bugün

rize eski belediye başkanı.uzun yıllar boyu rize belediye başkanlığı görevini yapmıştır .rize'de denizi doldurup alan kazanması ile bilinen başkan.*
HAYATI BOYUNCA BÜTÜN ÖMRÜNÜ RiZE`Yi DÜŞÜNMEK, ONU iMAR ETMEK iÇiN UĞRUNA VAKFEDEN iNSAN .
kanser tedavisi gördüğü sırada rize müftülüğüne mektup yazmış, o zamanki rize halkı camilerde toplanıp adına mevlid okutup dua etmiş. kendisi bu dualarda hayata döndüğünü söyler, rizeye hep bir vefa borcu olduğunu her fırsatta dile getirir. 63 seçimlerinde aday olması rica edilir seve seve kabul ederek göreve gelir. göreve geldiği ilk gün makam odasının kapısına bir yazı yazar; "kapıyı çalmadan giriniz." her şeyin daha farklı olacağını sezdirmiştir rize halkına. rize için en yapılmaz denilen şeyler başarır. denizi doldurmasıyla tanınır ama daha bir çok şey yapmıştır.halkın dilinde adı baba reis olarak bilinir. bugünkü rize onun eseri, onun mirasıdır. Döneminde "Bu rize halkına hiçbir şey yapmıyorum ben, hiçbir şey haketmiyor bunlar! benim yaptıklarım gelecekteki rize halkı içindir, gençler için." sözünü söylemiş, bilmiyorum tepki görmüş müdür?

73 yılında görevinden istifa etmek zorunda bırakılmış. ardından gelen 2 seçimde sandık değişikliğinden tekrar görevine geri gelememiş, bir seçime de katılmamıştır.(?) ta ki 12 Eylül'e kadar. maalesef uzun süre görevini yapamamış, rize için çıktığı erzurum yolculuğunda vefat etmiştir.