bugün

yavaş yavaş terk edilmektir usul usul senden uzaklaştığını izleyip elinden bişey gelmemesidir.
mesajlara cevap vermemesi, karşılaınca yolunu değiştirmesiyle anlaşılan terkedilme halidir.
daha üst model araba alır gibi başka birisine geçmesidir.
sizi öven, överken en salak yerine koyan, salak yerine koyarkene de zikip atan terk edilmelerdir;
- sen benden daha iyilerine layıksın! *
en karaktersizce terk etme hallerinin doğal sonucudur.
ansızın çekip gitmek.
mutfakta tezgah üzerinde temizlenmeyi bekleyen fakat kaderine terkedilmiş tabakların yaşadığı terkedilme durumudur. sizinde üstünüzde yaşam formları oluşsa ne hissederdiniz?

(bkz: empati)
uçkuru için terk etmesi...
seni seviyorum, hep sevdim ve sevicem ama nolur anla biz birbirimize göre değiliz diyip kendisini gibi birine koşmasıyla sonuçlanan durumdur.
romantik bir evlilik teklifi ederken, kemancılar çalmaya başlar başlamaz pat diye bitirelim artık demesi çok koyar heralde.
'Ne zaman istemeye geliceksiniz?' sorusundan sonra görüşülmeme durumudur.
hiçbir şey söylenmeden terkedilmektir.
Sabah hiç bişey yokken güle oynaya konuşup, akşamında bitti demesi.
affedip affedip ve gerçekten inanarak her defasında aynı hevesle inanıp, sonunda heveslenen değil hevesin odak noktası olduğunu anlayarak terkedilmek.
aileden habersiz uzayan okulu, bütünlemelerle kısaltmanın derdine düşmüş bünyenin en yakın arkadaşını okyanus ötesine göndereceği zamanda hayatının merkezindeki salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk modundaki sevgilinin kavgalardan yorulup gidiyorum demesidir. çok değil bir hafta öncesinde;
-en yakın arkadaşım gidiyor. bir tarafım eksik kalacak ama iyi ki sen varsın sende olmasan nefes alamazdım denmiştir. gözlerden pıtır pıtır dökülen yaşlar o an öylesine gibi görünse de meğer büyük bir enkazın habercisiymiş.
şekli ne olursa olsun, nasıl bir hal alırsa alsın en kötü terk edilme hali -ben bunu yaşayacak sana ne yaptım temellidir- bir taraf için zaman durmuş, diğer tarafta ise dünya dönmeye devam ediyordur.
bazen bir kaç ay, bazen bir kaç yıl geçer lakin ölüme bile alışan insanoğlu kaldığı yerden devam eder.
Ben Mahmut'tan hamileyim Berke.( Mahmut Berke'nin en yakın arkadaşıdır.)
sevdiğinden, sevildiğinden, mutluluğundan, güveninden eminken birden gözlerin açılıverir bir çift sözle. "buraya kadar, hoşçakal!"
elinizde ona aldığınızı doğum günü hediyesi ile 200 kişilik amfinin ortasında kalakalmak.
son kez buluşup sarılıp deli gibi öpüşüp; sonra ' seni seviyorum ama en doğrusu bu. ' diyen bir erkeğin ağlaması. ' Madem seversin ne diye gidersin be adam! ' diye sordurtan durumdur.
HER HALi KÖTÜDÜR MERETiN.
her şey çok iyi gidiyorken ve bir neden yokken ansızın terk edilmektir. Sebebini sorduğunuzda hep bilindik şeyleri söylerler ben artık heyecanlanmıyorum, seni üzerim falan filan. Içiniz içinizi yer neden diye. Işte odur.
Para için terketmesidir.
Böyle bir insanı sevdiğinizemi yanarsınız yoksa kör olduğunuzamı.
Senin onu sevip ona değer verip onun sana .iktiri çekmesidir.
Üniveristeye gecince terk etti.

Bir baskasi masada tuvakete gidiyorum diyerek terketti.