bugün

tercih döneminin bir başka düşündüren meselesi.
şöyle bir şey var, elektrik mühendisi sayısı elektrik - elektronik mühendisinden az olduğu için devlete daha kolay atanıyorlar. 40 ile atanan elektrik mühendisi bile varmış. puanı iyi olanlar ve mühendislik isteyenler bence istanbul teknik üniversitesi ya da yıldız teknik üniversitesi elektrik mühendisliği seçebilirler.
elektrik elektroniğin, elektriğe göre daha kapsamlı olduğu tercih döneminde bilinmesi gereken mühendisliklerdir.
elektrik mühendisliği eskiden kpss avantajı olan bir bölümdü 30-40 civarı bir puanla devlete atanabiliyorlardı ancak şuanda sistem değişti belki ileride eskiye dönülebilir.
eem nin alanı geniştir ancak sanırım 3.sınıfta ya elektrik ya da elektroniğe yöneleceksiniz ve adı sanı bilinen okullar dışındaki hiçbir okulda elektrik seçemezsiniz çünkü gerekli lablar bulunmamaktadır. bunun sebebi de labların milyon dolara çıkan fahiş maaliyet fiyatlarıdır.

bir eem ci elektrikçi olabilir ancak kısmen kağıt üzerinde kalır bu. gerçek manada elektrik mühendisinin bilgisini gerektiren iş pozisyonlarında dikkat ederseniz 'üniversitelerin elektrik mühendisliği bölümünden mezun' ibaresini görürsünüz

sonuç olarak diyeceğim o ki eğer ileride elektrik müh. olmak istiyorsanız eem ile uğraşmayın
ancak ben elektronikçi olurum yüksek gerilim vs bana göre değil diyorsanız eem seçin diyebilirim

sonuçta hepsi bizim ülkemizin mühendislikleri eem'de kıyak bölümdür em'de her ikisini de öneririm sayın yazarlar .
bu bölümleri her kazananların bir imza yetkisi muhabbeti alıp gidiyor. lan kardeşim tamam bu imza olayı falan var da bazıları sanıyorlarki evde oturcam sadece imza atıp para kazanacam. yok lan öyle bişey. gidin tedaşa bi bakın mühendis ne iş yapıyor diye ondan sonra elektriğin elektroniğin ayrımını anlarsınız.
elektrik mühendisi olarak olaya el atmam lazim. kpss de önümüzdeki süreçte kurumlar su dersleri almış olmak gibi şartlarla eleman alacak. dolayısı ile ibre elektrik mühendislerinin lehine az da olsa dönecektir. imza yetkisi fasa fisodur. Cok Cok az kişi kullanır. elektrik mühendisliği ytü, ıtü ve kocaeli gibi nitelikli üniversitelerde olduğu icin piyasada aranan muhendislersir. halihazırda askerliğini bitirip işsiz kalan duymadım. ben kpss Ye girip atandığım icin bu çekişmelerden siyrildim. fakat, kpss de iki bölümün kodlarinin ayrılması hususu adeta yılan hikayesine dönmüştür. bir ayrılır bir birleşir. hasili mühim olan kişisel gelisimdir, cabadir,emektir. gerisi teferruattir.
ikisi arasında kalmış bir lys mağduru olarak yardım beklemekteyim. arasında karar vermesi zor iki bölümdür.
elektrik elektronik daha kapsamlıdır, daha geniş iş imkanı sunar,elektroniğin ülkede çok parlak olmadığını söyleyenler var ama sadece haberleşme sektöründe bile ne kadar çok elektrik elektronik mühendisi çalışıyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar