bugün

Anlam veremediğim durumlardan birtanesi. Hepsi aynı hamurdan yapılıyor lakin tatlarında bariz değişiklikler var. ilginç.
Hiç şuphesiz ki spagettidir. (bkz: pastafaryanizm)
makarna sevmeyen biri olarak. halis terayağıyla kavrulmuş salcasız sossuz makarna.
düdük makarnasi.

hem yenir, hem de öttürülür.
farfella (kelebek modeli) en güzelidir. biraz fazla pişirin 12-15 dakika arası üzerine mis gibi erimiş tereyağı dökün karıştırın yiyin parmaklarınızı da yemezseniz ne olayım.
spagetti.
Bilen bilir köy eriştesi sosla cok iyi gider.
sade spagetti.
salçalı çubuk makarna.
Tabiki çubuk. asaleti yeter
peynirli fırında olanından.. Azıcık da yumuşak ve ağıza peyniri aka aka geliyorsa dadından yenmez.
salçalı yapılan boncuk makarnayı seviyorum. yerken ağızda gacır gucur ediyor yemesi keyifli.
Hepsi benim bebeklerim, ayıramam.
hepsi birbirinden farklıdır, bu işi en güzeli yoktur, mesela daha sos çeksin istiyorsanız makarnanız, penne, rigatoni vb gibi yüzeyi pürüzlü makarnalar kullanmak lazım.

Veya işte daha kremalı veya krema kıvamında yoğun domates soslar vb için, spagetti, fettucinne vb mesela yumurtasız orijinal carbonara yapmak için ihtiyacınız olan şey spaghetti, bunu penneyle yaparsanız cıvık cıvık yumurta olur her yer gibi gibi.

Makarna konusu çok derin mevzu, girsen çıkamazsın o sebeple hepsi benim bebeklerimdir.

edit: imla
fettucine alfredo tabii ki, fiyonk ne ya varoş gibi.
Salçalı her makarna, Özellikle çubuk.
Ben saçma sapan şekillerde yemekler yapmayı çok seviyorum. (Örneğin kabak püresi) makarnayı da çok mantıksız şekillerde yaptığım oldu ama favorim tavuk eti, süt, un ve sarımsak ile yapılan bir çerkes çorbasıyla karıştırılmış hali. Bence şahane oluyor.
Kremalı mantarlı penne makarna tabiki.
Hiçbiri Asla hür irademle makarna yemem dünyanın en anlamsız besini makarnadır hoscakalın.
Fiyonk güzeldir. Üzerine sarımsaklı yoğurt. Ya da domates sosu olabilir. Evet fakiriz ve kilo almıyoruz.
En güzeli tartışılır ama en kötüsü burgu makarnadır, çatala saplanmaz, lezzeti yok, kim alıyor bu burguları açıklanmalı..
fiyonk ve çubuk makarna beni çocukluğuma götürse de soslu moslu bir şeyler deneyeceksem en iyisi kısa kalem ya da deniz kabuğu olanlar.
spagetti gönüllerin birincisidir.
italyanca orecchiette türkiye’de ise deniz kabuğu ya da mantı makarna olarak bilinen çeşidi soslu makarnalara bayılan biri olarak çok sevmekteyim.

güzel bir (bkz: Bolognese) ile deneyimlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
Salçalı makarna yengemin yaptığı.