bana göre fatih sultan mehmed han'dır.
görsel

Komutan değil komutanlar olacak eksik olur yoksa...
Yunanı, fransızı, ermeniyi, rusu, ingilizi ve italyanı bu topraklardan siktir edendir.
Tabii ki;

(bkz: kenan komutan)
Yakın tarihin üç büyük mareşali gazi osman paşa, mustafa kemal paşa ve fevzi çakmak paşadır. Yükselme devrinin ise gerçek mareşali kanı da türk olan özdemiroğlu osman paşadır. Yükselme devrinin en büyüğü istisnasiz kanuni sultan süleyman'dır. Çünkü bu padişah gayri nizamı savaşı akıncılar vasıtası ile merkezden yönetmiştir. Fransa, ispanya, papalık, almanya ve isveç içinde müthiş bir istihbarat ağı kurmuş muhteşem bir donanma oluşturmuştur. Oturduğu yerden muhteşem süleyman olmamıştır. Ben yeniçerinin gördüğü rüyayı bilirim dediği rivayet olunur.
Kenan komutanı es geçmeyiniz. Şüphesiz Balıkesirli Kenan komutanı hatırladı.
Komutan logar..

Kenan komutan..
Metehan, Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet
(bkz: yavuz sultan selim)
Elbetteki birşey olursa kaçarım diye havaalanında saklanırken ordularını telefonla yöneten, iki oğluda asker kaçağı celal bayar dır.
mustafa kemal atatürk
mustafa kemal atatürk
mustafa kemal atatürk
mustafa kemal atatürk...
timurdur .
Fatih sultan mehmet.
yarattığı sistemin bozkırdaki ve bozkır dışındaki coğrafyalarda kurulan türk devletlerine ulaşması bakımından önem teşkil etmesi nedeniyle asya hun hükümdar motu şanyü'dür.
Kenan komutan.
Tarihe çok hakim olmamakla beraber bu başlığa sadece Atatürk yazabilirim...
“ben demir zamanında gelseydim onun yaptığı işleri başaramazdım. o benim zamanımda gelseydi, yaptıklarımdan daha çok büyüklerini yapardı”

Mustafa Kemal Atatürk gibi, atamız Timur’un hayranıyız. Muhakkak tarihimizde eşsiz onlarca sultan, padişah, bey, Kağan devlet büyüğü var hiç birinin büyüklüğü inkar edilemez ama Timur başkadır fiziksel eksikliğine rağmen büyük bir savaçı, bir taktik dehadır. Timur Sibirya’nın dondurucu soğunda, Hindistan’ın kavurucu sıcağında, Osmanlı’nın aylarca alamadığı izmir’de, iran’da farklı bir sürü coğrafyada savaşmış ve kaybetmemiştir. Belki kendisinden daha iyi devlet adamları vardır ama komutan diyorsak, Türk ya da yabancı bütün komutanların hepsinden bir adım öndedir.
chih chih, büyük olarak nitelendirilen komutanlar arasına girebilir mi? bu üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. kardeşini ve hun tahtında hak iddia eden diğer şanyüleri ortadan kaldırması, wusunları mağlup etmesi ve kuzeydeki chien-kun ve tingling gibi kavimleri yenmesi çeşitli askeri başarılarındandır. ancak o zamana kadar görülmemiş şekilde çin elçisi öldürmesi, hunların artık unuttuğu kale savunmasını hesaba katmadan kale inşa ettirmesi ve kang chü kralının kızını öldürmesi gibi davranışları, aynı zamanda kang chü kralının davetiyle bölgeye giderken askerlerinden geriye donmayan sadece 3 bin kişi kalması onu fazlasıyla yalnız bırakmıştı. bu yüzden, yazılan isimlerin iyi siyaset bildiğini de ele alırsak chih chih'nın çok kötü bir devlet adamı olması, onu listeye sokmamayı gerektirir kanaatindeyim. kardeşi kadar iyi komutan olmasa da hu-han-yeh daha ileri görüşlü ve akıllı bir devlet adamıdır. çin'i hediye verme ve bu yolla kendisini ve halkını güçlendirme açısından fazlasıyla kurnaz hareket etmiştir.
Beybars.
Bizzat benim dedemdir kendisi. 80 yaşından sonra Ruslara dadandığı için kendisine "utanıyor musun bu yaşta" diyenlere "dedelerimizin intikamını alıyorum" demiştir. Helal olsun sana dedeciğim. (bkz: Eyüp Köycü)