bugün

ayın 7 sine az kalmıştır muhtemelen. başına gelince evdeki potansiyele bağlı olarak renklendirilebilir bi durumdur. hiç yaşanmamış korkunç hikayeler, cin muhabbetleri başlar mesela. tırsmadım lan diyen arkadaşın 5 dk sonra ''lan memo hadi bi lavaboya gidelim'' trajedisiyle devam edecek komedilere açıktır gece...
zor günler için saklanılan mumların ortaya çıktığı evdir. batak oynamaya devam edilir, arada çakmak ile uğraşılmamak için mumla sigara yakılır.
kira parasının iddaya basılıp tek maçtan yatma durumu neticesinde ortaya çıkan hazin tablo.
Faturayı elektrik sayacını söküp götürülene kadar ödememektir.
bu benim başıma gelmişti, 2008 kış, kar kıyamet birden bire sigorta attı, karanlık ve soğuk evde tek başımaydım. Yatağa yatıp, babamı aradım, durumdan bahsetmedim telefonla konuşmayı sevmeyen babamla tam 20 dakika konuştum. Hava soğuk herhangi1i kombiyi kapatma, ışık yak korkma demişti, tamam demiştim. O kış gecesi ve öğrencilik yine de güzeldi sözlük. Babam hala o geceyi ışıklı ve ılık geçirdiğimi sanıyor.
kürt öğrencilerin olduğu evlerde asla olmayan durum. işin tuhafı bırak kesilmeyi, fatura bile gelmiyor. kerametli ilnsanlar herhalde ondandır.
faturadan dolayı kesilmişse elektrik, yukarı katta ev sahibi oturuyorsa seyyar çekilebilir oradan.
denenmiştir. yeter ki bilgisayarlar kapanmasın.
elektrik kesilince ocağında çalışmayıp, yemek pişirilemeyeceğini düşünen ev arkadaşının olduğunu öğrenmek kadar acı bir şeydir.