bugün

bütün yansıma sesler ve uyandırma alarmlarının saçma sesleri.
yatağın yanındaki baterinin başına gerçip doğaçlama deliler gibi çalmak! off bıktım artık amk!
Televizyonun sesini sonuna kadar açmak.
uyuyan kişinin vücuduna yanan sigarayı yaklaştırmak.
sabahın en tatlı uykusu halindeyken bütün uyandırma şekilleri iğrenç olsa gerektir.
su dökmektir. en nefret edici şey yahu.
"benim minik kardeşim mi uyanmış, ablasının bir tanesi bak bak, gözlerini mi açmış dünyaya?" diye uyandırılmak da bu iğrenç uyandırılmalar arasında sayılabilir.

gel sen ne çektiğimi bir de bana sor...
sınır karakolundayken;

"baskın var!!!!!!!!!!!!" akabinde tüm karakol personeli mevzilere... sonrası? kısa bi haber, 2 satırlık gazete yazısından ibaret! oysa öyle miydi?
uyan hadi, annen ölmüş.
oda arkadaşının 10 defa ertelenen alarmıdır. bazen kırmak istersin telefonunu yapamazsın, bazen arkadaşını o an öldürmek istersin olmaz birşeyler engel olur sana. bazende yok yok artık genel itibariyle 11. çalışında kafayı koyar yatarsın senin dersin yoktur ya kesin kıllığına yapıyordur. evet evet paranoyak da olursun. ama hep uyanırsın hele de uykunun en tatlı yerindeysen garantidir. o an işte o an bir daha asla yatmak istemezsin veya hiç uyanamamak istersin... en iğrenç uyandırma şekli tam olarak budur.
isim ezberler gibi aynı ismin yüz kere tek nefeste tekrar edilmesi.
angry birds oyunundaki kuşların fırlatma anındaki sesleri telefonun çalar şaat sesi yapıp uyandırılmak.böyle bişey yok.oynarken güzelde sabah sabah çok kötü be.
burun sıkılıp nefessiz bırakarak ve kulağının dibine alarmı çalmak üzere olan saati getirerek olsa gerek.
AAAAAneeeeee ben kalktııııııım,hadi uyaaaaaaaannnn!!! şeklinde bağıran çocuğunuzun sesi ile uykunuzun en tatlı yerinde uyandırılmak.
odaya giren ev arkadaşınız "kalk kalk eve hırsız girmiş" diye bağırması buna güzel bir örnektir.
ev arkadaşımın bana yaptığı olaydır.

sürekli adımı aynı tondan ve hiç bıkmadan tekrarlarken bunun yanında elindeki tavlayı ritim tutup sallamasıdır.
Kalk çabuk misafirler geldi ilgilen onlarla benim işim var çikiyorum diyerektir. Uykusu en agir insani bile o an yatagindan ziplatabilir.
dolaba vurarak koğuşşş kalkkkk! şeklinde nöbetçi er in yaptığı uygulama. uyanma saatinden yarım saat önce yapar. gündüz içtimasında itinayla tarafımdan ...
uyuyan kişinin dişi fırçalanır.
yanına birinin gelip, işaret parmağıyla dürterek nameli bir şekilde ismini söylemesidir.

örneğin: alii aliiiiiğğğ alii aliiğğğ (bu sırada parmak sese göre hareket eder) !
-: ya 5 dakka daha uyuyayım noluur
+: 5 dakika daha uyursan 25 dakika geç kalmış olacaksın
-: hasiktir!
her haline razı olduğum uyandırma şekilleridir.

yeter ki uyuyabileyim.
kyk yurtlarında uyandığın her gün naletle başlar. dolap sesi, kavga sesi, koridordan "ayteeennn bardaamı getir" sesi gibi.
yurttaki arkadaşının alarm müziği olan fenerbahçe marşının çalması.
uyandırmanın her hali iğrençtir. horlayan birini uyandırmak için kullanılan burun tıkama yöntemi ayrı bir iğrençtir. kan bağınız olan kimselere yapmanız önerilmez, kan bağınız kan akarak sonlanabilir.