bugün

(bkz: Beautiful)
başkalarını bilmem ama özetle lose yourself,not afraid,no love,drop the world,lighters beni gaza getirir ve özgüven depolar.
beatiful hep keyif,rahatlatır.
stan,when ı'm gone ise şiir yazmak,sevdiklerimin kıymetini ve hayatımdaki önemlerini tekrar tekrar hatırlamak anlamında etkileri olan parçalar olmuştur.
diğer parçaları için bir duygu tespitim yok yahut hatırlayamadım şimdi. başkalarında bu parçaların ne gibi tesiri olmuş merak ettim araştırayım şimdi bari.
lose yourself in the music
The moment, you own...
kısmını söylerken music ile the kelimelerinin birleştiği yer tebessüm ettirir (lozyorselfindımüu<'zikdim'>uumınt..)
efsane eminem in parçaları bir başkadır.

şöyle ki, ünlülerin ünlüler hakkında söyledikleri ne baktım. hayley williams ın da dediği gibi. eminem şarkılarını o kadar harika yapıyor ki, sanki bu şarkı daha iyi olamazdı. daha harika yapılamazdı..

not afraid no love gibi şarkılar öz güven ve bir başkaldırı cesaret veriyor.

beautiful rahatlatıyor. o baslar o tizler o harika ses tonu vs. insanı dinlendiriyor.

herkesin çok beğenmediği ama benim çok sevdiğim şarkılar da var.

mesela cindirella man ve untitled. bu parçaları güne başlarken dinlemek insana çok şey katıyor. sanki tüm gün güzel geçecekmiş gibi hissediyorsun.

so bad, love the way you lie ve love the way you lie ise sanki insana aşk acısı çektiren şarkılar gibi.

stan i yağmurlu havada dinlemek mükemmel bir duygu. bir insan bir insana nasıl bu kadar hayran olabilir diye soruyor insana. ve şarkıyı dinlerken sanki insanı depresyona sokan birşeyler oluşuyor..

hailie's song insanı kendinden alıyor. olağanüstü bir şarkı. beautiful da öyle. bir insan bunu yazamaz gibi geliyor hep bana.

so bad adlı parça ise insana keyif veriyor. işten yorgun çıkan birini bu şarkı kadar hiçbiri dinlendiremez. özellikle şarkının nakaratı müthiş.

my name is adlı parça ise insana kahkaha attırıyor. hele ki klibini izleyince çok gülüyorum. aynı şekilde without me için de geçerli bu.

ayrıca şunu öneririm bu entry yi okuyan herkese. eminem - not afraid clean (kareoke) dinleyin. yani sözsüz. insana mükemmel bir iç huzuru veriyor. ve onu dinliyince anlıyorsunuz ki, eminem in parçaları ritimli. yani şarkının sözleri değil ritm asıl hayat veren. ve ritmler bir rap şarkıya benzemiyor hiç. tamamen klasik bir parça gibi. ama sözler le birleşince hip hop belli ediyor kendini.

sing for the moment ise dieğr şarkılar gibi. enerji veren cinsten.

edit: imla.
kralın bütün şarkıları bana beni unutturuyor, vazgeçilmezlerim olarak da space bound ve i need a doctor var. o ayrı bir dava ama marshall'ın beni en çok etkileyen yanı kızına duyduğu inatçı ve sonsuz sevgi. mockingbird ve hailie's song'u da işte bu yüzden seviyorum.
hello mükemmeldir mesela :

Hello, allow me to introduce myself
My name is Shady, it's so nice to meet you
It's been a long time, I'm sorry, I've been away so long
My name is Shady, I never meant to leave you

http://www.youtube.com/watch?v=IK_AykcPszs

adamı alır götürür.
sevmediğim ama başarısını kabullendiğim ve takdir ettiğim adamın dinlemediğim ama çok güzel olduğunu bildiğim şarkılarıdır.
Not afraid

When i m gone

Beautiful.