bugün

ya ekşiciyim ben taammı çok bilirim çok söylerim hepsi doğrudur biz seçilmişleriz havasında insanları barındıran(hepsi değil çoğu) bu sebeple de bütün siteden iğrendiren sözlük. maalesef olayları abarta abarta saçma sapan bir yerlere getiren o kadar boş insan var ki o sitede. iyi ki çok önceden ayrılıp kurtarmışım kendimi.
Yakın zamana kadar yazari olduğum sözlük. Bir daha girmemek üzere.
hep muhalefet, düz mantık peşinde koşturan kovboy takımı. Artık eskisi kadar popüler olmamaya başlayan bir sözlük.
Baktığınız zaman 11. Nesil yazarların çoğunun (bende dahil) geldiği sözlük. Uludağcılar 11. Nesille maytap geçmeye çalışıyor ama gerçek durum bu, siz kabul etsenizde etmesenizde.
ssg yönetimi bıraktığı günden beri bir ''dürümcü'' tarafından katledilmiş ve katledilmeye devam edilen sözlüktür.

2008 Yılından beri yazarım orada. halen yazıyorum. sözlükte format kalmadı mottolarını anlatmaya gerek yok. bunu herkes biliyor ve herkes yazıyor zaten.

Dikkat çekmek istediğim husus ''yılların birikmişliği.''
sözlükte bugün entry silen dostlarımız bu sözlüğü ''ekşi'' yapan adamlardır. sözlüğe gerçek karakterini, formatını empoze etmiş insanlardır.

Böylesine kültürel paydaşların bir araya geldiği ortamlarda yönetimin yazarlarına sahip çıkması gerekir. dürüm yiyen insanların bugün uçaklarından ''sushi'' paylaşmalarını sağlayan insanlara teşekkür etmeleri falan çok zor değildi halbuki.

ama kimsenin teşekkür beklediği yok! sözlüğün özüne dönmesini arzu eden bu yazarlar, alınan her karar sonrası formattan daha çok uzaklaştıklarını anladılar sonunda.

yazar bilgilerinin savcılığa verilmesiyle başlayan bu süreç birikti, birikti, birikti ve artık patladı gibi. bu mevzuları yaşamayan bir çok yazar bugün halen aktif olarak yazıyor. ne etliye, ne sütlüye..

ama sözlüğü sözlük yapmış adamlar tam tersine hiç yılmadan entry silmeye devam ediyorlar. Hatta bunu kanzuk ile taşşak geçerek yapıyorlar! sırf formatı hatırlatmak adına..

fakat değişecek bir şey yok malesef. çünkü ekşi yönetimi malesef kapitalist sisteme kurban olmuş, kendi özünden vazgeçmiş, çeşitli siteleri baz alarak farklı format arayışları içine girmiş.

Okunabilirlik istiyorlarsa ''zift medyasına'' bir göz atmalarını rica ederim. mesela güç ve para ise oraları okuyan insanlar daha fazla! sizde bir ''rte'' olabilirsiniz neden olmasın?..
güzelim sözlüktü.
üye olmama rağmen girer saatlerce birşeyler okurdum.
ulu ve ekşi birer araba olsa "iyi güzel de aga, çok yakar bu" denilen araba. şahinciler kıskanmış. hasbalarım.
'' sözlük nasıl yönetilmez ? '' sorusunu cevaplayan bir '' patron '' a sahip olan sözlük.

'' sözlük benim değil mi istediğimi yaparım size mi soracağım lan '' havalarına giren göbekli sayesinde yavaş yavaş kendini bitirecek sözlük.
Bir sözlüktür.
Son zamanlarda bir çok entry silinmiş diye isyan eden yazarlar gördüm acaba sebep nedir sözlükte neler dönüyor bilen varsa öm atsın çok merak ettim lan.
Az okuyup çok ve boş yazanlar arttıkça iyice kalitesi azalan sözlüktür. Sözlük yönetimiyle yakın ilişkiler kurabilen patronları zora soktukları için, ticari itibar nedeniyle yazar uçuran mecradır aynı zamanda.

Mesele Sadece temanın bozması sözlük moderasyonunun saçma ve keyfi uygulamalarıdır aynı zamanda.

Uç sol görüşler ve Hdp propagandası yapmaları ve vakti zamanında cemaat dezenformasyonuna göz yummaları da benim şahsi soğuma sebeplerimdendir.
Türkiye'nin ilk sosyal medya sitesi olması ve bu çok değerli formatla bizleri tanıştırdığı için saygı duyduğum sözlüktür. Ama başta yazarlarının genel dünya görüşü(burada kastım şahsi fikirlerinden Ziyade vatan,millet ve hoşgörü kavramlarından bihaber olmaları) ve son yapılan yaptım oldu tarzı değişiklikler sözlüğe ısınamama neden oldu. Ama her şeye rağmen başta da belirttiğim gibi bu formatla tanışmamızı sağladığı için saygı duyuyorum ve duymaya da devam edeceğim.

Dipnot:kanzuk bunu okuyorsan topsun olm top
Entry silme isyanında ivme düşüşe geçti. Klasik, gaz bitişi. iki üç güne "eeeee, modası geçti" "sıktınız ama" Vs vs eşliğinde buhar olurlar.

