bugün

(bkz: kurban)
(bkz: redd)
(bkz: replikas)
(bkz: malt)
(bkz: neyse)
(bkz: başıbozuk)
Redd' dir şüphesiz.

edit: kim bunlar adlı grubun evrilmiş muhteşem ötesi yeni yüzünü unutmak hıyarlık oldu doğru.
Flört' tür. Ve flört her yaşta her çağda güzeldir.
-kurban
-redd
-pentegram
vega, flört, yüzyüzeyken konuşuruz.
öncelikle rock müziğin alt türevlerine göre değerlendirilirse daha sağlıklı olacağı kanısındayım. lakin piyasa da o kadar kategorize edebilecek grup da yok siz de haklısınız.
pentegram bu listenin başına yazılır vokal olsun lead gitar olsun çok başarılıdır.(murat ilkan'lı zamanlar).
kurban'ı da yazarım çünkü sert albümü hakikaten iyiydi. ayrıca gerek davulda burak gürpınar gerekse de bas gitarda slap tekniği ile çalan kerem tüzün ülkenin en iyileri arasındalar.
bu iki grup dışındakiler pop rock'a girer.
grup olarak bilmiyorum ama şebnem ferah harbi iyi be. yerli yabancı başka kimsede yok öyle ses.

eskilerden rahmetli barış manço ve cem karaca'da çok iyidir. grup değil ama kişi. grup olarak barış manço ile de çalışmış olan kurtalan ekspres çok iyidir.

manga'yı atlamamak lazım. hepsi bir nefes şarkısı başkadır.

bir de hidra ile düetinden tanıdığım tahrip var. fena değil gibi.

ek olarak yavuz çetin.
(bkz: flört)
en eskisi için. (bkz: üç hürel)
mor ve ötesi.
Mor ve ötesi. Gelmiş geçmiş en iyi rock grubu mor ve ötesidir.
Eskiden çilekeş vardı yalan oldular onlarda.
Metallica tabii ki.
Duman vardı çok bozdu bu aralar duman oldu.
çoğul olduğu için kendime göre bir sıra yapıyorum.

1- blues blues band - dünyanın dört bir yanında konser vermiş müzik grubu. ayrıca yavuz çetin'den dolayı çok severim..
2- manga - her ne kadar bozdu dedilerse zamanında çok iyi bir başarı elde ettiler.
3- duman - anlatılmaz yaşanır.

gerisi gelir mi? gelir.. ben kötü rock müziği yapan Türk grubu dinlemedim.
Yenilerden derseniz neyse adlı grup onerimdir.
MaNgadır. Üstüne konuşmayalım bence.
Hayko Cepkin, Şebnem Ferah, Cem Adrian, Zakkum, maNga, Pentagram!
Kurban, manga, ogun sanlısoy.
Pentagram,athena,kurban,mor ve ötesi. ilk akla gelenler bunlar.
Malt'ı da unutmamak gerek.
(bkz: hepsi)

görsel
oğlum şu ''duman dinleyen ergen yeaa'' tribinden çıkın. adamlar gayet iyi müzik yapıyor ve güzel söz yazıyor. bunun dışında mor ve ötesi her zaman özeldir. kurban yıllardır aynı şarkıların ekmeğini yiyor onu çıkartıyoruz. yani one hit wonder durumu. manga bir döneme damga vurdu. yurtdışında festivallerde sahne aldı adamlar onlarca. athena kesinlikle bu listede olmalı. sürpriz olarak the revolters diyorum, bi bakın.
kurban. onu da athena ve flört takip ediyor benim gözümde. arabesk ve alaturkadan uzak, nefis arı bir türkçe rock.
Manga rock müzik yapıyor diyen ve dumana laf eden rock müzik dinlemesin lütfen.