bugün

öyle bir şirket bu coğrafya'da yoktur. hatta başka coğrafyadan gelip bu coğrafya'da çalışanlar içinde bile yoktur.

- kargom elime geçmedi.
- biz şu tarih ve saatte gelmişiz.
- ama evde bekliyordum kimse gelmedi.
- teslim edememişiz kargonuz göndericiye iade edilecek.
- bakın hanfendi ben bütün gün evden dışarı çıkmadım. her halde gelseler açmamazlık yapmam değil mi?
- gelmişiz ama beyfendi.
- evde bekliyorum şu an tekrar yollama şansınız var mı?
- gönderici firma ile görüşün bize faks çeksin.
- hanım efendi hem kargomu teslim edemiyorsunuz hem de işi zora sokuyorsunuz.

bu konuşma sonucu apartmanın giriş kapısında ki zilin bozuk olduğu ancak bozuk olduğu için kapının açık olduğu lakin dağıtım elemanın zili çalıyorum kimse bakmıyor diyerek çıkmaya üşendiği anlaşılıyor.

- evdeymişim değil mi hanfendi.
- anlayışınız için teşekkür ederiz....

ne anlayışı amına koduğumun karısı sinir hastası ettin 10 saat boyunca... bunu yapan firma UPS... yollayan ülke amerika.. ücretsiz kargonun bana bedeli 35.00 tl.
şube şube, ilçe ilçe değişir. kimi şubelerde yurtiçi kimilerinde aras, kimilerinde de mng en iyisidir. mesela maslak'ta en iyisi mng bence.
ups kargo kullanan var mı?
(bkz: dhl)
ptt dir, yavaş getirir ama sağlam getirir.
ptt'dir.
(bkz: hiçbiri)
aras kargonun günaydin kargo uygulaması çok güzel. ankara kargoda kullanılabilir güzel. biraz pahalı ve özensiz olsada yurtiçi kargolayda sorun yaşamadım daha.
ptt.

(bkz: kappa)
Ptt kargo.
Pttdir.

Bazı dandik kargo Şirketleri araç yetersizliğinden ötürü 3. Şahıslarla SÖZLEŞME imzalayarak kargolarını taşıtır. işte bu durumda Taşeron Aracın şoförü biraz da kargo aracının mühürlü OLMASINA güvenerek yasal yükün altında kaçak eşya taşır. Bu tarz araçlar asker, polis Tarafından zaten mimli olduğundan çevirmelerde didik didik edilir. işte bu arama esnasında sizin yollarını gözlediğiniz kristal satranç Takımı zarar görebilir. Yedi ceddini siktiminin kaçakçı Şoförü diye del'olursunuz. Atın kırılan boynunu 502'yle geri yapıştırırsınız. Sizden başka kimse farkedemez ama olsundur içinize dert olmuştur. Ah ben 3 lira için PTT' den cayan aklımın astarını. Müstahak bana.
Hic bir fikrim yok. Kargoyla isimde yok . iyi gunler gg
Yurtiçi.
Yurtiçi olmayan şirkettir.
henüz kurulmamış olandır.
UPS Kargo ama onda da ücreti öderken kargo görevlisine domalsam daha mı mantıklıydı acaba diyorsunuz. Birazcık pahalı yani abimler.
genellikle tecrübeler sonucunda şekillense ve kişiden kişiye göre değişse de, bana kalırsa bu şirket şüphesiz ups kargo'dur.

yurtiçi'nin, mng'nin ve aras'ın ankara'dan istanbul'a 3 günde getiremediği kargoyu siparişten 10 saat sonra gibi bir sürede elime ulaştırıyorlar.
(bkz: ptt kargo)

1 kg/2 desiye kadar her şeyi 12,20 ye taşıyor dahası var mı bilemedim. En azından kazanan devlet olarak bakıyorum olaya.
Dhl. Çekya dan tr ye 2 günde kargo getirmiştir. Ülke içinde ise kanımca ptt kargo cuma akşamı istanbul’dan verdiğim kargo ctesi sabahı ankara da oluyor.
(bkz: Boş küme)
Başlık hatalı açılmış, en iyi değil de "kötünün iyisi kargo şirketi" olmalıydı.
Cevabı da bana göre ptt kargodur. F/p olarak gayet iyi.
o bölgedeki çalışan kuryenin iyi niyetine bile bağlı olarak çok değişken bir durum. genel olarak ups iyidir. 1 yıl boyunca 2000 den fazla pakette hiç kayıp vermediler. ama 2018 de çok fena zam yaptılar. şu an kötünün iyisi yurtiçi kargo diyebilirim.
DHL express. Geçici iş olarak bu şirkette masa başı bir pozisyon buldum gibi. zaten dil kasıyordum, bu iş de ingilizce pratiği açısından benim için çok cazip.
royal mail. Hem benzerlerinin üçte biri fiyata taşıyorlar, hem en dandik tipte ki taşıma tipinde bile online takip hizmeti sunuyorlar hemde fiyatına göre teslimat süreleri hiçte fena değil.
Ne yazık ki Türkiye'de gerçek anlamda iyi çalışan bir kargo şirketi yok. Her birini tek tek incelesek, hepsinde bir sorun bulursunuz. Kötünün iyisi diye sorulsaydı da cevabım aynı al birini vur ötekine.
Ups kargo'dur. Çok hızlı ve güvenilirdirler.

Onların ardından yurtiçi kargo gelir. Ups kadar hızlı olmasa da, geri bildirimleri ve müşteri ile temas kurmaları yeter.

Aras'ı mecbur kalmadıkça kullanmayınız.

Sürat ve mng ise, olmaz olsun böyle kargo şirketleri. AliExpress'ten ürün alsam daha erken gelir amk.

Ptt kargo'nun aras, mng ve sürattan iyi olduğu ise kesindir.