bugün

Nereye gülüyoruz?

Bak bak bak ne zaman terörist olduklarını anlamışlar mücadele bıçak gibi kesilmiş bak hele bak... bunu diyen tayfa emin çölaşan bu adamların tehlikesini anlattığı kitapları biz okurken daha dal taşak geziyordu ortada.

Boş yapmayın sabah sabah kendinize de sövdürmeyin.
sürekli birilerine sen teröristsin yaftası yapıştırma geleneğinin devamıdır bu hadise de. fetöcüler dindar sanılmamaktadır, bizzat dindarlar zaten. ama dindar olmak demek iyi olmak anlamı taşımıyor. biz önce bunu kafamıza sokalım.
Fetö olayları ilk patlak verdiği zamanlar yakın çevreme söylemiştim; fetö birgün sol kesimin üzerine kalır diye. Şimdiden, geçmişten beri fetö karşıtı olanlar, bir zamanlar "ne olur geri dön hoca efendi." diye ağlayanlar tarafından yargılanıyor. 3-5 yıl sonra fetöye sol örgüt derler.
asıl korkunç olan kısım savcılığın iddianameyi 'fetö'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek' suçuyla düzenlemesi. yani artık böyle bir suç var. fetöye üye olmadan örgüte yardım etmek suçu. yani kim bilir bir gece ansızın siz de fetöye üye olmadan örgüte yardım edenlerden olabilirsiniz. ama siyasilerimizden hiç biri olamaz.
Şu bir gerçek,Akp karşıtları seçimlerde yeterki Akp gitsin isterse pkk gelsin düşüncesi var.chp ve diğer partiler nerdeyse pkklı bir adamı Cumhurbaşkanı yapacaklardı bu olaya medya yazar çizerlerde ortaktır.okadar gözü dönmüş muhaliflerin akli melekelerini kaybetmiş.haa hükümetin fetö konusunda suçu yokmu,baştan aşağı suçlu bana göre ağzıyla kuş tutsa yinede kendini temize çıkaramaz.durum budur.
Emin abi fetöcüyse reyiz bin kere fetöcüdür.
Bizim mit'in afrikada fil avlama fıkrasını akla getirdi.

(bkz: valla ben filim abi)
melih başkan'ın kadrolu şamar oğlanı emin çölaşan bir de bu işlere bulaşmış demek.

eee melih başkan'a kem küm edenin sonu budur...
seçimde saz çalan beyaz gömlekli ağzı iyi laf yapan, geçmişte yıkamasa da iyi sallamış, sempatik (!) selo'ya (hdp) hiç umulmadık yerler, kesimler, kimseler oy vermedi mi? belki sizin yakın çevrenizde de vardı böylesi nefret dolu "umulmadık insanlar" ki iktidar aleyhine her yolu mubah sayan bu umulmadık insanların, birilerinince "olağan şüpheli" görülmesi neden şaşırtıcı olsun.
atatürk de fetö'cuydu hikayesini de duyarız yakında.
tek bir söz ile açıklanabilir; "yavuz hırsız ev sahibini bastırır."

ulan herifler dinci ama allah korkuları yok, bu nasıl iş anlamadım ki...
iddianamedeki şu cümle olayın bittiği yerdir;

"Şekil olarak FETÖ'ye karşı olmak, ağır şekilde eleştirmek, örgütle davalı ya da davacı olmanın hatta açıkça hakaret etmenin başlı başına FETÖ'yü desteklememek ya da esasta FETÖ'cü olmamak sonucunu doğurmayacağı"

Bu gerekçe gösterilerek türkiye cumhuriyetindeki herkes fetöcü diye itham edilebilir artık.
Yani diyorlar ki, biz en çok fetö düşmanı olan insanları bile fetöcü iftirası atıp yargılarız. Geçmişte ergenekon ile bunu yaptık. Şimdi de yaparız. Ayağınızı denk alın.
Yani sonuçta tsk’yı Terörden yargılayıp “pardon” demiş bir zihniyet tarafından yönetiliyoruz.

Şaşıracak bir şey kalmadı...
Şuda var darbeden sonrA bu şahıslar fetöye mali siyasi destek verdiyse bunlar sahte olmayan delillerle belgelendiyse ozaman iş başka.çünkü düşmanımın düşmanı dostumdur sözünü hatırlatır,bu şahıslarda Akp ye dindar kesime düşman olduğu için ...
Aşağıdaki yazısı bir gazeteci için tek başına delil sayılmamalı. Lakin başka delillerin olup olmadığını bilmiyoruz.

Ama şu denebilir; AKP düşmanlığı güden her gruba mavi boncuk dağıtmak bir Atatürkçü'nün düşmemesi gereken bir yanlıştır.

Şimdi cemaati savunma zamanı:
https://www.sozcu.com.tr/...ti-savunma-zamani-971875/
i. melih gökçek bunu beğendi.
bunun bir örneği recebinde hayranı olduğu

nazi yönetiminde olmuştu, onu bunu şunu

alıp götürmüşlerdi, en sonun da direnecek

kimse kalmamıştı. o kendini çok zeki zanneden

altan kardeşlere de söylemiştik

sonunuz tudeh çiler gibi olacak demiştik

oldu mu ? ...........

şimdi sıra burada, her kezi bir şeklide

susturmaya çalışacaklar.

bu filimi daha evvel seyretmiştik.

yalnız şu mühim notu da bırakalım

bu çölaşan deneni günahım kadar sevmem

bu dinciler

bu kadar arsız

bu kadar pervasız olmuşsa

baş müsebbiblerinden biridir

bu herif

ama nazi döneminde yapılanı yapmayıp

dünyanın en yalnış adamı da olsa

yapılan yalnıştır

bir gün sıra size de gelecektir, diyorum.
adam kafaya koymuş muhalifsen, ondan yana değilsen,gözünün üstünde kaşın var deyip fetöcüsün diye dava açacak. muhaliflere nefes aldırmamakta ısrarlı. bu kadar açık. s.t. agnes, 'iktidar, hiç kimse tarafından seçilmemiş olan ve hükümetin yetkilendirip kutsadığı, tekel imtiyazına sahip minik ve dışa kapalı minik bir grup kardeşliğidir' derken haklıdır.
hükümetlerin tek amacı halka hükmetmeyi daim kılmak ve kendi iktidarına zeval gelmesini engellemektir. şaşırmamak lazımdır. her yerde tek bir adalet ilkesi vardır. o da şudur: güçlününün çıkarı. (platon).
not: tilki vaaz vermeye başladığı zaman gözünüz tavuklarda olsun .alman atasözüsü.
buna bile fetöcü deniliyorsa herkes fetöcü ilan edilebilir bu ülkede.
O dava reise acilmadan hukuka inancim geri gelmez.