bugün

bu gafı savunmaya çalışırken şekilden şekle giren muhalifleri göstermiş olay. ahah argüman üretmekten ciğeriniz soldu amk kabul edin bu bir fiyasko. bu bir hayalkırıklığı.
ekmeleddin ihsanoğlu'na oy verme yönünde aldığım kararı değiştirmemiştir. "şunu yanlış söyledi, bunu bilmiyor, gaf yaptı, düzgün konuşamıyor, cumhurbaşkanlığı vasfı yok" gibi şeyler tırı vırı.
gaf maf değildir.
adam bilmiyor amk nolmuş yani.

ben de mısır'ın milli marşını bilmiyorum.
ne yani şimdi gidip mısır'da cumhurbaşkanı olamayacak mıyım?
böyle saçma iş mi olur?
Mısırda doğmuş üniversite dahil mısırda okumuş biri için normal durumdur. ilköğretim 4.sınıfta ezberlettiler sana sayın kekocum ondan sonra 1 kere açıp okudunmu tamamını. Adam ne dediğini anlayıp Çanakkale şehitleriyle ilişki kuruyor sanki korkma sonmez bu şafaklarda dedinizde demet Akalın şarkısı sandı şiirin sonlarına ait dizeler. Neyse tayyıpe sokacak yer bulunca acımayanlara iyi misilleme olur yuklenin aklar.
dünya haritasında ülkenin yerini dahi bildiğini şüpheli hale getirendir.
"adam mısırda doğmuş" ile savunulacak bir tarafı yoktur.
demek ki adam ülkenin yerini bile bilmiyor olabilir ,ama cumhurbaşkanı olacak o ülkeye?
bilmiyorsan bile çaktırma bari, bak bunlar yıllardır neleri bilmiyorlar ama sanırsın allame-i cihan...
ekmel bey in seçmenler tarafından tanınmaması nasıl bir şey ise bilmemesi de öyle bir şeydir. hayır bilse ne olur bu saatten sonra bilmese ne olur.
malazgirt savaşında bizanslıların top kullandığını sanan rakibi ile pek bir farkının olmadığını göstermiştir.
ekmel bey'in istiklal marşı'nın bilmem kaçıncı mısrasını bilmemesidir.

Tüm sözlükte istiklal marşını baştan sona ezbere okuyacak adam varsa, domaldım açtım bekliyorum.
Ayrıca atatürk'e hakaret etmeye doyamayan bir adamı destekleyenler milli değerlerimiz üzerine yorum yapmasın bir zahmet.
istiklal marşı okunurken ve/veya bayrak göndere çekilirken söylemeyi geçtim ayağa bile kalkma gafletindeki hainlerin eleştirdiği gaf!
afedersiniz de komedidir.
Mehmet Akif'i emesenden silecesin. Ayıp lan ayıp.

Selahattin Demirtaş'ı geçtim. imralı adasındaki katil bile, o veya bu şekilde istiklal marşının tamamını ezbere biliyordur.

yazıklar olsun yediğiniz lokma boğazınızda kalsın. 3 adayda birbirinden beter. sizlere oy moy yok...

sonuna kadar boykot...

işte filistin işte suriye; Vatansız insanların halini görün de vatanınıza sahip çıkın.
cehape trollerini hemen defans yapmaya zorlamıştır.
ulan adam bilmiyor işte . daha bunun nesini savunuyorsunuz.
bizler 30 yıldır türkiye de yaşayan adamlar 10 kıtayı bilmezken , 30 yaşında türkiye ye gelmiş ekmelettin nerden bilsin istiklal marşının hepsini.
yakıştıramadım kendisine.

kendisinin başında olduğu ircica'nın çıkardığı bibliyografya eserlerine göz atma fırsatım oldu diye millete hava atıyordum, şimdi bu insanlar gelip, ''lan bu adam daha istiklal marşını okuyamıyor, bu kitaplarının sıhhati ne malum?'' derse, ne yanıt vereceğiz ekmel bey?

yaktınız bizi.
uzun yıllar gurbette olup yurtdışında eğitim gördüğü için normaldir. bir insan vatanına, ulusuna, milletine faydalı olmasıdır önemli olan.

şekilci olmak değil de gerçekten vatanını sevmek önemlidir... belki o bilmez ama vatanını seviyordur.. belki de çok iyi bilenler onun kadar vatanını sevmiyodur... yaaaaa?
bilmesi ya da bilmemesinin bir şey ifade etmeyeceği gerçeği.

rte biliyor da ne oluyor.
Bir cumhurbaşkanı adayı için affedilemeyecek bir kepazeliktir. Cumhurbaşkanı adayı milli marşı bilmiyor la olaya bak. Bazı ergenlerimiz savunmaya bile kalkmış, Tayyipin başına gelse yer yerinden oynardı.
Şimdi anladınız mı insanlar tayyibe neden oy veriyor?
Milyon kere söylendi yine söyleyeyim al-ter-na-tif-siz olduğundan beynini siktiğimin ergenleri alternatifsiz olduğundan.
Bir şeyi eleştirirken sadece eleştirir yerine alternatif üretemezseniz ciddiye alınmazsınız, cumhurbaşkanı adayı çıkarmaktan acizseniz daha neyi tartışıyoruz?
Aynı şeyler partiler arası mücadele içinde geçerli
Eleştiriyorsunuzda doğrusu şudur biz şunu yaparız daha iyisini yaparız demekten acizsiniz. Son 10 senede siz hiç bir muhalif parti liderinin ben iktidara gelirsem şu icraatı yapacagım dediğini duydunuz mu? Bak 10 sene diyorum oğlum 10 sene lan 10 sene! Bir kez olsun bizim projemiz şudur diyeni duydunuz mu?
peki bu vatandaş size niye oy versin?
Not: hayatımda hiç bir partiye oy vermedim.
ülkücüleri düşündürecek durumdur. vicdanı olan oy falan vermemelidir. türkiye'de yaşamadığı ve türkiye'li olmadığını gösterir. Türkiye Cumhuriyeti Seçmeni, istiklal Marşı'nı bilmeyen ekmel bey'e oy vermeyecektir.
feto nun ne kadar umutsuz olduğunu ortaya koyar.
marşı bilmemesini geçiyorum, orada eşşek kadar puntoyla yazılmış mısraları bile okurken zorlanmasıyla gözlerden yaş getirmiştir.
okurken bile kekeliyor, zorlanıyor...
belli ki ilk kez karşılaşmış hayatında. ne de olsa mısırda doğmuş değil mi? türkçeye ne hacet?
ilkokul 1. sınıf tarzı takılması normal değil mi?

fetonun ortaya koyduğu aday bu işte. cehape de tıpış tıpış destekliyor ne yapsın...

şimdi postalcıdır, darbecidir zerre sevmem lakin orada emine ülker tarhan olaydı takır takır okurdu.
en azından hangi ülkeye cumhurbaşkanı adayı olduğunu filan bilirdi.

bunlarda bir şeydir bak, en azından diyorum, sorsalar ekmel mi emine mi diye tereddütsüz emine derdim. chp ye gıcık olan birisi olarak söylüyorum bunları.

kötünün iyisi derdim. en azından yaşadığı ülkeyi biliyor derdim.
el ezher mezunu masonların arada tekleyebileceğini gösterir dalalettir. bu ülkede en alakasız adamlara bile ezberletirler dörtlükleri, anladıklarından değil de işte, maksat ezber olsun. bu da mı bilinmez yozgatlı arkadaş.
rezilliktir, komedidir.