bugün

sınavda beni kahkahalara boğan slogandır.
hayır arkadaş bu nasıl kendini bilmezlik nasıl vurdumduymazlık nasıl yüzsüzlük.
be mübarek sen değil miydin şifreyi ona buna dağıtan?
ösym'nin 2011 yılında şifre yaptığının ve şimdi de özür dilediğinin kanıtıdır.

görsel

bok diye cevap vermek lazımdır.
ösym'nin sınav kalemlerine yazdığı ya aşırı anlamsız ya da aşırı felsefik bir slogan * samimi söylüyorum, gerçekten anlam vermedim. ösym'nin yakında bu cümle üzerine, sınavda kompozisyon yazdırmasından korkuyorum.
GERÇEKTEN DE helal olsun be ösym hakkımıza sahip çıktın. biz bütün sene yırtınalım ve kolay ygs sor onu geçtim, zor lys ne amk. asıl önemli olan sınav o değil mi? o sınav seçicilik sağlamıyor mu? ee hani emeğimiz size emanetti. şimdi bir sene daha kalmanın vebalini kim verecek. o fulleyenlere küfür eden milyonları kim susturacak. o şifreli sınavları, cevap anahtarlı sınavları bu şekilde mi telafi ediyorsunuz. adamlar şimdi en kral üniversite de gerizekalı olmasına rağmen okuyor. helal olsun be ösym. bizim hayata geç başlamamızı sağlayacak bu sınav günlükleri dilerim türlü türlü yerlerinizden çıkar.
"emeğiniz bekaretinizdir. onu da biz alacağız." yazsalar daha mantıklı.
hazır geçiriyoruz bide dalga geçelimde tam olsun diye düşünen ösym mottosu.
yandaşlarını sınavsız kadrolara doldurduktan sonra sınava girenlerle böyle göstere göstere çok şık taşak geçmişler. yüzsüzlüğe gel, gerçekten helal olsun.
'' ondan cemaat dershanelerinde sorular veriliyor'' yazısını kaleme kazıyıp, kutusuna koyup kargoyla gönderilmelidir.
her sınavda kalemin üzerinde gördüğümde "yarak afedersin" şeklinde masumca bir tepki gösterdiğim kalem üstü yazısı.
Verdiğiniz parayla verdikleri kalemin üzerine yazılan boşa masraf denebilecek kalem üstü yazıdır. Saçmadır. Derhal kaldırılmalıdır. Çocuklar gülmekten sınavı çözemiyorlardır.
Sinavda 5 dakikakimi gulerek harcamama sebep yazi.
görünce şoka uğratan yazıdır. daşak geçmenin bu kadarı. evet. *
sn ösym
(bkz: sizin tuttuğunuz fare kadar bizim kedi s*kmişliğimiz vardır)
bu kaleme yazarak olmaz.
6 nisan 2014'te gerçekleştirilen yds'de invention/association sorusunun akıbeti bile bilinmediğinden dolayı anlamsız gelen söz öbeği.

cevap invention mı, association mı bilinmediği gibi sorunun iptal edilip edilmediği de belirsiz. biz yanlışlarımızı görmek istiyoruz belki, nerede şeffaflık?
Sınava giren öğrencilere verilen kalemlerde yazan, öğrenciye her an küfür ettirebilecek olan ironik cümlecik.
Bir ösym masalıdır.
Yav he he'nin en çok uyduğu mottodur.
dünyanın en samimiyetsiz cümlesi.
ösym palavrasıdır. doğrusu emeğiniz eğlencemizdir .
ösym'nin sloganıdır ne kadar gerçekliği var tartışılır.
tebessüm ettiren bir ifade. *
pek bir anlam içermeyen söz. emeğimizi zaten mecburen emanet ediyoruz ama emanet ettiğimiz emanetçi güvenilirlikten fazlasıyla çıkmıştır. sorun emanet meselesi değil, emanetçinin güvenilirlik meselesi.
Er ya da geç makus talihimi yendiğimde beni ve sevdiklerimi üzen, sıkıntıya sokanlara ben de bu sloganlı kalemi itinayla ..arkadaşlar.

Öseyemenin sloganıymış.
o yüzden sorular ve cevaplar açıklanmaz zira açıklanan küçük kısımda bile hataları sorular mevcuttur bu soruları Türkiye'nin önde gelen iyi eğitim almış kişileri oluşturur ki o da ayrı bir trajedi. Sınava girersiniz ama ne yaptığınızı neyi doğru neyi yanlış yaptığınızı size söylemezler sen şu kadar puan aldın derler inanmak zorunda kalırsın çünkü sorular ve cevaplar ortada yoktur.
Bir ÖSYM klasiği.
internete düşen sorulara bakılırsa emanete oldukça iyi (!) sahip çıkmışlar.