bugün

Partiden ayrılmakla iyi etmiştir ama yetmez. Yanına isa Gök, Dilek Akagün Yılmaz, Birgül Ayman Güler, Nur Serter ve Süheyl Batum'u da almalıdır. Gerçi Nur Serter ve Dilek Akagün Yılmaz istifa etmeyeceğim dedi ama bendeki de bir umut işte.
Böylece CHP sosyal demokrat-reformist yolda ilerler, Baykal dönemi politikalarının tabanda karşılığı olduğunu zannedenler de karşılığını görür. CHP'de kaynayan kavga eden görüntüden kurtulur.
kadın kalite.
Baktı chpden bı bok olmıcak kendı yolunu cızen ılerı turk sıyasetınde bıyerlere gelme potalsıyelı olan kadın sıyasetcımız.
chp bu kadini haketmiyodu zaten kendisi komunist partide gormek isterdim.
Umudumuz yok ancak Yolu açık olsundur.
hazır kurulmuş bir işçi partisi, olmadı demokratik sol parti varken neden yeni bir parti kurmuşlar anlaşılamamıştır. şimdinin yeni chp'sinden farklı olarak ulusalcı ve cumhuriyetçi çizgide olan emine ülker tarhan ve ekibinin bir işçi partisinden, demokratik sol partiden ne farkı var? bunu biri açıklayabilirse çok sevinirim.
Sivilleşme adına yararsız, ulusalcı bir fayda gözeten hasbıhalı bırak allasen, kürdü, ermenisi, allahsızı kitapsızı içinde çatı ol, ana ol, bacı ol...
nam-ı diyar emine ülker targaryen.

görsel
Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki 99. partiyi kuran kadın. amma velakin ne kadar ümitli olsa da alacağı oyun genel seçimlerde %1 bile olmayacağını düşünüyorum.
30 kişi ile kuruldugunu bilseydim sadece kuzenlerle bile kurudum partisi.
yeni parti kurmul siyasetçi.
gençlik fotolarını yayınlaması gereken siyasetçi.

çok merak ediyorum cidden eminim şimdiki gibi taş bir hatundur.
chp'yi popülist olmakla, sağa kaymakla suçlayan fakat partiden ayrılıp kendisi tam da bu kriterlerde bir parti kuran şahıs.

öyle zannediyorum ki seçimlerde en büyük rakipleri olan tkp ve hepar'ı geride bırakacaktır.
sırp yahudisidir.
Dış görünüş olarak güven veren bir yapısı var.
gönüllerin sultanıdır.
oy almak için değişmeye, parti politikalarında değişiklik yapmaya gerek görmeyip, siyaseti sadece muhalefet için yapmak isteyen bir siyasetçi. chp'de iken de halkla uzaktan yakından bir alakası yoktu, ironik bir isim koyduğu anadolu partisi adlı partisiyle de anadolu insanıyla sadece tabela üzerinden bir alakası olacak elbet.

bu tip siyasetçiler kendilerini halktan üstün görür, tipik bir jacoben bakış açısıyla siyaset yaparlar. tek bildikleri de muhalefet etmektir zaten. ne anadolu insanıyla ne kürt siyasi haraketiyle barışık olan bir siyasetçinin hangi akılla partisini böyle bir isim koyduğunu çok merak ediyorum. mesela lgbt üyeleri yürüyüş yapacak, yanlarında olacaklar, sol cehahtan da olsa iktidara karşı protestolarda onların yanında olacaklardır elbet. peki bu partinin genel başkanının köylülerin yanında olacağına, tarlalarındaki ağaçların kesilmemesi için gece gündüz nöbet tutan insanların yanında olacağına gerçekten inanıyor musunuz siz? eğer inanıyorsanız çok iyi niyetlisiniz siz.

partisinin tek fonksiyonu, chp'nin oylarını bölmek olacaktır. tıpkı osman pamukoğlu gibi "umut" olarak kalacaktır. sadece kemalist görüşlerle ülkeyi ileriye taşımayı amaçlayan insanlar, akp'ye hizmet etmekten başka hiçbir şey yapmıyor.
chp nin pisliğine dayanamamış cumhuriyetçidir. chp akpleştikçe daha çok yara alır.
Şu an cnn türk'te konuşmaktadır.
Sunucu güzel sorular soruyor. Hanımefendinin gerginliğinin sorulara cevap vermekte zorlanması olduğunu düşünüyorum.
bütün cehape fanboylarını korkudan titreten kişilik.
adamlar resmen 3,5 atıyorlar "aman oylar bölünmesin" diye.
ne güzel iş lan? ak parti karşıtlığı ile milleti kafala mecburiyetten sana oy versin, sonra salak saçma, yalan dolan anketler sür piyasaya "akp nin oyları tam da %40 ın altına inmişken oylar bölünecek" lan ben bu masalı 4 senedir duyuyorum aloo? kafanız basıyormu biraz? 4 senedir "akp eridi bitti mahfoldu o yüzden oyunuzu en güçlü olana verin ki oylar bölünmesin" yalanlarıyla kafasızları kandırıp istedikleri partiye oy atmalarına engel oluyorlar.

ha birde "bu en kritik seçimide kaybedersek..." mealindeki yalanı kaçıncı kere duyduğumu artık sayamıyorum. neresi kritik lan? ne varmış bildiğin genel seçim olacak, bildiğin cumhurbaşkanı seçimi oldu, yerel seçim oldu nesi kritikti bunların?
sen istediğin partiye vermedinde zoraki chp ye verdinde ne değişti?

oyunuzu hangi partiye atacağınızı 3-5 zibidi belirlemesin, 10 senedir ipotek ettiniz cehape kafasına oyunuzu da ne geçti elinize?
en son ne zaman istediğin partiye verebildin lan gönül rahatlığıyla?

ak partilileri eleştirirsin, verenlerin hepside ak partiyi beğendiği için veriyor, chp ye bak birde oy verenlerin neredeyse hepsi "aman oylar bölünmesin:(" kafasında.

olaya gel...
kendisinden fazla bir şey beklemiyorum. kimsenin beklememesi lazım. kendisinin de beklediğini sanmıyorum.

bence çabaladığı şey sadece chp faşoluğu altında kısılan sesini duyurmak. çünkü chp'lilerin toplamından yetkin bir kadın açıkçası.

kimi konuşursak konuşalım tırnağı olamayacağı için hep sesini kıstılar, hep sen bi sus dediler.

eminim partide parlama ihtimali olan herkese de aynısını yapıyorlar.

baykalcılar, kılıçdarcılar falan değil... eskiler var, bir de yeniler var. yani varolmasına izin verilmeyen yeniler var.

o da onlardan biriydi. ortaya karakter koydu, parti kurdu.

oyları bölecek diye ağlayanlar var. %20 oyu ona bölsen kaç yazar allah aşkına?

chp yerel seçimde neyi başardı? cumhurbaşkanlığı seçimine nasıl hazırlandı?

2015 genel seçimlerine nasıl hazırlanıyor? chp konuşuyor muyuz?

ben bu noktada ne gerçeklere sırtını dönmüş bir kısım chp seçmenini, ne de cesurca seçilme hakkını kullanmak isteyen bu hanımı kendi üç kuruşluk vizyonuyla yadırgayan çömez iktidarcıları ciddiye alıyorum.

demokrasi demokrasi diye kafa sikeceksiniz, birilerinin düşüncelerini ortaya koyup, kendi gibi insanlar tarafından oy istemesini garipseyeceksiniz...

bu faşistlikle niye varsınız arkadaş siz ya? bir insan kime oy verirse versin faşistse faşist işte. bu kadar net.

bırakın anapar da kurulsun, dgp de kurulsun, ayrılıkçı kürtler de hatta.

seçilirler, seçilmezler; varsa söyleyecek bir şeyleri bırakın da söylesin insanlar.

emine hanım'ı gösterdiği erk sebebiyle kutluyorum. demokrasiye, eşitliğe, adalete inanan herkesin de öyle yapması gerekir.

3 oy fazla almak aşkına dahi olsa kendisini destekleyen akp'lileri gördükçe de chp'den hicap duyuyorum.

iktidar olmak için meşru olmayan, partinin genetiğine ters ne varsa yaptınız. hem de onu bile elinize yüzünüze bulaştırarak.

ortada en ufak proje yok, edinim yok, ar-ge yok... hala da o partiyi işgal edip türk siyasi hayatını bitiriyorsunuz.

yahu kardeşim ben size oy vererek temsil edilmiyorum ki.

değil 100, 500 sandalyeniz olsa kaç yazar? sesiniz mi çıkıyor?

seçime girebilirse emine ülker tarhan'a vereceğim.

zaten meclise bi bakınca hali hazırda ben ve benim gibiler halkı oluşturmuyor, bari bunun bu hale gelmesine sebep olanların defolup gitmesine bir hayrım olurken toplumda daha çok sesi duyulması gereken kadınlarımız, analarımız için bir şey yapmış olayım diye.
Samimiyetsiz tek vasfı hukuk fakültesini bitirip bir yerlerden torpil bularak hakim yada savcı olmasıdır tam net bilmiyorum . Dengesiz tavırları var . Birde bu kadına guzel diyen aptallar var lan guzel kadınmı gormedik biz hiç buna guzel diyen taş olur . Birde dengesiz çocuklar gibi kafasını yana eğip konuşması yokmu insanı sinir ediyor
türkiye de 1934 yılında kadına seçme ve seçilme hakkı tanınmıştır , Geçen 80 yılın sonunda
siyasi parti kuran ilk kadın siyasetçidir .

Türkiye de kadınlar siyasette daha aktif rol almalıdır .
zira '' memleketi bok götürüyor kadın eli değmesi şart '' .
elitist teyze. asla ama asla yüzde 3'ü geçemeyeceksiniz.
bundan sonra chp ye nah oy veririm oyum direk anadolu partisine dememi sağlayan kadın.