aşk hakkında söylenmiş milyonlarca sözlerden biri. doğruluk payı var mı? yok mu? tartışılır durur. *
herkes en güzeli yaşamak istediği ve ona ulaşamadığı için, ulaşılamayanın cazibesi olduğu sürece doğru bir önermedir...
ben senin beni sevebilme ihtimalini seviyordum diyerek en güzel şekilde tarif etmiş olan yılmaz erdoğan ın şiirinin temasıdır.
yaşanamayan değil de yaşanmamış olandır.
hiçbir zaman halinden memnun olmayan insanoğlunun diğer her şeyde olduğu gibi aşkta da daha fazlasını istemesinden dolayı söylediği söz.
Aşk isdridye içindeki inciye benzer içinde kaldığı müddetçe büyür.
aşkı yaşamayı bilmeyenlerin mottosu, devirdaim pompası.

(bkz: pompala ruhum pompala)
(bkz: yalanlarını seveyim)
yaşanmamışsa kimseye faydası yoktur. kimseye faydası olmayan şey asla en güzel olamayacağına göre yerim böyle önermeyi.
(bkz: kavuşamazsan aşk olur) aşık veysel
en güzel aşk odur çünkü anlatılanlar onlardır.dillerde efsane olanlar onlardır.dinlediğiniz de vay be ikisi de sevmiş ama olmamış ne aşkmış dedirten aşklardır.en güzel aşklardır çünkü hiç birşeyin eskimesine yorulmasına izin verilmemiştir.kişiler kendi içlerinde birbirlerine aşk duymuşlardır.beklemişlerdir beklemeyi sevmişlerdir, ağlamışlardır aglamayı sevmişlerdir, sunulan o en küçük anlarda mutlu olmanı kıymetini bilmişlerdir.aslında yaşamışlardır delicesine elini aslında bir kere bile tutamayıp hayal etmenin güzelliginde ,ruhen yaşamışlardır, o yüzden görünürde yaşanamayan bir aşk olarak dile getrilmiştir, işin için de ruh ve gönül olduğu için de en güzel aşklardır, yaşayabilene ne mutlu, basitliklerde dolanmaktansa yaşanamayan bir aşka sahip olabilmişlerdir.. yaşanamayan o en güzel aşklar çok uzaklarda kalmıştır...
eger dogru ise cogunluk en guzel aski yasamaktadir.
Hayallerde dogru ama teoride yanlis bir cumle, onerme vs.dir. En guzel ask aci da bitse yasanandir. Cunku ask pisman olmamaktir.
hem doğru, hem yanlış olan söz. doğru kısmı en güzel aşkın zaten bunu gerektiriyor olmasıdır. yanlış ya da kabul edilmek istenilmeyen kısmı ise yaşanamayan aşkı tadan bir şairin şiirlerine yansıtmadığı acı dolu özleminde saklıdır. çünkü özleyenler için en güzel aşk dokunmadan yaşanamayandır. işin ilginci ise hiçbir zaman dokunamayacaklarını bildikleri ve bu yüzden delicesine acı çektikleri halde en güzel ve en umutlu aşk sözcükleri de yine o şairlerden çıkar.
yav he he diyesi geliyor insanın. bildiğimiz fakir avuntusu bu. en güzel aşk yaşanamayanmış teklif ettim kız kabul etmedi demiyorda. olum bırakın lan bu ayakları, yaşanamayan aşk güzel filan değildir, çok kötüdür, saçmadır, salaklıktır. o yaşanamadı diye güzel dediğiniz aşkı o doya doya yaşıyor, her gece hey yavrum hey. sizde kendinizi avutun, seviyorum diye, en güzel aşk yaşanamayandır diye.
"En güzel deniz:
Henüz gidilmemiş olanıdır.
En güzel çocuk:
Henüz büyümedi.
En güzel günlerimiz:
Henüz yaşamadıklarımız.
Ve sana söylemek istediğim en güzel söz:
Henüz söylememiş olduğum sözdür..."

nazım hikmet ran
"en güzel" midir bilmiyorum ama yaşanamayan aşkın içte ukte olarak kalacak olacağı kesindir..
Gerçekten aşık olmamış, elde edemediği şeyi takıntı yapmış kişi söylemidir.
En güzel aşk zor olandır...demişti birolcan...onun şarkısıdır.
Sonra halux levent söyledi.