Bunlara, gezi'de olduğu gibi gaz verecek bir olay lazım. Fularlarını mı yakarsınız mavi paltolu kızı bulup ıslatır mısınız bilmem.
Her şey bir yana, 8 mart'ta yüzlerce kız mıdır kadın mıdır bilmem yazar alındı. Bizim çaylak onay sırası pek değişmedi. Anlaşılan bunların hepsi "8 mart" popülistliğini hesaba katan çakallar. Kadın hesabı da açmışlar o yüzden arkadan hoooop öne geçtiler, bizim sırada değişmedi tabii.

Yarın bi gün futbol başlığında "ayağını sikim rvp" "sus sikeci piç", "kes tinerci ibne" tarzı entry giren pemberuhlukiz, fridanınruju, kelebeklerölmesin nickli yazarlar görmeye başlarız.
son yaşanan direniş ile google cache sonuçları uludağ sözlüğün gerisinde kalmıştır.

yazarına değer vermeyen sözlüktür.
sadece bende mi erişilmiyor merak ediyorum. yayın yasağı eksiyide kapsamış galiba.
yağ gibi akan sözlüktür.
az önce bir başlık açıldı. 23.681.926 neymiş ak partiye oy veren insan sayısıymış. bu kadar insanı hain, katil ilan etmiş ama ne hikmetse hdp ye oy verenler hakkında bir kelime bile etmemiş orospu çocuğu. işte millet böyle kindar, utanmaz, fesatçı insanlar varken başımıza daha çok bela yağar.
kanzuk gazabından kaçtığım, bir daha giriş dahi yapmayı düşünmediğim sözlük. beni de kaybettiniz kanzuk bey.
bol miktarda pkkli hdpli orospu çocuğunu bünyesinde barındıran sözlük.

bu orospucocuklari patlama sonrası sözlükten hükümeti eleştirir, fake hesaplarıyla twitterda olenlerle dalga geçer, patlamaya sevinir.

bu orospucocuklarinin ağzından terör saldırısı çıkmaz.

hükümet, mit, bakanlar istifa der.

halbuki Fransa da yaşanan terör olayında uzulmus, iside lanetler yağdırmıştı bu orospu çocukları.

patlamalar sonrası olayı sulandırmak, bi kaos ortami yaratmaya calismak, pkkya terore lanet edenleri troll ilan etmek gibi bi misyonlari var sözlukte.

tabi yoldaşları kendilerini patlatarak, bunlar da sözlüklerde yazarak görevlerini yerine getiriyorlar.

amin oğlu estebanlar sizi.
tam bir pe 'keke' sözlük. yazarlarının çoğu azınlık ırkçığılında tavan yapıp türküm diyenlere faşist ırkçı diye kan kusarlar.
Yonetimin bilgilerini paylasmasini elestirenlerin oldugu davar sürüsü. Ne guzel hayat herseye kufret is mahkemeye geldi mi ben yokum. Gelecek sizinde sonunuz ve hic hos sekilde olmayacak o son.
Yine terörün köpeği olmuş hümanistlerin kudurduğu sözlüktür. iyi ki tüm entrylerimi silmişim. Sabah sabah midem kalktı anasını satayım

(bkz: üniversitelerin siyasetten temizlenmesi)
(bkz: amedspor a Sivas ta otel verilmemesi)
2 tane hesabımın uçurulduğu, son hesabımdaki entry'leri de iki gün önce sildiğim sözlük. aslında hiç girmek bile istemiyorum oraya fakat beşiktaş'lı yazar arkadaşlarım neler yazmış diye hala günde en az 2 3 saat vakit öldürüyorum o gereksiz sitede.
Pkk sevicisi yazar gelir, cumhurbaşkan'ına, başbakan'a ve onların seçmenlerine bir dünya küfür eder, pkk'yı ve malum destekçilerini, solcu ve devrimci diye yaftalar, korur, kollar ve ben entry'lerimde bu sığ kafalı yobaz solculara veya solcuyum diye geçinen kıl kuyruklara küfürlü entryler girince '' nefret söylemi '' başlığı altında 2 tane yazarlığım 4 ay arayla uçuruldu. iyi ki zamanında bikaç üyelik birden almışım. asıl amacım bakalım hangisi en hızlı onaylanacak diye sıralamaya sokmaktı. neyse eskiden arada girip birşeyler yazıyordum, şimdi onu yazmak bile içimden gelmiyor. uzun zamandır uludağ'da da yoktum, burada da kalite malesef yerlerde. salak salak açılmış başlıklar, troll olmaya çalışan ezikler ne ararsan var. sol taraf otoban gibi bir tane başlık yok ki içini açıp okuyasın. umarım zall kalitenin artması için birşeyler planlıyordur.
ps: pkk'yı savunan her kim olursa olsun farketmez alayına gider bende. ona göre. ;)
Geçen gün patlama ile ilgili neredeyse 100 entry okudum. Hiç biride teröristleri suçlamamis vay anasını.
marjinal yobazlar yuvası. sanırsın üst sınıf orospu çocukları. neyin doğru olduğuna onlar karar veriyor. eh işte napıcan onlar da oradan dünyayı yönetiyor.