bugün

sebebi kansızlık da olabilir. bol bol pekmez * yenilmelidir.
anemik olmaktan kaynaklanabilecek problem. raynaud sendromu da olabilir. kadınlarda daha sıktır.
(bkz: raynaud sendromu)
ayaklar ısınmıyorsa gidin bi güzel işeyin. wc ye ayaklara değil.( deneylerle sabittir) sonra yün çorap + terlik fırın yapar.
eller ısınmıyorsa gidin bi güzel...... hadi len... *
bkn : heyecansız bir yaşamın getirdikleri
regl olmuş bayan göstergesidir.
demir eksikliğinden kaynaklanmaktadır. bolca demir takvesi geceleri yatak çorabı tavsiye edilir.
kan damarlarının büzüşmesi, tıkanması,kan dolaşımındaki problemler el ve ayakların ısınmamasının nedeni olabilir.kafeinden,soğuk su ve cisimlerden,özellikle sigaradan uzak durmak elzemdir.
kansızlık belirtisidir. el ve ayakların yanına burun da eklenebilir.
özellikle kışın, tokalaştığınız insanların yüzde doksanının sanki bir kaç günlük ömrünüz kalmış gibi şefkat göstermesiyle teselli bulursunuz.
hırkanızın kollarını, çekiştirmekten uzatmaya ve ayaklarınızın uzun süre kalın çoraplar içinde havasız kalmalarına neden olur.
el ve ayaklardaki parmaklı yapının yüzey/hacim oranını arttırmasından kaynaklanır. herkeste az çok vardır, ama tabii kansızlık durumunda daha da artar.
havaların soğukluğundan kaynaklanır. * *
çoraplardan nefret etme sebebidir. "ısıtmıyorsan niye giyiyorum seni kıro gibi?" dedirtir. tek çözüm çıplak ayak üstüne peluş terlik giymektir; ısınma garantilidir.
vücutta aso değeri yüksek olduğu zaman da ellerde ve ayaklarda üşüme olur.aso tahlili yaptırıp önlemimizi almamız gerekir.
kansızlıgın göstergesidir dut pekmezi , domates , ve vişne suyu ile bu sorun halledilebilir.
hava soğuktur ve en önemlisi siz hareketsizseniz olacağı budur. fakat en güzel yanı olayın üşüyen parmaklarınızla sımsıcak nescafe kupasını parmak uçlarınız yana yana tutmanızdır. hele bir de deniz kıyısındaysanız ve keskin bir soğukla birlikte kar kokusu varsa havada.
Kansızlık yoksa anksiyete depresyonda sebeplerden biridir. Çok yaşadım iyi bilirim. Öyle olur ki bazen tırnaklarınız morarır.
yalnızlıktandır. olsaydı yanınızda birisi; sokardınız sımsıcak ve ıslak ağzına ısınırdı.
annelerin uuu buz buz. senin ruhun soğuk zaten laflarına maruz kaldığımız yazın ay yanıyorum diyenlere kıs kıs güldüğümüz bir tür zıkkım bir şeydir.
işte bunlar hep demir eksikliğine bağlı kansızlık. Keçiboynuzu üzüm pekmezi, bıldırcın yumurtası, ciğer yenebilir. inşallah işinize yarar. Hohlamak ve oğuşturmak da kısa süreli Çözümdür. En etkilisi ise:yemek yapın koşuşturun ısınırsınız.
elimin buz gibi olmasından mütevellit , cenaze olduğumu söyleyen insanlar vardır hayatımda. ısıtamıyorum arkdaşım , ısınmıyor ben ne yapayım ?!?
Temmuz ortasında kapkalın babaanne çoraplarını giydirir. Kat kat hırkalardan, uyurken örttüğüm battaniyelerden söz etmiyorum bile. Sadece Üşüyorum... Yoruldum patron...
Kış aylarında başa gelen durumdur. 36 numara ayakları ısınmayan kızlar fav.
Termal çoraplar var fırın gibi.