bugün

ekmeğin kilogram fiyatındaki artışı adete yansıtmayıp, her daim 1 tl'ye fikslenmesinden kaynaklanan durum.

- şüphesiz ki, akepe döneminde ekmeğin fiyatı hiç artmadı..
+ oh evet bebeğim...
(bkz: bak ne kadar tatlı)
(bkz: ekmeğimle oynama)
üstelik:
--spoiler--
Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre; Türkiye'de insanlar, günlük enerjilerinin ortalama yüzde 44'ünü sadece ekmekten sağlamaktadır. Yine aynı verilere göre dünyanın en sağlıksız ekmeği Türkiye'de üretiliyor.

4 Ocak 2012 tarihinde yapılan değişiklikle ekmeğin ambalajlı satılması zorunluluğu kaldırılmış durumda.
--spoiler--

hatta:
--spoiler--
Dünya sağlık örgütü Türkiye ekmek sorununu çözerse sağlık sorunun yüzde 30'unu çözer diyor.
--spoiler--

yani hem ekmekler günden güne küçülüyor hem de sağlıksız.
not:şüphesiz ki, akepe döneminde sağlık sektöründe çok ilerleme kaydedildi. ve ekmek kesinlikle pahalanmadı. tüfe yok tefe yalan. enflasyon hiç olmadı. *
insanların tüketim düzenini bozan hatalı bir eylem...

lokmalarım mı çok büyük yoksa ekmekler mi çok küçük? cevap aşikar ortada. ekmekler ufaldı iyice. gramajı 200 gram deseler de bence 20 gram bile değil. 200 gramlık ekmekten daha üç lokma alır almaz insan ekmeğin yarısına gelir mi? size soruyorum; bu durum benim kabahatim mi yoksa fırıncıların mı? cevabınızı duyar gibiyim canlarım. tamamen fırıncıların kabahati.

zaten nefsimle imtihandayım, bir de ekmek cephesinden darbe yiyince iyice moralim bozuluyor. sinirlerim geriliyor. lokum gibi adamken, ''sinirli'' sıfatıyla anılmaya başlıyorum. abim ''bu oğlan da iyice bir garip oldu'' diyor. üzülüyorum.

ramazan pidesi ve ekmekleri küçültmeyi bırakın lan artık..! rızkımızla oynamayın..
ekmeklerin karneyle alındığı günlere dönüş sinyalleri vermektedir. sonuçta tarih tekerrürden ibarettir.
Ve hayatın günden güne pahalılaşmasıyla dengede olan durum.
Ekmek tüketmemeliyiz. Karbonhidratı doğal olarak besinlerden almalıyız.

Umarım küçülerek biter.
Fiyat aynı ama gramaj sürekli küçülüyor.
şüphesiz halkımızı obezite riskinden alıkoymak için alınan hamle.
ulan şaka bir yana geçen sene aldığım kepekli ekmeğin şimdi daha fazla para vererek daha küçülmüş halini alabiliyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar