bugün

En güzel şeylere layık kızdır. Üzülmeyi hak etmez. Sadece üzebilir.
Allah'm bu ne yetenek? Diğer kulların ne der sonra?
Offf yok yere kem göz topluyorum...

görsel
bi tarif at be abla.

beybii.
görsel
Yoğurt da yapabiliyorsa nikah memurunu çağırın bana.

Şöyle sütlü cevizli antik siyez buğdayından bir ekmek yapsın, yanına da kaymaklı bir manda yoğurdu yapsın başka nitelik istemem.

Benim için çok önemli bir şey yoğurt yapabilmesi, kendi yoğurdunu da yapamayan kadını ne yapayım bilmiyorum ki, dışarıdan süt kültürü toz ve mayadan yapılmış kireç mi yiyeyim.
tam bir harika ev kadını statüsüne ulaşmıştır, ya da ulaşmak üzeredir.
abartılan kızdır.
devir internet devri, her şey öğrenilebilir.
bu gibi beceriler rahatlıkla kazanılabiliyor artık, ayırıcı özellik olmaktan çıktılar.

hem yaptık, noldu?
en fazla organik besleniyorsun, kimse alnından öpmüyor.
neyleyim ben böyle yeteneği!
dur gidip yapacağım maya tarifini sileyim.
Ekmek yapan kız-kadınlar için yumurta kıramayan kızları tercih ettiniz beyler yazık size.. Neyse kalkayım ekmek yoğurayım bari.
Pandemide ekmek yapmayan kimse kaldı mı ki artık? Herkes ekmekçi oldu çıktı. Ayrıca ekmek yapmanın pek bir numarası da yok biliyorsunuz ki.

Edit: küçümsediğimi sandıysanız yanıldınız sayın yazar. Kadınların yapabilecekleri arasında ekmek yapmak zorluk olarak ilk sıralarda yer almıyor benim gözümde. Kolay iş övünülecek ne var anlamında değil, daha zor şeyleri de yapacak güçtesiniz hiç gözünüzde büyütmeyin düşüncesindeyim. Aman ne anlatıyorsam ben de.
yetenekli kız tanımının karşılığıdır. hamarattır sevilir o kız.
evlenilesi kızdır candır.
Çok özür dileyerek araya girmek istiyorum. Pandemi dönemi demişsiniz yapamayan kız mı kaldı demişsiniz. Yapamayan tabi var. Siz herkesi becerikli görüyor iseniz bilemem lakin ekmek yapmakta marifet işidir. Tadı, tuzu vs.
beyaz undan yapmışsa glutenin dibine vurmuş, kendisi de yiyip löp löp yağ bağlamış kızdır. tercih edilmez, avokado salatası yapabiliyor mu, mercimek unundan kek yapabiliyor mu, kvass yapabiliyor mu?
ev ekonomisini iyi bilen kızdır.
Eve ekmek getiren erkekten yeğdir.
ekmek yapabilen kız mı kaldı bu dönemde? ekmek yapabilen kız eşi bulunmaz hint kumaşıdır. bir de güzel yapıyorsa ekmek yapabilen kızın kalbini kıran erkeğin kafasını merdane ile kırarım yani. ekmek yapmak bir zanaat işidir.
(bkz: fırıncının kızı)
görsel
(bkz: cupcake jemma) müdür böyle mi yapıyor her pandemide evde kalan kız? Saygılar,hayırlı günler.
bir ezogelin corba bir bazlama "bisiremeyen" kadini ciddiye almam.
instagram'da sayıları bir hayli fazladır.
Gerçek hayatta pek görülmemiştir.
ekmek yapmakta bir şey yok ya o kadar da abartmayın ben daha önce denedim bir zorluğu olmadı.
değeri bilinmesi gereken kızdır.
bu da yeni yem mi ? oltaya bak taktikler felan vayyy. bu kızlardan korkulur. ama düştük mü hayır. napıyım ekmek yapan kızı bir tık internetten gelir. olmadı makinesi var. hiç olmadı youtubeden videoya bak ekmek nasıl yapılır diye.

bize şiir gibi kızlar lazım bizi şair yapacak. hoş sohbet işveli cilveli tatlı dilli spor yapan güzel uzun boylu zayıf fit formuna dikkat eden. olsun gratisin önünde 5 saat bekleyelim. kredi kartını verip avm ye alış verişe gönderelim. sabahları kahvaltıyı yatağa getirip başından güller saçalım. ekmeği gerekirse anneme yaptırırım.

ben kızın yaptığı yemeğe, diplomasına felan bakmak önce insan olsun sonra güzel.