bugün

(bkz: dünyanın en yüzeysel insanı)
genelde en sevilmeyen gıdayı en çok seven insandır, farklıdır.
aykırı bir tiptir. bunlar sevilmeyeni sever, en zor olanı yapmaya çalışır, aferini hakeder.
bildiğin düz adam. en sevdiği tatlı da şeker pancarıdır o zaman?!
ishal olması muhtemeldir. (bkz: paçalarımdan akıyor)
evinde bir derin dondurucu bulundurması gereken pırasa sever otçul insandır zira tüm yıl boyunca tüketmesi için mevsiminde adam akıllı pırasa stoğu yapması gerekmektedir.
arnavut kökenli olması muhtemel insandır.
(bkz: aa bu benim lan)
Evet. En sevdiğim yemektir. Olsa da mideye indirsek.
iyiyapan birinen tadarak başlamıştır pırasa ile arasındaki muhabbet.eğer yurtta tatmış ise artık onu kaybetmişizdir. hatta o çok şey kaybetmiştir. yenilesi sebze, yenilesi yemektir.
(bkz: otobur)
ikinci en sevdiği bamya diğeri de enginardır.iskender,beyti,karışık pizza falan ölmüş müydü sorarım size?
tabağında pırasa yemeği olan yeni evli adamdır.
(#8281872)
vitamin deposudur. zira vitamini pırasadadır yemeğin. (bkz: anneler kandırır)
benim bu...

evet. yıllarca pırasayı hor gördünüz, hala da görüyorsunuz. pırasayı soğanla olan akrabalığından dolayı hiçbir zaman sevmediniz.

ama ben onu bağrıma bastım. pırasasız bir dünya düşünemiyorum.

bol salçalı ve limonlu. ekmeğin içini çıkarıp yumulacaksın. of. olsa da yesek.
lifli yiyecekleri, zeytin yağlıları, deniz ürünlerini seven ve akdeniz insanı olma ihtimali yüksek olan insandır. ayrıca pırasa böreğini de bilir ve çok sever.
pırasanın böreğinide çok sevendir.
(bkz: ) ben.
gercekten var mi oyle insanlar ya varsa bi isigi acip kapasinlar ben anlarim.
Babamdır.
Gerçi babam her yemeği sever bakınca. önüne koyulan herhangi bir yiyeceğe burun kıvırdığı kabil değildir. Şükretmesini bilir, takdir etmesini bildiği kadar.
Geçen gün annemin yaptığı pırasa yemeğinin her bir bileşenine ayrı methiyeler düzüyordu. Bence muazzam olay.
Allah affetsin, ağzıma sürmem.
anlayamıyorum serhat,gerçekten anlayamıyorum..
Benim.

Ağzının tadını bilmeyen ve "düz adam" diyip duran şuursuzlara ısrarla duyurulur zeytinyağlı ve bol limonlu bi pırasanın yerini hiçbir şey tutmaz.
Zeytinyağlısı da efsanedir ama size ben mayalı pırasalı böreği nasıl anlatayım. Arnavut olanlar bilir, ıykk pırasa mı deme gibi bir hakkınız yoktur ki zaten demezsiniz.
En sevdiğim olmasada sevdiğim yemektir pirinçlisi üzerine limon ve karabiber iyi gider. Normal bir insanım ne bekliyordunuz.