bugün

"kötü de olsa okunuyor" göstergesidir. sevinçle hüznün karmaşık halidir.
(bkz: emeğe saygı)
siyasi entry girdiğiniz zaman başınıza gelecek muhtemel olaydır.ne de olsa herkes her görüşü desteklemez.
kötü oy yoktur artı olmayan oy vardır.*
entry girdikten 3 saniye sonra kötü oy alıyorsanız sorun olabilecek durumdur .
okunduğunun göstergesi olsa da vermeye kıyılamayan, her görüşün kendince haklı bir tarafı vardır * * ile böyle de entry girilir mi diyerek * * iyi ile kötü arasında kalınış ve sonra kötü için oy kullanıştır. *
eğer saçma sapan entryler giriliyorsa, bilgisizce yanlış şeyler yazılıyorsa kötü(eksi) oy kullanılmalıdır. bu onun hatasını düzeltecektir yoksa daha da yapmaya devam edecektir. bir eksi oylanır, iki eksi oylanır ve doğruyu bulur.
ne demişler (bkz: bir musibet bin nasihatten iyidir)
bir de yazara garezi olanlar vardır. eğer kendinden eminsen sallarsın denilesidir.
bir basketbolcunun blok yemesi neyse yazarın eksi oy alması odur.
her yazarın başına gelebilecek olaydır.çok fazla olmadıkça bir zararı yoktur
şüphesiz herkesin tadacağı bir duygu yoğunlaşması..
binbir türlü nedeni olabilecek ve bence düşünmeye asla değmeyecek bir olaydır...
bir yerde birilerine iyi dokundurmuş olmak.

(bkz: taşı gediğine koymak)
nice yazarlar vardır ki aldığı eksi oylarla popüler olurlar. bu da demek oluyor ki önemli bir oydur. * (bkz: reklamin iyisi kotusu)

bir nevi; sallandığına dair teselli odülüdür.
bir de durumun şöylesi vardır.bu tuhaf bir o kadar da komiktir. son yazdığınız entryler bi anda tek bir kişi tarafından arka arkaya eksi yağmuruna tutulur. sanıyorum ki size dair ben kutusu açılmış,ne yazdığınıza bile bakılmadan oylanmaktadır. bu durum eksileyen kişinin tesadüfen entry nizi okumakta olan herhangi bir yazar olmadığını gösterir. hatta eksilenmenizin nedeni okumadığı entry niz bile değildir. sözlükte size çalışmaktadır bu yazar sadece. * * nick altına başkalarına yazılan her entry e bünyesinde kıl olan şahsiyetleri saymıyorum bile...
sürücü hatalarını yüz yüze görüşelim dedirten olay.
hiç oylanmamaktan yegdir. *
eksi oy almak kotu bir şey degildir elbet begenilmiyen yazılarımız olacak ama bir yazıya 10 tane eksi oy geliyorsa insanın morali bozuluyor.
kesinlikle mutluluk veren bir durum bu.
--spoiler--
eksi oylar peşpeşe geldikçe içimde tarifi imkansız bir sevinç beliriyor. hatta zevk bile diyebiliriz buna. evet evet zevk kelimesi güzel ifade ediyor bu duyguyu.
ben butonuna her tıkladığımda eksi oyların sayfayı kapladığını görebiliyor`,
anlaşılmamış`larımın orgazm sigarasının dumanını hissedebiliyorum.
annem oluyorum sonunda,babam kokuyorum.
--spoiler--

(bkz: seri eksiciye mektup)
(bkz: seviyorum ulan)

edit: tamam şiir yazmıcam bir daha.
seri olanı makbul olan eylem.

--spoiler--
sözüm sana ibne, eğer ordaysan seni seviyorum...
evet söyledim sonunda... kavuşmamız imkansız da olsa, ben senin beni sevebilme ihtimalini seviyorum.
gay uuserler başlığına gerçek adını gireceğin günü ise sabırsızlıkla bekliyorum.
--spoiler--
genellikle artı oylarla birlikte gelir. çünkü her fikre katılan da katılmayan da vardır.
kimseden eksi oy yada artı oy aldığında kıçı tavana değecek karakterde insanlar değiliz ancak bugun ben butonuna bastığımda iyi ve kötü oylanan eserlerimi gördüğümde şaşırıp kalmama neden oldu açıkcası. şöyleki;
22 mayıs'taki ankara ulus patlamasından sonra diğer yazar arkadaşlar gibi kendi içimdeki acıyı terör tarafından ölen insanları ve onların ailelerini hayatlarındaki insanları düşündükçe açıkcası içim kan ağladı ancak diğer yazar arkadaşlar tarafından yazılan söylenen onca duygu ve hissedilen acıyı yüreğinde içinde hisssedememiş biri tarafından eksi oy aldıktan sonra beni uludağ sözlükten soğutmuştur.

(bkz: 22 mayis 2007 ankara ulus patlamasi)
oylama yapilsin yeter, arti-eksi farketmez.
bir başkasının sevmediği bir yazarı öven entryler girildiğinde, kaçınılmaz olan oylamadır.
eğer türkleri savunan, pkk'yı kötüleyen vb türünde bir yazı yazılmış ve bunu yazan insan eksi oy almışsa bu durumsa eksi oyu alan değil verenin kendine bi bakması lazım.
şimdik şöyle oluyor olayıdır..
açıyorum, umrumda değildir.
her 5 entrysinden birisi silinen yazar pek tınlamaz.
çünkü daha büyük bir problemi vardır ortada çözmesi gereken.