bugün

ntvmsnbc'nin haberidir. herşeyin en pahalısını kullanmak zorunda kalan türk halkı yine farkını gösterdi ve en pahalı pasaportuda kullanarak tarih yazdı. aferin bize.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25074474/
insana gurur veriyor başka ülkelerde çok zenginim havasına giriyorum!.
düğünlere yeni hediye, pasaport. Yurtdışına çık(a)mama sebebi
Bizede bu yakışır. *
o kadar para ödüyoruz sanki bir işe yarıyor o lacivert pasaport,onunla yurt dışına çıkmak isteyen türk halkı girmeye çalıştığı avrupa birliği ülkelerine giderken üstüne birde ortalama 60 euro vize bedeli ödüyor işte o zaman tadından yenilmez bir ikili oluyorlar.
kahretsin yine farkımızı ortaya koyduk!?
sadece pasaport değil ki. internet, elektrik, benzin, et, lpg... nerdeyse dünya üzerinde gördüğünüz her bir şey türkiyede dünyanın en pahalısı olaraktan bulunabiliyor. o derece yani**
bir de pasaportunuzu yurtdışında temdit ettirmenin (süresini uzatmanın) bedeli neredeyse Türkiye'dekinin üçte biridir ki bu pasaport tadından yenmez. yurtdışına çıkacak adamın parası vardır, devlet de bu paraya ortak olmalıdır değil mi efendim?
güzel memleketimizde hiç şaşırtıcı olmayan durumdur. herşeye her milleten fazla para vergi vermeye alışan toplulumuz için gayet normaldir. zaten yurtdışına çıkacak parayı zor bulan vatandaşımız bir de tonla parayı pasaporta ve onunla ilgili vergilere vermektedir. alınan pasaportun ne kadar kullanışlı olduğu ise ayrı bir tartışma hususudur.
vatandasi nasil s.kerim diyen ulkenin son icraatidir.

ben simdi ogrenci olarak yurtdisinda dil okuluna,master'a binbir guclukle borc-harc gidicem sonra bi bakicam okulun dortte bir parasina pasaport almisim.sokarlar boyle duzene!!!
en pahalı benzin, en pahalı internet...

trajikomiktir, o kadar.
yurt dışına çıkmadığım her sene için ciddi birikim yapmamı sağlamış durumdur.
harçların korkunç bir şekilde artması ile ortaya çıkan tespittir.
Kendini dünya gündeminde çok önemli bir konumda gören Türkiye'nin kabız yapan sorunlarından bir tanesi. Kedi aynaya bakınca kendini aslan olarak görürmüş.
Devletin vatandaşı sömürme yollarından sadece birisidir, o kadar harç ve para verilir sanarsın her ülkeye rahatça girilebilen vip pasaport mk. Başta avrupa olmak üzere büyük ülkelerin çoğu çöp muamelesi yapar vizede zorluk çıkartır, ucuzlaması şart.