bugün

gezi parkı eylemlerini yapan, geçimlerini amerika, ingiltere gibi ülkelerden gelen gıda yardımları ile sürdüren emperyalist gençlerin yaptığıdır. evet sen eylem yaparken tıplı bir dilenci gibiydin. dilencide para verenin kim olduğuna bakmaz. hem sen avrupa birliği ile türkiye kavga ederken, avrupa ile beraber oldun ve türkiye ye vurdun. oysa sen frenklerin kölesi olmasaydın beklerdin, avrupa ile aynı anda vurmazdın.

Yavuz Bahadıroğlu, Gezi Parkı isyanı ile başlayan olaylar bitinceye kadar Başbakan ve hükümeti alenen eleştirmeyeceğini bu ölçüyü Said Nursi'den aldığını söyledi.

Bahadıroğlu, Akit'teki yazısında Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin çok bilinen sözünün hangi tarihi olaya dayandığını açıkladı: "Yıl 1915… Osmanlı Devleti, Çanakkale dâhil, beş cephede varlık mücadelesi veriyor... O sırada ittihad ve Terakki iktidarı var ve Enver Paşa, Padişah’tan sonraki en etkili isimdir… Yunanlılarla Ermeniler, Enver Paşa ile Sadrazam Said Halim Paşa hakkında envai çeşit spekülasyon üretiyorlar. içimizdeki yandaşlarını da kullanarak her türlü iftirayı fütursuzca atıyorlar. Esasen Paşa’ların (ve tabii ittihad-Terakki iktidarının) eleştirilecek yanları çoktur, ama bu eleştirilerin başka amaçlara yönelik olarak dışarıdan gelmesi ve yedi düvelle savaşan Osmanlı’yı karıştırmayı amaçlaması, Bediüzzaman’ı çok rahatsız ediyor. Enver Paşa ile hükümete yönelik tüm eleştirilerini bıçak gibi kesiyor…

"Bunun sebebini soranlara ise şu tarihi cevabı veriyor: “Ben tokadımı Atranik’le beraber (Ermeni/Taşnak Komitesi Reisi) Enver’e, Venizelos (Yunan Başbakanı) ile beraber Said Halim’e (Osmanlı Sadrazamı) vurmam! Vuran da nazarımda sefildir!” (Sünûhat)."

Tarihi olayı neden hatırlattığını yazan Bahadıroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ve hükümeti zaman zaman eleştirdiğini, bunu yine Bediüzzaman'ın “Hakkın hatırı âlidir, başka hatırlara bakılmaz” hükmü çerçevesinde yaptığını ancak son olaylardan sonra tutumunu değiştirdiğini söyledi.

Bahadıroğlu, "Bir karar aldım: Şu bela savuşuncaya, iç ve dış menfaat şebekelerinin oyunu bozuluncaya kadar, Başbakan’ı ve hükümeti alenen eleştirmeyeceğim. Eleştirilerimi başka kanallardan duyuracağım. Çünkü sorumsuzlarla, faiz lobileriyle, borsa cambazlarıyla, tenekeleri Mercedes fiyatına satıp semirdikten sonra terörü destekleyenlerle, israil’le, AB ile aynı safta görünmek istemiyorum" dedi.