bugün

sizce şuan hangisidir ?
Lütfen sebiyle birlikte mantıklı bi açıklama yapın bişeyler söyleyecekseniz.
Mantıklı yatırım aracı denilince akla gelen yatırım getirisi en yüksek olan arac olmalı ama öyle değil. Çünkü her yatırım aracının kendine göre riskleri var. Zaten mesele de bu riskleri bertaraf edemediğimiz için riski daha geniş tabana yayarak riski dağıtmak ve böylece olasi bir kriz durumunda daha kolay toparlanmak.
hisse senedi. fiyatlar çok ucuz. bilançosu sağlam, döviz borcu çok olmayan, olsa da satışları dövizle olan karlılığı yüksek şirketler tespit edilmeli. devamlılığına güvenmek gerek tabi.

edit: portföyü 3-4 kağıtla çeşitlendirmek yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte çok hoş bir cümledir.
hisse senetleri alım potasında olabilir ama yerli firmaların malum ekonomik döneminin devam ediceği tahmininden dolayı değer kaybının devam ediceğini ön gördüğümden beni tedirgin ediyor.
hocam ülkenin geçirdiği ekonomik daralma şuan işletme açmayada müsade etmiyor ki. enflasyon çift hane + %5 artma yüzdesi gerçeği var. halk alım gücü giderek azalıyor. tüm bunlar bi hareket yapmaya tereddütü sağlıyo benim tarafımca. kaldı ki çok iyi bi yerde iyi bi yer açmak için yüklü sermaye gerek , banka kredisine bulaşsan zaten işin içinden çıkamazsın faizler en yüksek seviyede.
Bir ara spor salonlarıydı, şuan bilemedim.
Dolar 8e çıkabilir.
Ticaret huzur ve güven ortamında yürür. Terör olayları artarsa insanlar sokağa çıkmaz ve alış veriş yapmaz.

Enflasyon artarsa halkın alım gücü düşer ve halk yine alış veriş yapmaz ( zorunlu tüketim hariç).

Bu dönem bence yatırım yapmak için fazla belirsiz. Enlasyon ile mücadele için faizlerin yükselmesi şart. Faizler yükselince fabrika kurma maliyeti ile faiz getirisini kıyaslarsak faiz getirisi artacaktır.

Ben devletin bankadaki parayı hesapta tutmak için günlük para çekme limiti koyma ihtimalini dolar 6 seviyesinde olduğu için görmüyorum.
bence çıkabilir değil çıkacak. ama ülkenin zararından kar elde etmek olur mu hiç bilemedim bence olmaz.
devlet öyle bi uygulama yaparsa piyasalar tamamen panik yaşar. güven zaten yerlerde , yabancı yatırımcı dolar harici yatırıma gelmez. enjeksiyon olarak belki devlet bonolarından gelen parayı sanayi yatırımına aktarır ama onda da faizi ödeme ve kime ne kadar satma sorunsalı doğuyor. aşşağı tükürsek sakal yukarı tükürsek bıyık muhabbeti resmen.
tarih boyunca altın.
ev diyen arkadaşım ; türkiyede şuan kira çarpanı yani evin amorti süresi 20-30 yıl arasında.