bugün

yazarların yemekten haz duyduğu kuruyemiştir.

bana göre çekirdektir. her kesime hitap eder. ancak kabak çekirdeği tercihimdir. o kadar da marjinal olalım değil mi ama.
Kaju, ama kendisi baklagillerden olduğu için sıkıntı yaratabiliyor.

En iyisi badem, ama datça bademi
bademdir. olsa bile yemem, yanında yatarım.
Soslu mısır.
Ayrıca kajunun allah belasını versin.
fındık,fıstık.
Antep fıstığıdır. Çocukken rahmetli babam evden çıkarken sormuştu birşey istiyor musun diye. Daha 10 yaşımda falanım. ismini de bilmiyordum ama hani böyle kabuklu fıstık oluyorya diye tarif etmiştim. Babam akşam eve fıstık almadan gelmişti. Zaten pek sormazdı da bir ihtiyacımın olup olmadığını ama o gün nedense sormuştu keşke sormasaydı. Bana hep o günü hatırlatır antep fıstığı.Şimdi oğluma kendi elimle kabukalarını açıp yediriyorum. Bu günümüze şükürler olsun.
Soslu fıstık ve badem.
Kavrulmuş Kabuklu badem. Ulan bu kadar orgazmik bir kuruyemiş daha yoktur.
Soslu fıstıktır.
Antep fısstıgı.
turkiyede bulmak zor olsa da roasted broad bean ve roasted black bean gercekten sevmeye deger.
sorsan herkes soslu fıstık, badem falan... antep fistiklarını kim bitiriyor amk. yalançı pezevenkler.
soslu mısır ve antep fıstığı.

bi de şey var toprak tonlarında bişeyle kaplanmış leblebi o da güzel.
Tabi ki kaju. Ooh olsada yesem. Bana ne siz leblebi yiyin. Zaten az koyuyorlar bana kadar var.*
Ulan çekirdeği alacan yanınada arkadaşı alacan. Gece balkonda çat cut dedikodu maç ülke. Gözlerim yaşardı.
Herkeste kaju yazmış madem hepimiz bu kadar elitiz sokaktaki belalım dövmesi olan kekolar kim mk adjk.
Soslu mısır, kaju.
yer fıstığı, soslu mısır, kabak çekirdeği.
başlıkta kuruyemiş demiş herkes kuruyemişler olarak entry girmiş. kusura bakmayın dayanamıyorum. hepsini okuyana kadar daraldım amk.
benimki bu:

görsel
leblebi.
şam fıstığı.
Leblebi,tuzlu fıstık gibi ucuz karisimlarda araya tek tük serpistirilmis badem ..
Kaju ve Antep fıstığı.
badem, fındık, fıstık, kaju, yer fıstığı, kabak çekirdeği, mısır kavurgası.

edit: başka kuruyemiş kaldı mı?
ortaya karışık; badem, antep fıstığı ve ceviz.