bugün

Böyle giderse bi 5-6 seneye 1 ekmeği zor alırız. Ama iyi oluyor bu milletin aklı başına o zaman gelir belki.. Bakalım o zaman ehonomi çoheyi diyebilcekler mi?
doğru olmayan tespittir.

(bkz: ekonomi çoh eyi çohhh)

bu kadar insan hemde büyük resmi görebilen insan yanılıyor olamaz değil mi ? sorsan evlerine ayda 2 kilo kıyma, et giriyor mu diye girmiyordur. girse zaten yeterli proteini alırlar ve ekonomi çoh eyi demezler. ekonominin iyiliği ithalat ihracat ile ölçülür oldu son 10 senedir..
Tasarruf stoku yerine borç stokunu arttıran, emek piyasası fiyatları sürekli gerileyen karlılığı homojen dağılmayan bir ülke ekonomisi sonsuza kadar krize girmeden sürdürülemez. Olan tablo bazı toplum kesimlerince özellikle karlılığın heterojen dağılımından menfaat ve payda sağlayabildikleri sürece bu illüzyonu devam ettirme çabasıdır.
şu an istanbul da düşük gelirli kesimin yaşadığı semtlerde kiralar yaklaşık 1000 tl seviyelerinde. yakın zamanda 1200 leri bulur en geç iki sene içinde de 1400-1500 bandına gelir. o süre içinde asgari ücret taş çatlasa 1600 tl olsun.

aldığı maaştan eline sadece 100 tl kaldığında, ehonomi çoh iyi diyen o arkadaşların götünü bizzat görmek isterim.
Yaz tatilinden dolayı caddenin üstünde çocukluğumdan beri çalıştığım markette çalışıyorum. Marketin konumu ümraniyede ve müşteriler genel olarak yandaş tipler. Hep şikayet ediyorlar bunlar niye pahalı diye. Manav fiyatları el yakıyor zaten. Pazarda bu fiyatların yarısı diyorlar. Pazarda bedavaya satıyorlar herhalde anlamadım. Pazarların durumunu bilmesek yiyeceğiz de neyse. Yani demek istediğim şu. Bize yakınıyorlar hep. Çalıştığım için bir şeyde diyemiyorum patronlara sorun abla-abi ben bilmiyorum diyip geçiştiriyorum. Ekonomi boka sarsa herşeyin fiyatı 10 kat artsa bile başımızdakilerde suç bulmazlar gelirler bize yakınırlar.
size öyle geliyor.

asrın kelemeti hiç üretmeden, sürekli betonlayarak

ve sürekli yancıya hazine garantisi vererek kalkınma modelini uyguluyor.

bu cern de geliştirilmiş, nanografik bir ekonomi sistemi.

ötelerinde bir kararı var.