım cikti. O günden sonra okulda kimse gıkını cikaramamisti bana.
En son fiziksel şiddeti kardeşimle kavga ettigimiz icin babamin iki saat tek ayak ustunde bekletmesinde hissetmistim. Bacaklarim agrimisti.
Yas 6 7 falan.
iki gün önce kardeşimle dövüşme ritüelimizde dayak yemiştim.
3 sene önce üç kişilik bir grup tarafından sağlam bir sopa yemiştim. Arada gaza gelip erkekseniz teker teker gelin demeyi de ihmal etmedim.

Önce teker teker dövdüler. Sonra ikili gruplar halinde değişerek en son da üçü bir arada gelmek suretiyle dövdüler.

3! Sopa yedim. Matematikten nefret ediyorum.
duygusal dayaktan mı fiziksek dayaktan mı bahsediyoruz bunda bi netleşelim önce. zira biliyoruz ki fiziksel dayakların etkisi duygusal dayakların etkisine göre çok daha az.
Sen nasıl bir oruspu çocuğuymuşsun be kardeşim. Hiç mi yüreğin sızlamıyor bunları yaparken..

En son 3 ya da 4. Sınıftım. Sonra tabi sadece kendi çapımdakiler ile dövüşmüşümdür. Onlar da malum sakat kaldılar. Evet